Skocz do zawartości

PZL 104 Wilga - coś do nauki latania - plus... klapy! :)


marek rokowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

dzisiaj udało mi się doprowadzićc Wilgę do stanu prawie że końcowego:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

szkoda, że porzuciłem pierwotną myśl o umieszczeniu serw z przodu, wyszło cieżko :/

tak że niebawem postanie WILGA II - z poprawkami ; )

 

ale najpierw oblot żeby posprawdzać kąty zaklinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i POLECIAŁA!

 

taki byłem zły z powodu wagi że nie wytrzymałem i mimo że zrobiło się mokro (deszcz w nocy) postanowiłem pogonić ją po niebie! :)

 

kiedy dojechałem na "lotnisko" akurat przestało na moment mrzyć

podpiąłem akumulaotr i... w górę!

 

szczęka mi opadła... model poleciał idealnie!

bez dotknięcia trymerów!

mimo swojej wagi leciał bardzo stabilnie i dość wolno

 

po dwóch kółkach postanowiłem zobaczyć jak zareaguje na klapy

 

trzeba będzie domiksować s.w - musiałem lecieć na oddanym drążku - ale wilga bardzo wyraźnie zwolniła :)

 

niestety byłem sam i nie ma żadnej dokumentacji zdjęciowej

mam nadzieję że w week aura okaże się łaskawa choć na moment i uda się coś pstryknac lub nakręcić, bo prezentuje się na niebie świetnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką mam wspominkę offtopic ale nie bardzo off bo dotyczy Wilgi i klap.

Jak kiedyś leciałem Wilgą i Pan Pilot wysunął klapy do lądowania to jakby nie pasy dziobnął bym w zegary taki był efekt hamujący - porównywalny do mocnego wdepnięcia hamulca rozpędzonym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie model straszliwie podoba. az w oku sie kreci łezka jak sobie przypomne nasza poczciwa wilge SP-CRL której w tym roku sie skonczył resurs płatowca. Byłem jednym z ostatnich szybownikow których ciagała. Teraz podobno jest nowa no i jest jaczek:) ale nie podoba mi sie na filmie rakietowosc tej wilgi. kto to widział zeby wilga tak posuwała! na filmie model z wyłaczonym silnikiem dopiero przypomina prawdziwa wilge w locie. Wilga jest silna ale mało dynamiczna podczas startu zespołu. jednego razu jak leciałem puchaczem z rownież nie lekkim puchaczem to naprawde nie rwała sie jak model na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.