Skocz do zawartości

Blejzyk Hammer


moriq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przed chwilą dotarł do mnie kurier z paczką od Pana Artura Blejzyka a w środku Hammer :)

 

Pierwsze szybkie spojrzenie na miłą oku zawartość:

Dołączona grafika

 

Teraz cała zima na prace przy modelu i wiosną ulotnienie. Zamierzam w tym wątku zdawać pełną relację z budowy jak również zadawać pytania bo przyznam, że jest to mój pierwszy model inny niż depron/epp w wersji ARF więc pewnie problemów będzie sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pan Artur dorobi mi dodatkowy nosek pod elektro tak więc jeszcze będę miał chwilę na decyzję co do tego czy robić elektro czy zostawić szybowiec. Rozsądek podpowiada , że elektro wtedy jestem niezależny od zboczy których brak w bezpośredniej okolicy czy też strzelania go z gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin82at - u mnie skrzydło jest 2-częściowe. Widać model ewoluuje :) Na koniec prac jeszcze wspólny oblot ale widzę, że bardzo daleko mamy od siebie. Jakie planujesz dać serwa do skrzydeł? Myślałem o Hitecach HS 125MG ale trochę przeraża mnie cena - inna sprawa, że mam kilka miesięcy na odłożenie pieniędzy na nie. Trochę zastanawia mnie mała ilość opinii o tych serwach, skąd taka mała ich popularność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawia mnie mała ilość opinii o tych serwach, skąd taka mała ich popularność?

Chyba sam sobie odpowiedziałeś, cena :) Ale serwa są na pewno godne polecenia.. można też próbować z klonami Turnigy 555MG ( http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8956 ) w cenie $19.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa Turnigy 555MG jak najbardziej polecam do tego typu modeli, wystarczają aż za nadto.

Mi się bardzo dobrze spisywały w Barakudzie, pewnie lepiej by się spisywała cyfrowa odmiana tego serwa droższa o 10 $.

Co do 125'tek to mam je w Relaxie (full laminat 3m) i ogólnie to syfiaste serwa. Niby Hitec, ale luzy to ma po sezonie, drżą, ogólnie nie warte swojej ceny, można śmiało kupować turnigy.

Jakoś ta sama jak nie lepsza, a cena ...

Jeżeli nie chcesz tych Turnigy to dobre serwa są jeszcze takie MKS po 25 $, lekkie, mocne, cyfrowe, o niebo lepsze od hiteka, hitek to po nich może tylko sprzątać :D

Jeżeli kupować dobre serwa chcecie to tylko Hyperiony 160 zł i to warto polecić do wszystkiego co lata, albo Te full metalowe MKS'y.

Wszystkie inne serwa mają ten sam poziom i standard.

No nie mówię o Futabach bo nie miałem ale to też dobre, ale i drogie serwa.

 

Ja bym do Humera kupił te MKS'y Bo lekkie, cyfrowe i wogóle dobre i tanie.

 

Co do modelu to dobry wybór. Warunek lekkie wykonanie. Walcz o wagę a się odwdzięczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Hitecach HS 125MG ale trochę przeraża mnie cena - inna sprawa, że mam kilka miesięcy na odłożenie pieniędzy na nie. Trochę zastanawia mnie mała ilość opinii o tych serwach, skąd taka mała ich popularność?

jak znajdę chwilę to zrobię Ci zdjęcie dlaczego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolny oblot ... dlaczego nie ... swiat jest wioska :D

 

ja planowalem takie wyposazenie:

 

4x HS82MG na skszydla w servolockach multiplexa

2x HS85MG na stery

 

silnik planowalem mega 22/10/6 i regulator spin66 (za duzy ale akkurat mam)

pakiet jakis 3s 1500 do 2000mAh

 

odbiornik jeti duplex R8

 

Ja dostalem informacje od Pana Blejzyka ze moj Hammer to jakas specjalna edycja z 3 czesciowym skszydlem (podobny do modeli art hobby)

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Specyfik, dzięki za poglądową wzmiankę o serwach na pewno wezmę pod uwagę, tym bardziej że te MKSy z opisu i ceny wyglądają zachęcająco.

Niestety koniec roku to dla mnie nawarstwienie obowiązków więc czasu na zajęcie się modelem chwilowo brak, jednak dzisiaj udało mi się spojrzeć dokładniej na zawartość pudełka, która przedstawia się jak niżej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcia zdjęciami, ale domagają się paru słów opisu :) Ogólnie pierwsze wrażenie to dokładność i staranność wykonania modelu. Nie mam dużego doświadczenia i jest to mój 4 model jaki przechodzi przez moje ręce, jednak mogę powiedzieć, że dokładność wykonania to dla mnie w tej chwili wzór. Kadłub, laminat wzmocniony dwoma pasami węglowego rowingu, sama powierzchnia gładka bez niedoróbek czy innych skaz. Nos wchodzi ciasno ale bez użycia siły. (brzmi jak reklama, ale niech tak będzie bo na pewno zasłużona).

Cała galanteria niezbędna do wykończenia modelu w zestawie, tylko usiąść i robić... tylko kiedy ;) Skrzydła mają delikatnie nacięte klapy i lotki, tutaj też nie mam się do czego przyczepić.

Na koniec może garść konkretów, usiadłem i poważyłem elementy wyposażenia i tak:

kadłub - 196g

statecznik - 36g

skrzydło lewe - 264g

skrzydło prawe - 257g

galanteria - 114g

 

Tak więc całość przed klejeniem i malowaniem 867g

 

W tej chwili ciągle biję się z myślą czy elektro czy szybowiec, najwyżej po podjęciu decyzji poproszę jakiegoś moda do przerzucenia wątku do właściwego działu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie nudzi :P

No chyba że się strzela po to by za chwilę wylądować.

Ale dobra guma i wyregulowany model pozwala na trochę zabawy.

Cały czar w tym jest by wyczuć nawet małe noszenia.

Przy elektro te dodatkowe 500g ma już swoje ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybowiec czy elektro ?

Mam firsta plus z tej stajni i do niego dwa noski , wystarczy pomyśleć jak rozmieścić wyposażenie i masz tylko dylemat który akurat założyć . U mnie w wersji elektro pakiet napędowy wypada blisko środka ciężkości, a aku do szybowca jak są przed serwami w nosku to też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zeszło bo modele poszły spać

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Fotki poprawiłem (nieludzkim wysiłkiem woli i intelektu)

Na dolnej fotce widać, że są jednocześnie włożone pakiet napędowy i baterie do szybowca. Baterie wymagają przyklejenia taśmą w tym miejscu w którym je widać, natomiast pakiet wchodzi ciasno a dodatkowo do spodu kadłuba doklejony jest rzep który nie pozwala, aby się przesunęły do tyłu przy wyrzucie. Trochę irytujące jest przeciąganie kabli od regulatora nad serwami po wymianie nosków ale da się zrobić. Noska od szybowca niczym nie mocuję jest tylko nasunięty, natomiast nosek z silnikiem po nasunięciu oklejam taśmą rozwiązanie może mało eleganckie ale bardzo skuteczne i proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.