Skocz do zawartości

RC Paraglider


miros18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
no ale ciekawi mnie w dalszym ciagu cena. widzialem tez tam wersje spalinowa wozka ;)

 

Cena jest podana na stronie, no ale podaje:

 

$85.00 + przesyłka - tylko wózek w wersji elektrycznej

$259.00 + przesyłka - wózek w wersji elektrycznej i skrzydło 82"

 

Jak kupywałem kurs NBP dolara byl na poziomie 2.0777, wiec nie zastanawialem sie dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam jedną konstrukcję z "miękkim dachem". U mnie jest to motolotnia. Konstrukcja kombinowana, dół to właściwie zwkły kadłub z podwoziem i silnikiem, góra to 1,5 metrowe skrzydło, takie jak w lotni. Jest na konstrukcji z rurek alu i pokryte cienkim dakronem. Chciałem zrobić zdięcia, ale skrzydła nie mam na miejscu. Jak będzie zainteresowanie to postaram się poskładać wszystko razem i wkleję jakieś fotki. Może ktoś się skusi na podobną konstrukcję. Gdyby wymienić dół na jakiś wóżek typowo motolotniowy ze śmigłem pchającym, to byłaby to chyba ciekawsza konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną konstrukcję z "miękkim dachem". U mnie jest to motolotnia. Konstrukcja kombinowana, dół to właściwie zwkły kadłub z podwoziem i silnikiem, góra to 1,5 metrowe skrzydło, takie jak w lotni. Jest na konstrukcji z rurek alu i pokryte cienkim dakronem. Chciałem zrobić zdięcia, ale skrzydła nie mam na miejscu. Jak będzie zainteresowanie to postaram się poskładać wszystko razem i wkleję jakieś fotki. Może ktoś się skusi na podobną konstrukcję. Gdyby wymienić dół na jakiś wóżek typowo motolotniowy ze śmigłem pchającym, to byłaby to chyba ciekawsza konstrukcja.

 

ja jestem zainteresowany zdjeciami. jak nadales skrzydlu zadany profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Mariusz. Czy mógłbyś zmierzyć i podać długości poszczególnych linek ?

 

Nie ma problemu, postaram się to zrobić jak tylko uporam się z robotą w firmie po powrocie z urlopu...odkopuję się z maili i papierków :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny wózek ( samoróbka :D )

 

Piotrek, a co to jest na górze napędu? Jakieś dodatkowe serwo?

 

Z tego co widzę, muszę jeszcze podgiąć podwozie trochę, aby zwiększyć prześwit. Jak zapakuje tam pakiet to prawie szoruje brzuchem po ziemi. W sumie to nie przeszkadza, startuje z ręki prawie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz.

 

Tak. Na górze jest jeszce jedno serwo - wychyla mi płaszczyznę śmigła do przodu lub do tyłu względem skrzydła - czyli mała zmiana kąta natarcia. Czy zda to egzamin ? - zobaczę przy oblocie. Podpatrzyłem to na jednym z rozwiązań. Na razie walczę i kombinuję ze skrzydłem. Nie wiem, czy nie za małe skrzydło mam: 160 x 60 cm - ale może da rady unieść 900 gram.

Już przy projektowaniu zauważyłem, że oryginał jest nisko zawieszony. Dlatego dobrałem większe tylne kółka i zagięcia robiłem pod skosem. Przód też został przygięty. Mam teraz rezerwę na twarde "lądowanie" :D

 

Tak się zastanawiam, czy nie zrobić sobie zastępczego obciążenia, podwiesić pod skrzydłem i puścić z najbliższej górki - byłby jakiś test, czy od razu runie , czy też poleci z kilka metrów :roll: .

 

Jak się uda to w sobotę będzie pierwszy oblot - tym razem do pomocy wezmę kolegę. We dwóch będzie raźniej .

 

Znalazłem ciekawy wątek na forum zagranicznym: http://www.aeromodelismovirtual.com/showthread.php?t=806.

 

Mnóstwo ciekawych rozwiązań i pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz. Czy mógłbyś zmierzyć i podać długości poszczególnych linek ?

 

Piotrek, na Twoją prośbę podaję długość linek +/- 0.5cm mierzone od punktu mocowania w skrzydle do karabinka mocującego do trajki. Mam 4 rzędy linek. Skrzydło ma 18 komór, linki są mocowane co 2 komora. Podaję wymiary dla jednej połówki, oczywiście druga połówka ma odbicie lustrzane. Patrząc na leżące rozłożone skrzydło (wloty u góry), rząd pierwszy jest przy wlotach, a kolumna pierwsza to lewy brzeg skrzydła.

 

Rząd 1 / kolumna 1 - 78 cm

Rząd 1 / kolumna 2 - 80 cm

Rząd 1 / kolumna 3 - 80 cm

Rząd 1 / kolumna 4 - 82 cm

Rząd 1 / kolumna 5 - 85 cm

 

Rząd 2 / kolumna 1 - 84 cm

Rząd 2 / kolumna 2 - 86 cm

Rząd 2 / kolumna 3 - 86 cm

Rząd 2 / kolumna 4 - 88 cm

Rząd 2 / kolumna 5 - 91 cm

 

Rząd 3 / kolumna 1 - 97 cm

Rząd 3 / kolumna 2 - 99 cm

Rząd 3 / kolumna 3 - 99 cm

Rząd 3 / kolumna 4 - 101 cm

Rząd 3 / kolumna 5 - 104 cm

 

Rząd 4 / kolumna 1 - 115 cm

Rząd 4 / kolumna 2 - 117 cm

Rząd 4 / kolumna 3 - 117 cm

Rząd 4 / kolumna 4 - 119 cm

Rząd 4 / kolumna 5 - brak linki

 

Mam nadzieję, że to pomoże dobrać Ci odpowiednią długość linek.

 

Moje skrzydło w rozłożeniu na podłodze ma wymiary 210 cm x 82 cm a wózek z pakietem waży 1378 gram (pakiet 410g) i na dobrze naładowanym aku idzie ostro w górę. Jak znajdę więcej czasu, mam w planie jeszcze spróbować z małą kamerką na pokładzie, dodatkowe 210 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poszukam jakiegoś 2 metrowego do przeróbki lub zamówię gotowca od pomysłodawcy.

 

Nie ma problemu, przy okazji miałem motywację do porządnego spakowania szmatki, bo ostatnio tak jakoś na szybko bez ładu i składu do plecaka zapakowałem :)

 

To moje skrzydło to średni rozmiar jaki ma w sprzedaży pomysłodawca. Jest jeszcze większe do kupienia, ale akurat w moim przypadku fundusze przesądziły o tym, że wybrałem średni rozmiar. Nie załuję wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że mieszkamy blisko siebie słowa skieryję do Mirosa 18.

A więc , jeśli chodzi o skrzydełko: najlepiej wykonać go z materiału rip-stop ,najlepiej w gramaturze od 28-42 gram, jako linki inne jak dyneema się na pewno nie nadają, a chodzi przeciesz o to aby kąt zadany w użdzie się nie zmieniał.Dodam też, że adaptacja jakiegoś latawca z Lidla czy Biedronki da marne efekty bo już one same w sobie są żle wykonane i latają tragicznie.Bawię się kajtami ładnych parę lat więc proszę mi wierzyć.Swego czasu gdy nie dysponowałem programami do projektowania kajtów wykonałem plany latawczyka o pow 1.4 i 1.8m na zasadzie rzutu na trzy płaszczyzny.latawiec jest prostokątny jak spadochron oraz posiada boczne stabilizatory.Zaden profil typowo modelarski nie wchodzi w rachubę i posiłkowaem się specjalnymi profilami latawcowymi.W moim wypadku i dla tej wielkości latawca to A/R wacha się w 17/19%.Latawczyk posiada cztery rzędy linek.I-sz ABC jako nośne oraz na spływie hamulcowe/sterolotki/.Latawiec śmiga niebywale a przy tym jest bardzo stateczny.Przy pomocy rzędów AiC można zmieniać kąt/punkt B jest stały/. Adaptacja takiego latawca byłaby prostsza bo cały latawiec jest już wyregulowany lub wymagałby drobnej korekty.Jeśli byś kolego chciał możemy pogadać na skypie można się umówić na loty, lub użyczyć go.Mam też wzorniki/jest ich tylko 4szt/z wymiarami linek oraz materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.