Skocz do zawartości

Zima w Pobiedniku


marcin666

Rekomendowane odpowiedzi

Długo oczekiwany oblot nowego modelu Su-29, pogoda była dziś łaskawa, niestety lotnisko zasypane. Jakby tego było mało, panowie zajmujący się odśnieżaniem stacji paliwowej, wpadli na pomysł aby zgromadzić niepotrzebny śnieg przed bramą wjazdową prowadzącą do koła modelarskiego, gratuluję pomysłu. Wiaterek około 2m/s i w górę, jestem początkującym modelarzem więc emocji było co nie miara, ale udało się bez większych strat. Odrobina cyjanoakrylu uzupełniła poniesione straty. Za transport do miejsca startu odpowiadał niezastąpiony Summit. Jeżeli koledzy będziecie organizowali jakieś zimowe loty, czekam na info.

http://picasaweb.google.com/skyciakare/Acv#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Witam Panów,

Chciałbym przypomnieć że weszliście na teren prywatny czyt. Aeroklubu Krakowskiego bez zgody właściciela i wykonywaliście loty również bez zgody.

 

PAS MODELARSKI I TEREN PRZYLEGŁY JEST WŁASNOŚCIĄ SEKCJI MODELARSKIEJ AEROKLUBU KRAKOWSKIEGO!

 

Czy jesteście członkami w/w Aeroklubu?

Czy znacie regulamin wykonywania lotów modelami obowiązujący na w/w lotnisku?

Czy posiadacie ubezpieczenie?

Czy pytaliście kogokolwiek czy możecie wejść na teren lotniska?

 

NIE!

 

A co, jeśli model by uciekł lub dostał zakłócenie, uderzył w przejeżdżający samochód ( a droga jest 100m od koła modelarskiego), który spowodował wypadek śmiertelny - do kogo by się prokurator przywalił? - oczywiście do modelarzy z Aeroklubu!!!

 

Mało tego, członkowie modelarze dbają o pas i teren przyległy, koszenie, walcowanie, łatanie dziur w pasie, to wymaga nakładów finansowych jak również pracy.

 

Co byście powiedzieli gdybyśmy wpadli do was na działkę lub do ogródka np. pojeździć kładami?! bez pytania się kogokolwiek i za darmo.

 

Panowie! Komuna już się 20 lat temu skończyła!

Nadal pokutuje zasada: wspólne, a to znaczy niczyje.

Obowiązują pewne normy zachowań! Chcecie się bawić w modelarstwo lotnicze i korzystać z lotniska!?

Nie ma problemu, zapraszamy do klubu.

Poznacie regulamin i zasady aby bezpiecznie bawić się w ten sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że masz bezsprzecznie racje, iż koledzy bezprawnie weszli na teren lotniska to Twój ton wyraża właśnie atmosferę i podejście do tematu w aeroklubie.

 

Gratuluję zniechęcania potencjalnych członków.. a można było po prostu zwyczajnie zwrócić uwagę na to, iż teren jest prywatny i żeby następnym razem postąpić inaczej. Szczególnie pogrubione 'za darmo' pokazuje o co na prawdę chodzi. Szczególnie teraz w zimie trawa na pewno jest walcowana.. co widać po kretowiskach na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro to jest teren prywatny, to proponuje w takim razie egzekwować to ;p . Innymi słowy choćby symboliczna opłata za wstęp. Oczywiście pojawi się sprzeciw, ale jak to będzie opłata SYMBOLICZNA to nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście członkami w/w Aeroklubu?

Czy znacie regulamin wykonywania lotów modelami obowiązujący na w/w lotnisku?

Czy posiadacie ubezpieczenie?

Czy pytaliście kogokolwiek czy możecie wejść na teren lotniska?

 

I dlatego wszyscy mają AK w :ass:

Dzięki takim jak wy modelarstwo już dawno by umarło lub było sportem elitarnym.

Temat był już kilka razy poruszany i szkoda bić pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Wojtku Mecenasie, nie porównuj modelu do jak to ładnie napisałeś kłada,co kolwiek to znaczy. Małe wyjaśnienia, jako młody człowiek w AK spędziłem wiele lat jako członek, ówcześnie prężnie działającej sekcji spadochronowej. Nie licząc pieniędzy za lata składek, to godzin społecznych jakie wykonałem dla tego aeroklubu wystarczy dla moich dzieci. Kolejne wyjaśnienia, posiadam ubezpieczenie modelarskie w firmie Uniqa, kiedy byłem polatać, pierwsze co robiłem dzwonilem na wieże bo znam zasady zachowania się na lotnisku. Dodam że byłem trzy razy, na priva przyślij mi kwote jaką mam zapłacić za loty. Natomiast jeżeli masz ochotę pojeździć Quadem to zapraszam na moję działkę do Nowej Dęby, jeżeli posiadasz jakiekolwiek umiejętności w prowadzeniu wyżej wymienionego sprzętu to napewno będziesz zadowolony. Zapytaj modelarzy z Bielska jak powinna działać sekcja modelarska to szybko zrozumiesz że komunę to nadal masz ale w Pobiedniku. Chętnie zaczniemy latanie w Czyżynach, mam nadzieje że koledzy nie mają nic przeciwko. Na koniec chciałbym przeprosić, że bez zgody władz lokalnych, ośmieliłem się latać kładem. Pozdrawiam marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunę to nadal masz ale w Pobiedniku. Chętnie zaczniemy latanie w Czyżynach, mam nadzieje że koledzy nie mają nic przeciwko

Serdecznie zapraszamy - każdy modelarz jest mile widziany :D

Spotkanie noworoczne dowiodło, że jest nas wielu i wszystkich doskonale bawi wspólne latanie. Takiej atmosfery w Pobiedniku mogą nam tylko pozazdrościć.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku Mecenasie...

ja również posiadam polisę OC związaną ze sportem modelarskim, jestem członkiem i opłacam składki w Aeroklubie Polskim.

Odnośnie zaproszeń to w pracy zajmuję sie modelami, mam stycznosc na codzien z coraz to nowymi modelarzami, także z ludzmi latającymi na Pobiedniku Wielkim i wlasnie oni zapraszali mnie dziesiątki razy na loty do Was, niestety nie było nikogo "od Was" w sobotę bo to było spotkanie i decyzja o spotkaniu wynikła w kilkanaście minut, nie zdążyliśmy się ze wszystkimi umówić. Jeszcze nigdy nie spotkałem sie w klimacie modelarskim z takim podejściem, a wręcz zawsze jest przeciwnie, jesli mam nowy kontakt z modelarzami to przeważnie zapraszają mnie na swoje lotniska na loty. I ja tutaj mimo takiego Twojego wyskoku w tym wątku też Cie zapraszam na Śląsk - miejsc do latania jest mnóstwo - to moze zobaczysz jak wyglada (powinien wygladac) klimat na lotnisku. My Wam troche przy okazji posprzątaliśmy pas z jakichs butelek potłuczonych;)

Na moją działkę również zapraszam, z miejscem do kładów tam gorzej ale ognisko można zrobić i przy butelce "rozmownej" pogadać o modelach:-)

Jeszcze odnosnie Pobiednika to takze miałem przyjemność wykonywać tam skoki spadochrnowe i z zawsze bardzo miło wspominam te lotnisko.

To tyle odemnie i wiecej w tym temacie nie zamierzam sie wypowiadac. Reszte podsumowali ładnie koledzy wyżej, na każdej grządce z pięknymi kwiatami wyrastają czasem chwasty to przykre ale pewnych rzeczy sie nie przeskoczy i zawsze tak bedzie.

ps. za komuny modelarstwo było ciekawsze. Nie było takich ułatwień jak dziś. i wtedy jak ktos miał model to wiadomo ze sam go zrobił a nie kupił na allegro :-)) hehe.

Pozdrawiam Wszystkich tutaj obecnych - Marcin Czernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunę to nadal masz ale w Pobiedniku. Chętnie zaczniemy latanie w Czyżynach, mam nadzieje że koledzy nie mają nic przeciwko

Serdecznie zapraszamy - każdy modelarz jest mile widziany :D

Spotkanie noworoczne dowiodło, że jest nas wielu i wszystkich doskonale bawi wspólne latanie. Takiej atmosfery w Pobiedniku mogą nam tylko pozazdrościć.

 

ms

jak bede planowal znow wycieczke do Krakowa z modelem to chetnie Was odwiedze i wspólnie pośmigamy.

ps. jak pogoda sie unormuje to sie umówie z kolegą Marcinem z Krakowa i wpadniemy polatać tylko musimy tak sie wstrzelić z czasem żebyśmy razem mieli wolny weekend w pracy.

 

Do miłego !

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odrobinę zrozumienia. Mam własne lotnisko i wiem ile pracy i pieniędzy ono wymaga. Nie są to jakieś wygórowane koszty, ale są.

 

Tak przy okazji, jeśli mógł byś, Wojtku, mnie (i innych) uświadomić;

-jak zostać członkiem w/w Aeroklubu,

-przytoczyć obowiązujący regulamin wykonywania lotów modelami ,

-kogo pytać o zgodę na korzystanie z lotniska (jeśli telefon na wieżę nie wystarczy)

-jaka jest wysokość składki członkowskiej lub opłata za jednorazowe skorzystanie ew. koszt karnetu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

ps. na stronie Aeroklubu …>sekcje>modelarska takich informacji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.