Skocz do zawartości

Domowy StyroTnij


Supersamiec

Rekomendowane odpowiedzi

no i w czym jest problem dziecko drogie, autotransformator jest tym co jest potrzebne, a tym bardziej separacyjny. czyli taki ktory jest odizolowany od uzwojenia pierwotnego, wiec w czym problem.

zawracacie sobie glowe duperelami a nie myslicie jakie jest ryzyko przy obsludze lipoli, elektrycy ;D

a jak sie pomylilem w nazewnictwie to przepraszam, jezeli ktos wie w ktorym kosciele zadzwonilo to tam sie uda, sorry ale jestem wierzacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A może raczej regulowany zasilacz prądowy?

To, o czym pisałeś wyżej, na pewno w separacji galwanicznej nie miało.

Jeżeli piszemy coś publicznie, należy mieć świadomość, że czytają nas tacy, którzy mogą to bezkrytycznie zacząć wprowadzać to w życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja was zastrzelę swoim pomysłem - regulator obrotów do silnika szczotkowego - działa bez pudła i przy obecnych cenach na HC okazał się dużo tańszą alternatywą dla jakichkolwiek innych zasilaczy, transformatorów itp. Po prostu zasilam go swoim przerobionym ATX od ładowarki i temperaturę reguluję drągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć! Dziś podłączyłem strune gitarową to zasilacza 12v.M.in plus a minus drut po 5s się tak zagrzał że był czerwony.To przez drut czy połączenie?Dodam tylko że zasilacz mam z lampki pokojowej.

 

Dołączona grafika

 

to nie ta lampka,ale podobna budowa.

 

Skąd wziąść odpowiedni drut.Gdzie mogę taki dostać?

 

Na rysunku jest zaznaczone gdzie drut zrobił się czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - struna się nie nadaje, bo ma za małą rezystancję.

Zrobiła się czerwona gdyż zrobiłeś zwarcie, które po dłuższej chwili zniszczy ci lampkę (spali się transformator).

Możesz zastosować lampkę jako zasilacz do cięcia, ale musisz zastosować drut OPOROWY i to o odpowiedniej długości, który najprościej znaleść w dużych starych grzałkach urządzeń AGD lub ogrzewczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz K., nieźle ale krokodylki na końcówkach drutu oporowego. Generalnie wszystko zależy od długości i rezystancji drutu oporowego. Zasada jest taka: im dłuższy drut tym większa rezystancja (opór). Jak krokodylki będą za blisko siebie to faktycznie może skończyć się to zwarciem(wszystko zależy od zasilacza i jego możliwego obciążenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dobrze kombinujesz.

Do pełni szczęścia przydał by się amperomierz, który pokazywałby wartość przepływającego prądu, a tym samym wiedziałbyś czy nie przeciążasz zasilacza.

Zamiast krokodylka pomyśl o jakimś połączeniu na śrubę.

Przesuwając po drucie górny kabelek w górę lub w dół miałbyś regulację temperatury drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dobrze kombinujesz.

Do pełni szczęścia przydał by się amperomierz, który pokazywałby wartość przepływającego prądu, a tym samym wiedziałbyś czy nie przeciążasz zasilacza.

Zamiast krokodylka pomyśl o jakimś połączeniu na śrubę.

Przesuwając po drucie górny kabelek w górę lub w dół miałbyś regulację temperatury drutu.

Tylko że prz prostowniku mam już krokodylki przylutowane,i nie chciałbym tego psuć ;( (bo to nie mój prostownik i służy do ładdowania akumulatora od samochodu ;) )

 

 

aha,dodam że odległość stolika od półki to około 60-70cm...

 

i co radzicie:

-zastosować zasilacz z lampki o dwóch wartościach temperatury

-Prostownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cięcia styropianu potrzeba dość dokładnie dobranej temperatury drutu oporowego.

Najłatwiej użyć ściemniacz do oświetlenia domowego zasilający żarówkę z dołączonym równolegle transformatorem 230/ 24 V około 100 VA. Do ręcznego cięcia najlepiej nadaje się drut chromonikielinowy 0,35 mm. Cieńszy nie rozdziela dobrze a grubszy ciężko się przesuwa i powoduje miejscowe wytopienia gdy się zmieni prędkość przesuwania styropianu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.