Jump to content

I Bitwa ESA o Płock 2011


AQUARIUS_ML

Recommended Posts

Witam

Nie wiem Kto osobiście w Polsce koordynuje zawody kombatów, więc zakładam wątek na tym forum - w razie gdybym naruszyl jakąś oficjalną procedurę zgłaszania chęci organizacji zawodów - proszę o wyrozumiałość i ew "przekierowanie".

Na początku chciałbym w imieniu swoim i kolegi Piotrka Kubisy podziękować za zawody w Górze Kalwarii- było wyśmienicie! ESA to jak widać kategoria, która cieszy się coraz większą popularnością i trudno się dziwić - emocje i atmosfera na zawodach są niepowtarzalne, a możliwość "ostrego" polatania w większej grupie również kusi.

Jak widać po Kalwarii sprawna organizacja zawodów w których bierze udział ok 40(!) zawodników jest możliwa.

Płocka grupa zapaleńców (nie tylko pilotów ESA) chciałby się zrewanżować i wpisać do kalendarza imprez rozgrywanych w kategorii modeli kombatów ESA na rok 2011. Jesteśmy po rozmowach z dyrekcją Aeroklubu Ziemi Mazoweieckiej i mamy pozwolenie na organizację zawodów nas lotnisku aeroklubu w maju 2011 roku. Zawody możemy rozegrać w niedzielę i proponowane terminy to 8, 15 lub 22 maja. W niedzielę, bo w sobotę będą rozgrywane zawody w Pucharze Polski makiet zdalnie sterowanych F4H organizowane jak co roku przez P. Stanisława Maciąga. I tu nasza prośba, żeby poddać pod dyskusję termin zawodów - tak, żeby do końca roku ustalić go na sztywno.

Tzw. długi majowy weekend od razu odpada - doszliśmy do wniosku, że to raczej dni, w których większość osób próbuje wyrwać trochę "wolnego" i odpocząć gdzieś z rodziną. a wiadomo, że jeśli chodzi o "tematy modelarskie" - to z rodziną, lepiej żyć w zgodzie :-). Mamy nadzieję, że ze względu na położenie (centralna Polska) i doskonałe pod względem logistyki miejsce jakim jest w pełni funkcjonalne lotnisko klubowe Płocka Bitwa zgromadzi wielu chętnych do podniebnej wojaczki! ZAPRASZAMY! Proszę o propozyjce terminu: 8, 15 czy 22 maja?

 

Marcin Lipiński Aquarius

Piotrek Kubisa Bobik

www.aeroklubplock.pl

www.rcplock.pl

Link to comment
Share on other sites

no to super, wszelka koordynacja w aircombacie odbywa się przez naszych NC szefem szefów jest Marcin a od ESY Skidan.

 

Zasadniczo dyskusje na tematy organizacyjne prowadzone są na forum ACES, jest mały zonk bo od dwóch dni jest awaria.

 

Ale z tego co pamiętam to w maju 7 lub 8 robią zawody ESA Młode Wilki w Bolesławcu, a 21 zarezerwowany jest dla dużego kombatu w Górze Kalwarii :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info, zwrócę się bezpośrednio do Skidana. Co do terminu, to rzeczywiście się w maju zrobiło gęsto. W sumie zostaje tylko 15 maja, tylko, czy przy takim zagęszczeniu imprez jest szansa, że ktoś do nas przyjedzie... U nas na pewno z pięciu zawodników wystawimy to już jakiś początek :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem Kto osobiście w Polsce koordynuje zawody kombatów,

:ost:

Cieszę się, że kolejne miasto dołącza do organizacji zawodów.

Jeśli chodzi o termin to rzeczywiście w maju jest już ciasno. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli terminy zawodów są zbyt gęsto to niestety większość zawodników robi selekcję i "niewygodne" termin idą pod odstrzał.

Dodatkowo ze względu na pogodę zawody mogą zostać odwołane i przesunięte o tydzień i co w tedy?

Czy zawody możecie zorganizować tylko w maju?

Link to comment
Share on other sites

REWELACJA :D ESA się rozrasta i to cieszy,tylko jak pojadę w maju na zawody 08,15 i 21 to mnie z rodziny wypiszą :devil: No i te kilometry do przejechania :cry: Może już lepiej po zawodach ACES w Górze Kalwarii 21.05 pojechać po południu do Płocka,wieczorem przy grilu przedyskutować sporne punkty regulaminu,a rano 22.05 z nową porcją adrenaliny wziąć udział w zawodach ESA?Co Wy na tą propozycję :wink: .Pozdrawiam Wojtek.

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

 

Ja również popieram pomysł Wodza. To się wydaje najrozsądniejsze wyjście. Bo co tu pisać, do Skidana się wybieram do Góry Kalwarii też a tydzień pomiędzy to trzeba się przygotować na zawody jakoś.

Link to comment
Share on other sites

Co Wy na tą propozycję

:mrgreen: W takim razie ja też jestm za. W końcu zamierzam startować w dorosłym kombacie, więc ja też zaoszczędzę kilkaset kilometrów. Ciekawe co na to moja żona/pomoc naziemna. Zaraz powie, że nie była jeszcze w Płocku i też chce jechać :devil:

 

To może w piątek wszyscy weźmiemy wolne i obskoczymy jeszcze Radom :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Zawody muszą być w maju - wcześniej lotnisko stoi w wodzie, później zaczynają się sezon szybowcowy i regularne loty dużych samolotów. I tak na nasze zawody mamy obiecane lotnisko tylko do naszej dyspozycji - ze względów bezpieczeństwa jest to jak najbardziej wskazane. A co do innych terminów - to oprócz mnie jakoś nie widzę żeby ktoś inny coś zgłaszał, więc jak to jest :roll: (no chyba, że jest coś na forum aircombat.pl - chwilowo nie działa, więc nie mam jak sprawdzić...) Poza tym więcej imprez - większy wybór. My też pewnie na którąś wcześniej pojedziemy, a na inną nie. To co zaklepujemy 22 maja? Obiecuję, że dołożymy starań, żeby impreza była na poziomie - mamy sporo chętnych do pomocy i znajdzie się też kilku dobrych wujków, żey było miło i smacznie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Co Wy na tą propozycję

:mrgreen: Ciekawe co na to moja żona/pomoc naziemna. Zaraz powie, że nie była jeszcze w Płocku i też chce jechać :devil:

 

Żona się zastanowi czy nie ma focha, że takich rzeczy dowiaduje się z forum :evil:

 

No dobra, w Płocku jeszcze nie byłam więc jedziemy :lol: Mi też się podoba propozycja Wodza, zresztą myślę, że 10 miesięcy to będzie odpowiedni wiek, żeby Jagódka zaczęła spać w namiocie:) No bo co do tego że jedzie z nami to nie ma wątpliwości (jeśli Tata uważa inaczej to zostanie z nią w domu:) bo czym skupka za młodu nasiąknie...

 

no to może od razu zrobić maraton, pożyczyć wozy od jakiegoś cyrku i w 2 tygodnie oblecimy wszystkie imprezki :mrgreen:

To już wiem dlaczego Daniel zaplanował dwa tygodnie urlopu na maj 2011 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Termin jest ok (nie latam w spalinie) dwa tygodnie po Bolesławcu to żona jakoś się z tym pogodzi.

Bardzo cieszy kolejna inicjatywa ESA .... w Płocku byłem kilka razy, tam jest bardzo sympatycznie i płasko :-)

 

ms

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.