Skocz do zawartości

Nowe pakiety Turnigy


meteor

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Fullymax też mają takie parametry.Nasz lokalny dystrybutor ładuje pakiet prądem 4C przez balanser Pulsar i ładowarką Pulsar (może być inny typ ładowarki i balansera) ale te widziałem w akcji z tymi pakietami (fullymax)w tamtym tygodniu. Ładowanie w 15 min. :shock: Główna zaleta Li-Fe została "pokonana" zostaje jeszcze bezpieczeństwo ale to już pomijam bo wiadomo co jest grane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11956&Product_Name=Turnigy_nano-tech_5000mah_3S_45~90C_Lipo_Pack

 

Za niedługo będziemy w zimie awaryjnie uruchamiać czymś takim nasze auta jak akumulator padnie. Choć trudno mi uwierzyć, że taki pakiet wytrzyma/odda prąd 450A :shock:

 

EDIT:

A jednak.. nic nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie 2200 3s 35-70C

 

Naładuję, zrobię przejściówkę dla kolegi i przetestujemy go w t-rexie 450.

Tu będzie najlepiej widać czy bateria ma znaczną przewagę nad 2200 3s 30C Rhino których kolega używa.

 

Być może jutro dojdzie 1300 i 1000mAh 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był krótki 3 minutowy test polegający na robieniu figur helikiem które najbardziej zżerają pakiet.

Po tym czasie napięcie wskazywało 11.8V a pakiet zrobił się ledwo wyczuwalnie ciepły.

Ponadto w porównaniu do tego Rhino 30C 2200 3s pakiet jest lżejszy bo helika mocno ciągnęło na ogon.

Na pytanie- czy czujesz moc? kolega odpowiedział- stary noooooo!

 

To by było na tyle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu doszły do mnie pakiety 1300 3s 25-50C i 1000 3s 25-50C

 

Na pierwszy rzut oka- pakiet 1000 jest sporo chudszy niż 1000 25-35C Turnigy które używam.

Z kolei pakiet 1300 jest prawie taki sam (o 1mm grubszy) jak moje stare turnigy 1000 3s 25-35C. Długi gruby kabel 12AWG !! Takie to mam przy pakietach 2200 i 4000 :lol:

Trzeba będzie go skrócić bo z wtyczką XT60 ma 14.5cm długości.

 

Testy w modelach mam nadzieję niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już macie te pakiety to proszę pomierzcie (niektóre ładowarki to umożliwiają) i opublikujcie rezystancje wewnętrzne ogniw i całych pakietów.

Sądzę, że jakiekolwiek "C" wydrukowane na nalepce jest mało wiarygodne (szczególnie pakietów z HK).

Rezystancja wewnętrzna pozwoli określić maksymalny przyrost temperatury (we wnętrzu ogniw) podczas ekstremalnego rozładowania i tym samym prawdziwe "C" nie grożące opuchlizną po parunastu cyklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.