Skocz do zawartości

Chińszczyzna , czyli wyższość tandety za dobre pieniądze.


pilot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam pytanie. Ktora firma produkuje bardzo dobre ARFy i KITy? Czy istnieje jakas firma na ktorej nigdy sie nie przejechaliscie? Wspominaliscie ze firmy czeskie sa dobre. Mozna prosic o konkretne nazwy firm i przyklady modeli ktore byly w tych wersjach bardzo dobrze wykonane? Polski Artex ma swietne KITy, to juz wiadomo, niestety sa tylko 3 modele na dzien dzisiejszy.

 

z gory dzieki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj:

http://www.mountainmodels.com/

 

Posiadam ich produkcji 1 zestaw KITa - Mustanga P51.

Wstępne oględziny i porównanie do rodzimego Artexu wypadają pomyślnie.

 

I z tego co się orientuję, to wysyłają do Polski. Cena za paczkę to ok. 30 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć bałaganu na forum, tu masz chyba wszystkie odpowiedzi i przykłady: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=1229

Na przyszłość, częściej używaj funkcji szukaj, oraz zadawaj pytania w istniejących wątkach na interesujący Ciebie temat.

Najmocniej przepraszam wszystkich, których oburzyłem moim pytaniem.

Pragnę jedynie poinformować, że z powodu długoletniej pracy z komputerem podczas projektowania łatwiej kogoś zapytać niż trzepać bezskutecznie obszerną na dzień dzisiejszy zawartość forum. 10 lat siedzenia nad projektami w Cadzie robi swoje.

Poza tym nie jestem tak "doskonale" poinformowany jak co niektórzy użytkownicy tego forum

P.S.

W trosce o oczy pracę przy komputerze ograniczam do minimum.

Za wyrozumiałość dziękuję.

Pozdrawiam

Piotr Pytel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chińskie modele to mogę coś na ten temat powiedzieć.

I tak:

- modele obecnie produkowane jakościowo dużo lepiej wypadają od modeli sprzed kilku lat. Chińczycy poprawili jakość. Nie jest to jeszcze perfekcja, która zadowoli najwybredniejszego modelarza ale naprawdę różnice są ogromne.

 

- konstrukcja modeli jest standardowa: laser-cut wg ostatnio stosowanych wzorów znanych firm - duże arkusze materiału i maksymalna ilość ażurów przeróżnych kształtów.

Zdarza się, że część wręgi po łuku nie dolega do poszycia balsowego - jakby coś było koślawe.

 

- materiały. I tu można mieć najwięcej zastrzeżeń. Elementy metalowe należy bezwzględnie wymienić na nowe zakupione w kraju: elementy podwozia, popychacze, snapy, blaszki zabezpieczające podwozie przed wysunięciem prawie nie nadają się do użytku. Podwozie z drutu po pierwszym lądowaniu wygnie się jak plastelina.

Balsa tez nie jest selekcjonowana - jedynie może w miejscach, gdzie wymaga się ostrych łuków z uwagi na technologię - jest w miarę miękka.

 

- pokrycie. Ostatnio Chińczycy opanowali sztukę oklejania folią pod względem wykończenia - folia ładnie przycięta i na ostrych kantach estetycznie zaprasowana.

Niestety jakość folii nie jest rewelacyjna. Czasem niewielkich zmarszczek nie da się zaprasować. Po pewnym czasie pojawiają się ponownie.

 

Należy zwrócić uwagę, że w Chinach trudno kupić model lekki do 3D. nie wiem, czy to w ogóle możliwe jeśli produkuje się w sposób opisany powyżej ale Chińczycy doskonale o tym wiedzą. Sprzedają w większości modele ładnie wyglądające przeważnie repliki prawdziwych samolotów.

 

Reasumując. Można kupić model produkowany w Chinach ale koniecznie należy dokonać pewnych poprawek.

Modelarze 3D muszą jeszcze trochę poczekać ...

 

P.S.

Czy wszyscy są pewni, że model zakupiony w znanej renomowanej firmie nie pochodzi właśnie z Chin ??? Czy ktos widział napis na pudle:

"made in USA" lub "made in Germany" ?????

A ja spotkałem się z tym, że na pudle znanej marki widniał malutki napis:

 

"made in China" :rotfl:

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Czy wszyscy są pewni, że model zakupiony w znanej renomowanej firmie nie pochodzi właśnie z Chin ??? Czy ktos widział napis na pudle:

"made in USA" lub "made in Germany" ?????

 

Topmodel. Firma Czeska, produkty czeskie. Mają podwykonawcę - Ecotop i tam już pisze made in china :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.