Skocz do zawartości

Nowy model na 2011 - ULTIMAT 50cc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

miałem nic nie pisać ale widzę, że nuda i marazm w tym dziale a może zachęce innych do ujawnienia się ze swoimi projektami....a o kilku wiem że są w trakcie... :devil:

 

Tak jak w tytule nowa zabawka na przyszły sezon a raczej jako uzupełnienie dla yaka jako drugi model.....

 

Model myślę, że w przyszłym tygodniu już będzie u mnie: zakup zrobiony u Jakuba [ciekawe kiedy wprowadzi zniżki z automatu na stronie :devil: :mrgreen: ]

 

Słowem wstępu:

 

- model

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

wyposażenie już zakupione:

 

- silnik - DA50R

- tłumik pitts do DA50

- Powerbox digi switch na zapłon

 

- serwa

 

SK - JR DS8911

SW - 2xHS 5645 [choć nie bardzo mi leża bo są mułowate] - planowane

L - 4xHS5625 - planowane

 

aku: lipolki dualsky 1500 x2szt na odbiornik

zapłon 1500 taki sam jak wyżej

 

- regulator:

 

Jeti MAX BEC2

 

i to jak na razie tyle cdn...: ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Gratis od Jakuba możesz dostać krzywą maskę silnika tak jak ja i się prosić o drugą całymi miesiącami....

Przykro słyszeć ja mam odmienne doświadczenia i złego powiedzieć nie mogę ale tak czy siak to post o ULTIMACIE i proszę o niezaśmiecanie :evil:

 

Inne uwagi co do modelu mile widziane..... :D

 

Mówisz Rabbit że ładniejszy chyba wiem o który chodzi....no mi też sie podoba....

 

teraz pozostaje czekać na ripostę Tomcia.... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przynajmniej jest ładny;p
Ale mój też jest chyba ładny...

moze troche tylko cięższy jak te od F3M.pl

 

świetny model naprawdę super powiedzx coś więcej o wyposażeniu itp:...

 

Tomka też jest śliczny to takie małe droczenie było ;D - Tomi nie pekaj dam Ci się przelecieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpietość 1,6m dł. 1,8m ,ZDZ 50 jako napęd+tłumik typu Pitss ,śmigło Bambula 22x8, serwa: Lotki- zwykłe HS 325 szt.4 , wysokość: HS 605mg szt.1 ,kierunek: HS 605mg szt.1, gaz: HS 300 . Zasilanie to 5 ogniw NiCd 1600mAh, zapłon: 4 ogniwa NiCd 1600 mAh bez wyłączników (jak lecę to pokrywkę z pilotem do góry - łączę na goldy 2mm i już) Dym:pompa TME zasilana z li-pol lub z li -ion szt.2 (ostatnio tylko Li-ion bo raz po locie wyjąłem"grubego" li-pola) Konstrukcja klasyczna (patyczki ale nie cięte laserem -model trochę wiekowy i wtedy cięcie laserem brzmiało egzotycznie) owiewka silnika i kół -laminat. W tym roku nic nowego nie buduję , mam chęć przeprowadzić odchudzanie bo waga oscyluje w okolicach 8 kg a może nawet i więcej po zatankowaniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultek juz w domu :D

 

Na piewrszy rzut oka ależ on wyażurowany nie wiem skąd producent uznaje wagę do lotu między 7200 - 7900. No nic postaram sie zrobić lekko czyli jakieś 7200 :mrgreen: :devil:

Ogólnie ponieważ to drugi mój model axara uważam że w yaku folia była bardziej dopracowana....

-wykłon pod silnik jest już zrobiony :lol:

-podwozie główne raczej wymienię na węgiel..ciężkawe

-podczas przykręcania tylnego podwozia jakaś deseczka w środku się odkleiła :evil:

 

a tak jedynie trzeba dokupić co brakuje i na wiosnę szaleć po niebie :rotfl:

 

i kilka fotek:

 

kadłub

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

skrzydła

Dołączona grafika

 

tłumik pittsa

Dołączona grafika

 

pierwsi lokatorzy

Dołączona grafika

 

[/u][/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace bardzo powoli do przodu:

 

zaczynam się nie mieścić w garażu :shock:

 

silnik wstępnie zamocowany i tłumik + przygotowane mocowanie na zapłon, aku pójdzie do środka. Kadłub jest tak wyażurowany że postanowiłem włącznik zapłonu umieścić na masce silnika - że przy zdejmowaniu trzeba będzie kabelki porozpinać no ale ile razy się maske zdejmuje...

 

Dołączona grafika

 

i widok ogólny pierwsze przymiarki do ustawienia statecznika poziomego bo w tym modelu nie przychodzi on już wklejony:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jeszcze się zastanawiam czy serwa HS5625MG na lotki będą wystarczające.....

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obiadku postanowiłem jeszcze coś podłubać.....i zabrałem się za dopasowanie maski i wielkie zdziwienie:

 

model dostosowany do 50cc...w dodatku do modelu dodany szablon pod DA ale jak się okazuje standardowe tuleje mocujące silnik są ok 2,2 cm za krótkie tak aby silnik wystawał poza maskę.....

-czy do takiej długości przedłużenia mogę zastosować podkładki wstępnie użyłem tych dodawanych przez DA do silnika.

 

Nadal podtrzymuje że 55M był lepiej dopracowany.. :?

 

wrzuce foty jak zrobię bo akurat aparatu nie było.. :(

 

i są fotki:

 

te podkładki to jeszcze za mało min +2 jeszcze:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tyle jeszcze brakuje :shock:

Dołączona grafika

 

i maska przycięta:

Dołączona grafika

 

Dzisiaj jeszcze zabrałem się za oblaminowanie domku, potem podlaminuje mocowanie podwozia i zostanie wklejenie tylnego statecznika i pionowego.....

 

cdn...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Radku zawsze laminuję bo modele kupowane jak tego nie zrobisz to od wibracji puszcza klej po kilku lotach [sprawdzone] a tak cienka 48gr tkanina i oblaminowuje łączenia nie cały domek . Tak samo z podwoziem.

 

Wolę mieć spokojną głowę a nie po sezonie lub w trakcie napotkać jakąś niespodziankę :shock:

 

Niestety nie wierzę w powtarzalność spoin przez "małe rączki

" :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model rzekomo od Pekików Topmodel fakt jest taki, że to Top, ale made in China :D jedyne co zrobiłem to po prostu pomalowałem cały domek cienką warstwą żywicy.Przelatałem sezon bez utraty silnika.Jedyna wada to jakość tej sklejki dosłownie wrzyna się podstawa szpili z silnika i wybija dziury. Poradziłem sobie z tym dając od wewnątrz duże podkładki i twarde gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.