Skocz do zawartości

Nowe pakiety Turnigy


meteor

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim poście pisałem o zbyt długim i grubym kablu przy pakiecie 1300 3s 25-50C.

 

Jak widać do producenta dotarło, że popełnił błąd i już dzisiaj doszły do mnie nowiutkie pakieciki z cieńszymi i krótszymi kablami 16AWG. Jestem happy :mrgreen: że nie muszę nic przelutowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość: 70mm

Szerokość: 34mm

Grubość: 22mm

 

 

Przy zwykłych Turnigy 30C te pakiety wypadają tak że w miejsce 3s 1000 zwykłego pakuję 3s 1300 bo rozmiarowo jest taki sam :)

 

W moich odcina tak samo :) Uczę się harriera kombatem z nudów a tu bach! i nie ma prądu :D Do samego końca full power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już macie te pakiety to proszę pomierzcie (niektóre ładowarki to umożliwiają) i opublikujcie rezystancje wewnętrzne ogniw i całych pakietów.

Z ciekawości sprawdziłem rezystancję swoich pakietów.

Testowane były dwa w pełni naładowane pakiety nano-tech 35-70C 7,4V 2200mAh

Platforma testowa, to Pulsar 2.

 

W jednym pakiecie rezystancja wyszła 0,006 Ohma, a w drugim 0,007 Ohma (dokonałem trzy pomiary każdego pakietu - wyniki identyczne)

 

Dla porównania sprawdziłem Opór pakietu Flightmax 7,4V 20C 1800mAh. W tym przypadku opór wyszedł około 0,011 Ohma.

 

 

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaki wpływ na opór pakietu mają przewody i złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja natomiast zauważyłem, że często zdarzają się różnice pojemności pomiędzy poszczególnymi ogniwami w tym samym pakiecie. Praktycznie co 3-ci pakiet daje się idealnie zbalansować. Bardzo dobrze widać rozrzut pojemności gdy pakiety są juz prawie rozładowane do zera. Pytanie tylko, jaka różnica pojemności pomiędzy poszczególnymi ogniwami w pakiecie może być tolerowana? Ale na to pytanie chyba sobie juz musi każdy z osobna odpowiedzieć.

Natomiast pomijając wady, to ogromną zaletą tych pakietów jest czas ich ładowania. W tej chili dysponuje takimi 4-ma pakietami na własny użytek i ładując je prądem 3C (mimo że można do 5C), to gdy biorę je ze sobą, to praktycznie latanie się nie kończy, no chyba że akumulator w samochodzie się zbuntuje ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pakietów nano-tech używam zippy 40C których max prąd ładowania to także 5C, http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9938

zawsze wchodzi w nie więcej niż jest napisane. Ogniwa rozjeżdżają się jak w każdym chińczyku... :roll: .Te które ja wybrałem były sporo tańsze i na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.