Skocz do zawartości

Mój Wicherek 25 RC


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim znany oldschoolowy Wicherek 25 RC wg planów p. Wiesława Schiera w moim wykonaniu.

Wręgi, żeberka skrzydeł i statecznika oraz boki kadłuba zostały wycięte na laserku kolegi. Tutaj link Wicherek 25 CNC .

 

Reszta wg planów listewki 5mmx3mm oraz 10mmx3mm.

 

KADŁUB

 

Dołączona grafika

 

Wg planów. Do lekkich poprawek. Dodatkowo zostanie oklejony po całości balsa 1,5mm twardą w celu umocnienia konstrukcji.

 

SKRZYDŁO PRAWE I LEWE

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Również wg planów. Kesony oraz noski balsa 1mm miękka. Pozostało wykonać lotki, klapkę pod serwo, mocowanie zastrzałów oraz mocowanie do kadłuba no i kryć folią.

 

STATECZNIK PIONOWY (Kierunek)

 

Dołączona grafika

 

Wykonany niezgodnie z planami :D. Balsa 4mm oraz wzmocnienie listewką 5mmx3mm. Ster wysokości również z tej balsy. Wystarczy okleić i wkleić w kadłub

 

STATECZNIK POZIOMY (Wysokość)

 

Dołączona grafika

 

To z kolei już wg planów. Dojdzie do tego keson i noski z balsy twardej 1mm. Ster wysokości wykonany będzie również z balsy 4mm.

 

 

To było by na tyle. Co do wyposażenia to prawdopodobnie będzie takie:

 

Silnik spalina 6,5cm3

Pakiet ZIPPY Flightmax 1800mAh 3S1P 20C

UBEC: HXT UBEC 5/6v output, 5.5~23v Input

Ster wysokości: HXT 6.9kg / 39.2g / .16sec Twin bearing servo (HX5010)

Ster kierunku: HXT 6.9kg / 39.2g / .16sec Twin bearing servo (HX5010)

Lotki 2x HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

Gaz HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

 

Wszelkie uwagi dot. modelu lub wyposażenia mile widziane!

 

Pozdrawiam Paweł ;)

 

PS: Sorka za jakość zdjęć niestety w piwnicy ciemno jak w :ass: ;)[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ładny WICHEREK rośnie. Zwróć tylko uwagę żeby ogon nie wyszedł za ciężki i jeśli jeszcze możesz to zastąp niektóre sosnowe rozpórki balsowymi. W moim WICHERKU musiałem później sporo ołowiu podwiesić pod silnikiem żeby środek ciężkości był na swoim miejscu. No i zastanów się czy nie warto zrobić nowych skrzydeł z profilem NACA. W tym profilu który masz (ja z resztą też) lotki są podobno nieskuteczne. Sam autor zaleca z resztą do wersji RC inny profil ale ja doczytałem to za późno ;-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie wykonałeś trójkąty wzmacniające żebro ze spływem. Zasada jest taka by trójkąty zewnętrzne były dużo większe niż reszta. W ten sposób wzmacniasz większa powierzchnię. Na twoim drugim zdjęciu są to; 1 i 2 trójkąt z lewej strony lotki oraz 1 z prawej strony lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awot, kolega zrobił wszystko tak jak ja i wicherek poleciał. szkoda tylko że silnik odpadł od łoża w trakcie lotu ;(

 

RomanJ4, jak wyżej ;) w takiej konfiguracji poleciał i latał na 3,5cm3 oldschoolowej Webrze Glow Star więc na nówce 6,5cm3 będzie szedł jak burza ;) poza tym powiększyć lotkę wrazie Wu to nie problem będzie ;) Gorzej gdyby trzeba było ją zmniejszyć.

 

Fokker, wg mnie są baaaardzo wytrzymałe i sztywne, także dopóki nic się nie stanie to tak zostanie gdyż ma być to model do spokojnego niedzielnego latania ;) do szaleństw będę budował Extrę 300.

 

Marcin K., poszło PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker, wg mnie są baaaardzo wytrzymałe i sztywne, także dopóki nic się nie stanie to tak zostanie gdyż ma być to model do spokojnego niedzielnego latania do szaleństw będę budował Extrę 300.

Ale to nie o to chodzi, jesli już coś robimy to starajmy się według prawideł czy sprawdzonych metod.

Rozumiem, że masz na tyle doświadczenia, iż wiesz co mówisz o wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker, oczywiście że nie mam tyle doświadczenia co Ty kolego ;) No lecz skoro Wicherek poleciał ohdziesiąt lat temu to poleci i w moim przypadku. Tych trójkątów w ogóle nie miało być ale założyłem je na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, w końcu mogę zobaczyć jak Ci idzie. Dodaj jeszcze przekładki między dźwigarowe i będziesz miał pancerną konstrukcję.

 

Serwa wybrałeś IMO bardzo dobrze.

 

A co z tą Webrą ode mnie? Nie dajesz jej? Problemy z odpaleniem czy obawiasz się braku mocy? Widziałem, że chcesz dać 6,5 ccm... Czyżby Twój Wicherek miał latać na łukaszowej Radudze? :mrgreen:

 

PS. Chcę być na dziewiczym locie!!! :twisted: Dajcie znać jak coś się będzie kroiło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa, Twoja Webra wyląduje w FunFly balsowo sklejkowym ok. 1 metr rozpiętości tak żebym mógł w każdej chwili iść na łąkę za blokami i polatać chociaż po godzince dziennie ;) A Wicherek będzie na niedzielne wypady za miasto z naszymi maszynami ;) I właśnie do Wicherka będzie łukaszowa Reduga ;) Co do tych przekładek to 3mm twarda? ;> Zwracając fakt na zbliżające się ferie sądze iż po feriach będzie rozdziewiczany ;))

 

Marcin K., Po roztopach i ociepleniu zapewne maszyny pójdą w ruch zwany otwarciem sezony ;) A co do W50 to odwiedź nasze forum klubowe może zaczerpniesz nieco informacji ;)

Klub Modelarski "Jastrząb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa wybrałeś IMO bardzo dobrze.

 

Silnik spalina 6,5cm3

Lotki 2x HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

Gaz HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

Moim zdaniem są zbyt małe i delikatne

 

UBEC: HXT UBEC 5/6v output, 5.5~23v Input

Brakuje Ci 4 Nixx?4 aku są mniej zawodne od jakiegoś UBEC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo, Akurat UBEC był podręką ;)

Silnik spalina 6,5cm3

Lotki 2x HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

Gaz HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

Moim zdaniem są zbyt małe i delikatne

Opcjonalnie mogą wchodzić HS-81 ;)

 

Jakie zawiasy na stery i lotki?

 

Takie

czy

takie?

 

A może jeszcze inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik spalina 6,5cm3

Lotki 2x HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

Gaz HXT 1.6kg/ 9g / .1s (HXT 900)

Moim zdaniem są zbyt małe i delikatne

 

To jest Wicherek :P Po co mocniejsze serwo do gazu? Lotki też nie robią tu wielkich oporów - nie będzie nim latał jak akrobatem.

 

Brakuje Ci 4 Nixx?4 aku są mniej zawodne od jakiegoś UBEC :D

I ważą 4 x tyle albo lepiej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.