Skocz do zawartości

Modelarz czy RC Przegląd Modelarski ?


specyfick

Które pismo wg. Ciebie jest ciekawsze ?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które pismo wg. Ciebie jest ciekawsze ?

    • Modelarz
      14
    • RC Przegląd Modelarski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Modelarza kupowałem co miesiąc, jednak mam wrażenie jakby się zatrzymał w minionej epoce. Przestałem kupować bo nic ciekawego już w nim dla mnie nie ma. Modelarza kupuję jedynie wtedy kiedy publikowane są plany Andrzeja . Przegląd modelarski kupowałem do niedawna lecz też przestałem bo cena wydawała mi się za wysoka. Jednak gdybym miał kupować/prenumerować ponownie to tylko przegląd modelarski. Jest w nim więcej informacji niż w Modelarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kupowałem wszystkie wydnia modelarza i przeglądu ale bedąc ostatnio w empiku nie kupiłem żadnego do i tu i tu nic ciekawego nie ma i mam 25PLN w kieszeni. Modelarz faktycznie chyba nie ma co pisać skoro się tak często powtarza np. fotki kupując od 2005 roku natrafiłem na kilkanaście jak nie więcej wydań z tymi samymi fotkami,a czasami zadrza się im napisać prawie taki sam artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "RC Przeglądzie Modelarskim" jest więcej informacji czysto technicznych i technologicznych, choć pod względem rysunków czysto technicznych "Modelarz" jest lepszy. Ale "RC PM" góruje ilustrowanymi opisami wykonania, składania czy testowania konkretnych modeli, oprzyrządowania, przez co moim zdaniem jest bardziej atrakcyjny dla modelarzy, zwłaszcza mniej doświadczonych.

W "Modelarzu" jak zauważyłem ostatnio dużo jest artykułów o tematyce organizacyjnej, sędziowskiej czy dotyczących przepisów FAI, NAVIGA itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję oba ale tylko w przypadku, gdy znajduje się w danym numerze interesujący mnie artykuł. Publikuj tam, gdzie więcej płacą. Potem daj znać na forum, że Twój artykuł się ukaże, to wszyscy pobiegniemy kupić ten numer, niezależnie która z tych dwóch gazet to będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję oba.

Mam jednak odwrotne wrażenia. RC Przegląd... wygląda ekskluzywnie, ale mam dziwne wrażenie, że nadrabia tym braki merytoryczne. Zdjęcia na pół strony i ciutkę tekstu.

Może to ładnie wygląda, ale jakoś mam wrażenie braków nadrabianych efektami wizualnymi.

 

Modelarz zawiera jakby nieco więcej treści, także poza lotniczych. Choć jest uboższy i ma kiepski cykl wydawniczy.

 

Oba nie są idealne, ale więcej nie ma. Cieszmy się, że w ogóle są. Może z czasem nasza rodzinka się powiększy i rynek stanie się obszerniejszy.

 

Na razie - wybierz te pismo, które zaoferuje lepsze warunki. Mam wrażenie, że Przegląd mniej się boi wydawania kasy. :wink:

 

Aczkolwiek, jako początkujący redaktor nie spodziewaj się kokosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kupowałem oba ale przestałem kupowac.... też oba.

Wszystko to co jest opisane w gazecie jest w internecie, na forach itd. Ale dużo bardziej podobał mi się RC PM i jeśli miałbym wybór to kupił bym RC PM ale cena jest raczej za wysoka. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rady jak od Wrózki Pelagii ...

 

Zanim coś opublikujesz to żądaj - zaznaczam żądaj umowy do wglądu .

Piszę to dlatego byś nie obudził się z ręką w nocniku bez żadnych praw do własnych materiałów i jakaś bliżej niezrozumiałą kwotą która ani zaliczką ani wypłatą nie będzie...

 

 

specyfick, poszło pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podejść do tego biznesowo - czyli kto więcej oferuje za artykuł. Wydaje mi się że bywały już identyczne publikacje jednego autora w obu czasopismach. Kwestia wyłączności.

Kupuję oba - Modelarza w ciemno a Przegląd w jasno :) czyli muszę wnętrze zobaczyć czy warto. W Modelarzu wkładki z planami są na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Niestety, ja zajmuję się modelami latajacymi rc i nie będę płacił 12 czy 14zł za te kilka stron o modelach latających bo pozostałe 70 % jest o przepisach naviga które mnie kompletnie nie interesują. W Modelarzu są dobre plany ale raz na rok. Odgrzewanie starych kotletów w postaci artykułów p.Schiera jest dla mnie porażką tego pisma. Ileż razy można pisać o Wicherkach? Ten model to aerodynamiczne muzeum z wykreślonym za pomocą cyrkla profilem, w każdym razie mnie się nie podoba. Sytuację ratują plany autorów takich jak Andrzej oraz kilku innych ale takie perełki zdarzają się niezmiernie rzadko. Rynek polski jest jaki jest dlatego nie ma pisma tylko o modelach latających, pływających itp za to mamy dwa pisma o wszystkim i o niczym. Dlatego nie kupuję żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal :ass: ściska jak się popatrzy na dostępne w Niemczech czasopisma modelarskie nie mówiąc o książkach na tematy nie tylko czysto modelarskie ale i amatorskiej obróbki na małych tokarkach, frezarkach, spawania, lutowania i innych które modelarzom mogą być przydatne.

Nie sądzę aby wszystkie te wydania były finansowane tylko i wyłącznie komercyjnie, bez dotacji niemieckiego państwa.

U nas niestety, pomimo sukcesów na światowym poziomie, nie tylko zawodniczych ale i organizacyjnych o czym świadczy choćby ilość i ranga imprez międzynarodowych, modelarstwo nie jest doceniane przez nasze państwo jako jeden z ważnych czynników wychowawczych i traktowane "per noga" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszli jeszcze do wniosku, że jedna złotówka zainwestowana w wychowanie , to kilka złotych zaoszczędzonych na resocjalizacji. A dobitnie to widać (myślę, że nie tylko w mojej miejscowości) po zainteresowaniu dzieciaków (i nie tylko) zajęciami na "Orlikach", gdzie zamiast szwędać się i łobuzować między blokami tłuką do 22-giej w nogę czy inne gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje materiały ukazują się w Modelarzu. Do RCPM wysłałem tylko raz na I numer i więcej nie będę wysyłał, z różnych względów. Nie miejsce na wyciąganie wszystkiego tutaj. Do specyfika wysłałem PW z grubsza co i jak. A tak ogólnie, piszę to już któryś raz z rzędu. Prawie wszyscy narzekają na jakość jednego czy drugiego pisma, a to że kiepska jakość materiałów, że nie ma planów itd. A skąd niby mają być, jeśli nikt ich nie wysyła i nie pisze artykułów. Redakcje same nie piszą i nie rysują ( czasami się zdarza), bazują na tym co dostają od autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy w tym jest.

O ile się nie mylę, kiedyś w "Modelarzu" była taka rubryczka "nasze pomysły' czy jakoś tak, gdzie prezentowano różne "wynalazki" modelarskiej braci i była dość popularna więc może warto do takich pomysłów na współredagowanie wrócić. Każdemu jest miło jak może swój pomysł zobaczyć w czasopiśmie i z ilością materiałów chyba nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.