Skocz do zawartości

wymiana bagneta


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

W niektórych szybowcach o rozp ok. 3m są stosowane bagnety stalowe 8mm i 4mm. Jestem na etapie modernizacji starego szybowca i mam pytanie: bagnet dać stalowy czy weglowy?

proponuje dać węglowy. Podczas ewentualnej kraksy, bagnet nie połamie skrzydła oraz jest lżejszy :wink:

 

PS:

Tak praktykowałem w Ventus'ie z CMPRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też mam takowe pytanie...

W moim motoszybowcu mam kieszenie na 12x2x500mm i takowe bagnety.

Zrobiłem bagnet węglowy i po kilku-kilkunastu lotach naszczescie na ziemi podczas demontarzu zobaczyłem ze PEKŁ !! dokladnie w miescu łączenia skrzydeł.

Nie wiem jak to mozliwe biorąc pod uwagę ze skrzyda sa przykrecone do kadłuba.

Kupiłem więc stalowy.. ale ten ma minimalny luz - można tak latać czy trzeba go zniwelowac?? Luz jest w osi pionowej czyli bagnet delikatnie pracuje w szufladzie góra dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byloby ten luz zniwelowac/poszukac bagnetu o wiekszej srednicy.

proponuje odwiedzic skladnice zlomu-ja raz przez przypadek tam trafilem i zostalem obdarowany kawalkami olowiu jako obciazenie przy wywazaniu modelu no i bagnetami TYTANOWYMI roznej srednicy za wlasciwie kilka groszy.

A w modelu jest jeden bagnet czy dwa- przed i za SC? Jezeli dwa, to moznaby sobie odpuscic niwelowanie luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centalny bagnet jest płaskownikiem jak pisałem 12x2mm w 30% cieciwy ( cieciwa 22.5cm) a bagnet ustalający w okolicach 75% jest z pręta stalowego fi5mm ale krótki po ok 5cm w kazde skrzydło.Luz zniwielowałem nieznacznie smarujac jedna część bagneta CA ( docelowo chyba zrobię zywicą) i luz jak narazie nie wystepuje.

Tylko nadal zachodzę sie w głowę, jak to możliwe ze banet zrobiony z wegla ( 18x2 zeszlifowane do 12x2) pekł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szlifowałeś na sucho czy na mokro? Może podczas szlifowania przegrzał się, w końcu to żywica, mogła ulec zmianie struktura chemiczna (przynajmiej w pobliżu miejsca szlifowania).

Ewentualnie może postrzępiona (pod mikroskopem) krawędź zadziałała jak karb, choć to ma splot? Jakby krawędź zalał żywicą?

Edit. A jak były ułożone włókna wzdłuż i poprzek czy ukośnie do osi podłużnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.