Skocz do zawartości

Graupner Elektro Rookie


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

W numerze 1/2012 RC Przegląd Modelarski ukazała się recenzja tego modelu. Autor pisze że jest możliwość uruchomienia lotek. W skrzydle są nacięte lotki (widać to na zdjęciach) i przewidziane miejsca na serwa. Czy któryś z kolegów może to potwierdzić ?

[/b]Samolocik w modelu który prezentujesz nie ma zaznaczonych lotek być może jest to model sprzed modyfikacji.

 

Znalazłem instrukcję w której jest opisana wersja z lotkami http://www.graupner.de/mediaroot/files/4239_%20ELEKTRO-%20ROOKIE%20QR_de.pdf str. 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno składałem Easy Star II dla znajomego. Lotki są przygotowane tak samo jak EG.

Tylko że miejsce na wtyczkę przedłużki serwa, trzeba samemu wyrzeźbić.

Łącznik płatów jest wydłużony, statecznik poziomy jest odejmowany, na zatrzaskach. Jest jeszcze parę innych zmian, ale to chyba nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie, żeby nie tworzyć nowego tematu zapytuje tutaj: mam wersje modelu z silnikiem 260z, standardowym regulatorem, skrzydła z lotkami(wersja QR), dwoma serwami graupnera i tylko jednym śmigłem 160x80 slowfly, przewidzianym do pakietu 2S. Wg. instrukcji silnik i regulator wytrzyma 3S i chciałbym dokupić mocniejsze, oryginalnie przewidziane śmigło 150x75 (6x3) (http://www.lipoly.de/index.php?main_page=product_info&products_id=106607&language=en), które niestety nie jest dostepne w polskich sklepach. Jaki zamiennik? W tym rozmiarze znalazłem takich firm jak APC, Master Airscrew i GWS. Firma Kavan posiada śmigło o większym skoku 6x4, ale nie chciałbym przesadzić bo silnik wytrzymuje max 12A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś pierwszy raz oblatałem model na śmigle 6,3x3 i pakiecie 2s. W zasadzie 3 udane lądowania(z tego jedno na drzewie, podniosłem dziub przed i wiatr zatrzymał model centralnie nad ale z pełnym gazem opadłem delikatnie...). Jednak bez lotek to bardziej szybowanie niż latanie. Zamawiam śmigło 6x3 i serwa do lotek. Nie mam żadnego doświadczenia ale model raczej stabilny, lekko wiało i trzeba było troche kompensować momentami ale podobało się :-)

 

Potrzebna porada, jaki zestaw na lotki? Chce zamawiać z abc-rc.pl (...mają 3 różne śmigła 6x3):

-serwa SG-90

-jakie orczyki? czy te bedą odpowiednie: http://abc-rc.pl/p/109/920/dzwignia-sterow-wklejany-20x12x12mm-orczyk--dzwignie-orczyki-akcesoria-modelarskie-drobnica.html ?

-jak to połączyć w całość? Które mocowania, popychacze, snapy...

 

Dziękuję za każdą rade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały spis zdobytego doświadczenia:

-śmigło EMP 6x3: rewelacja, model lata super, wspina się 45-60stopni

-śmigło Master Airscrew 6x3: ciężkie, duża bezwładność, dobre do szybowania

-serwa SG-92: szybkie, mocne, lubie

-beczki nosem w dół wymagają dużo większej wysokości niż te klasyczne ;-)

-sam model jest bardzo mocny, ale z racji dużej powierzchni skrzydeł podatny na podmuchy

 

 

Pytanie: gdzie można wrzucać mini recenzje? Mam ładowarke HK E4 i skrobnąłbym kila zdań bo chyba nigdzie nic o niej nie pisze w polskiem internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.