Skocz do zawartości

Spitfire depron


sionziom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chwileczka, nie tak pochopnie. W skrzydle wklejona jest przekładka z kawałka balsy 6mm i dwóch kawałków sklejki 1,5mm, żeby wkleić w sam depron to by mi nawet na myśl nie przyszło, taki głupi nie jestem. Śruba jest nylonowa, a nakrętki są dobrze wbite młotkiem i dodatkowo przed wbiciem posmarowane poxipolem. Zrobiłem próbkę takiego mocowania i prędzej pęknie śruba, próbowałem wyrywać kombinerkami i nie dało rady, więc myślę że wytrzyma te 200g skrzydeł.

 

Szymek życzę powodzenia, jak byś miał jakiś problem konstrukcyjny to zawsze możesz zapytać może będę wiedział co i jak ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epp to trochę zły pomysł. Większość jest sklejana z kilku warstw i dużo odchodzi po odcięciu, więc szkoda epp, chyba żeby przerobić konstrukcję i tylko okryć 1 warstwą. Co do zdjęć to jak chcesz to wstawiaj, przecież ci nie zabronię, ale wiesz chciałem mieć taki swój temat. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to jak chcesz to wstawiaj, przecież ci nie zabronię, ale wiesz chciałem mieć taki swój temat. :crazy:

Temat na pewno będzie Twój, ale im więcej informacji dotyczących konkretnego modelu znajdzie się w jednym miejscu, tym na pewno wszystkim (zainteresowanym) wyjdzie to na dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Michał masz rację, jak ktoś by miał jakiś problem w przyszłości z robieniem tego samolotu, to zagląda tu i może rozwiązuje problem. Więc nie mam nic przeciwko, wstawiajcie zdjęcia i opisujcie różne rozwiązania konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolisz, że wrócę do sposobu mocowania skrzydeł. Interesuje mnie, w co w kadłubie wkręcane są śruby mocujące skrzydło, bo na zdjęciach nie mogę się dopatrzyć i czy nakrętki kłowe wklejone w skrzydła nadal mają gwint, czy je rozwierciłeś, aby śruby mogły dociągać skrzydła do kadłuba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby się lepiej dociągało i nie latało bez potrzeby.

Nigdy nie dociągniesz skrzydła, jeśli śruby będą wkręcane przez nakrętki w skrzydle i w kadłubie. W skrzydle nie powinno być nakrętek, tylko tulejki, przez które będą SWOBODNIE przechodziły śruby, dlatego też Andrzej słusznie dopytywał się o nakrętki w skrzydle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.