Skocz do zawartości

Edge 540 zestaw


jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam modelik, który lata już od 3 lat. Miał być produkowany jako zestaw, ale sprawy się trochę pokomplikowały i przy najmniej na razie nie będzie.

 

Dołączona grafika

pierwsza wersja

 

Dołączona grafika

wersja poprawiona ( nie chodzi o oklejenie ale konstrukcję)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

tak wygląda zestaw po sklejeniu

 

A tak to lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajnie latający model . Szkoda , że nie wszedł do produkcji .

Co do wagi to wystarczy wymienić pakiet na mniejszy np 2200 mAh i będzie 1300 gram . Moje podobnej wielkości modele z w/w pakietem i ze śmigłem 14/7 , z tym silnikiem latały powyżej 6 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model lata fantastycznie (duża w tym zasługa pilota :shock: ). Widziałem go u nas, Wilczych laskach i w Słupsku (podczas wyjątkowo ekstremalnej pogody). Latał jak po sznurku i był całkowicie niewrażliwy na gwałtowne podmuchy. Konstrukcja wyjątkowo lekka i dobrze przemyślana. Zestawu na razie nie będzie :( ale plany ukażą się w jednym z najbliższych numerów Modelarza :D . Tak więc ,,każdy,, będzie mógł go mieć w swojej stajni 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aaaa... jeśli o tę podłogę chodzi :D , wszystkie modele w trakcie budowy fotografuję w tym samym miejscu (tam właśnie powstają).

To ja wywołam wilka z lasu. Model podobno nie wszedł do produkcji z racji kiepskich właściwości lotnych - tendencja do korkociągu ( przeciągnięć). Niestety ze zdjęć wnioskować można ze to prawda. Jak jest w rzeczywistości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niema po co wywoływać wilka z lasu :D . A któż to Ci powiedział, że model nie wszedł do produkcji z powodu kiepskich właściwości lotnych? Jakie są powody, ja wiem i to na tyle. Jeśli chodzi o model, to pierwsza wersja miała pewne problemy z lataniem. Zostało wprowadzonych parę zmian m.in. zmiana profilu i wszystko jest OK. A na podstawie których zdjęć wnioskujesz i po czym poznajesz, że model miał, bądź ma jakieś problemy lotne? Ciekaw jestem ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niema po co wywoływać wilka z lasu :D . A któż to Ci powiedział, że model nie wszedł do produkcji z powodu kiepskich właściwości lotnych? Jakie są powody, ja wiem i to na tyle. Jeśli chodzi o model, to pierwsza wersja miała pewne problemy z lataniem. Zostało wprowadzonych parę zmian m.in. zmiana profilu i wszystko jest OK. A na podstawie których zdjęć wnioskujesz i po czym poznajesz, że model miał, bądź ma jakieś problemy lotne? Ciekaw jestem ;D .

Pewne odpowiedzi przemilczę z wiadomych powodów. W razie czego zapraszam na pw - ważne że się ustosunkował Pan że wersja 2 jest ok.

 

Wnioskuję po tym że widać iż odległość od spływu skrzydeł do natarcia statecznika poziomego jest mała ( natomiast na + trzeba napisać że statecznik poziomy jest odpowiednio duży ). Osobiście spróbowałbym nieco wydłużyć model ( nieznacznie ) - na pewno pomoże mu to na nożu i w zawisie. Z ciekawości może Pan podać długość modelu - jestem pewien że będzie ona sporo mniejsza od rozpiętości ( a miło by było gdyby była taka sama lub niewiele mniejsza bo koncepcja samego modelu bardzo mi się podoba i można z niego zrobić coś na prawdę fajnego ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.