Skocz do zawartości

robale


juras_p@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Jeśli mój temat nie jest w dobrym rozdziale, to proszę go przenieść do odpowiedniego. A mianowicie mam pytanie co do kleszczy, komarów i tym podobnych robali. czy macie jakieś skuteczne środki obrony przed tym paskudstwem? O ile komary da się w ostateczności jakoś znieść, to kleszcze powodują straszne choroby. Jak ich unikać. moje "lotnisko" , to kawał sporej łąki za lasem. Niby zwykła łąka, ale kleszcze straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś odstraszającego? Wczoraj byłem na lataniu i wieczorem na pościeli znalazłem dużego kleszcza ok 4mm średnicy(nie był napity krwią). Wolałbym nie przynosić takich gości do domu. Ja mogę się zaszczepić, ale moi domownicy i tak będą narażeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze takiego kleszcza nie złapałem, ale mój pies rasy Golden Retriever z powodu długiej śierści szczgólnie na szyji takich kolegów do domu przynosi całkiem czesto dlatego już w drzwiach jest przepuszczny przez ''bramke'' :mrgreen: czasem coś sie zachaczy poprostu w jego przypadku krople niedziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie złapałem, w sensie żeby wpiął mi się w skórę, ale już dwa razy znalazłem na sobie takiego typa. Nie jest to miłe, a potem przez kilka dni człowiek chodzi przewrażliwiony, coś łaskocze pod bluzką i już myślisz, ze to to cholerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komary dobrze sprawdza się cynamon pomieszany z olejkiem wanilinowym. Świetnie pachnie i odstrasza komary ( sprawdzone empirycznie ma mazurach ) .

 

P.S. Zapomniałem dodać, że ta mieszanina może również być używana do innych celów. :wink:

Za to przyciąga meszki jak wściekłe. Też sprawdzone empirycznie. :twisted:

 

Polecam olejek lawendowy. Odstrasza niemal wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.