Skocz do zawartości

Jowisz


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a mogli byście udostępnić mi zdjęcie zbioru gwiazd (najlepiej żeby to nie była wielka niedźwiedzica i wóz tylko coś innego) bo potrzebuję na jutro na fizykę :)

Real foto ;)

Tu masz kawałek Andromedy z M31 - Wielką Galaktyką. Zdjęcie średnie, totalna amatorka. Testowałem na nim platformę do astrofoto. Jest moje, więc korzystaj jak chcesz.

Mam nadzieję że Ci się przyda.

Dołączona grafika

W pełnym rozmiarze:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia powinieneś dać radę robić fotki na poziomie tych, które pokazał Damian ale poczytaj w końcu instrukcję i zacznij stosować manualne ustawienia. Poszukaj jaki ten aparat oferuje maksymalny czas naświetlania i zobaczymy, czy dałbyś radę zrobić nim ten trick z GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w dzisiejszych czasach nie jest fotomontażem... ;)

 

W astrofotografii poza księżycem? NIC. Księżyc też zresztą nie zawsze :D (to co wrzuciłem wyżej, to efekt zsumowania około 100 klatek zrobionych webcamem podpiętym do teleskopu). Dlaczego tak a nie pojedyncze zdjecie? A dlatego, bo:

1. ruchy powietrza. Zawsze wpadnie jakiś rozjazd ostrości. Robiąc wiele klatek sumuje się potem wartości poszczególnych pikseli, oprogramowanie analizuje obraz pod kątem jakości wyciskając z niego maksimum szczegółów

2. łatwiej jest zrobić kilkadziesiąt klatek o w miarę krótkim czasie niż jedno naświetlenie trwające kilka godzin - mniejsze zakłócenia od elektroniki kamery.

3. precyzja prowadzenia teleskopu, efekt jak punkt powyżej, krócej - łatwiej i taniej :).

itd, itp. Wywód można ciągnąć godzinami

Tyle że nie nazywa się tego fotomontażem tylko edycją materiału. Fotomontażem byłoby umieszczenie na przykład cioci Zosi na księżycu ;)

 

A wracajac to pytania - łatwo policzyć ile przejadą gwiazdki w zależności od czasu - 15 stopni na godzinę. 5 minut - 1,25*, 2 godziny - 30*. Na długiej ogniskowej będzie lepiej widać, tyle że ciężko może być złapać w okolicach Polarnej na tyle jasne gwiazdy żeby załapały się na zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.