Skocz do zawartości

F3F od strony praktycznej


Gość pitplane

Rekomendowane odpowiedzi

jutro , jutro :)

Nie sądziłem, że spotka się z takim zainteresowaniem.

 

Szykuję również sporą dawkę wrażeń na temat balastowania. ALe to za kilka dni :)

Mogę obiecać, że nawet z mojego punktu widzenia i doświadczenia, padną ciekawe spostrzeżenie. Być może oczywiste, ale nie zawsze człowiek ma świadomość pewnych oczywistości.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czysto techniczne odnosnie zawodow, bo nie wiem czy dobrze zrozumialem.

 

Strefa startow znajduje sie dokladnie po srodku miedzy bazami i zawodnik pozostaje w tej strefie do konca lotu, tak?

 

Pytam, bo w F5B wszystko odywa sie przy bazie A...

Nie wiem czy można powiedzieć "dokładnie", ale jeśli się stoi kilka metrów w prawo lub lewo od środka między bazami, nic złego zawodnikowi się nie dzieje.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czysto techniczne odnosnie zawodow, bo nie wiem czy dobrze zrozumialem.

 

Strefa startow znajduje sie dokladnie po srodku miedzy bazami i zawodnik pozostaje w tej strefie do konca lotu, tak?

 

Pytam, bo w F5B wszystko odywa sie przy bazie A...

Na ostatnich zawodach o Puchar Wisły, które się nie odbyły z powodu słabych warunków atmosferycznych, mieliśmy oznaczone chorągiewkami strefę startu dla pomocnika wyrzucającego model i strefę lotu, w której pilot powinien znajdować się podczas całego lotu. Na zdjęciu, które zaczerpnąłem z naszej stronki widać strefę startu - żółte chorągiewki, strefę lotu - czerwone.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Pytalem nie bez przyczyny. Gdybym mial na przyklad zaczac treningi,

to musze wiedziec z ktorego miejsca pilotowac.

Jest dosyc duza roznica w ocenie odleglosci stojac przy jednej z baz czy miedzy bazami.

 

ps

ten model na zdjeciu mial wygrac :P :?: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.