Jump to content

Serwo na 4 przewody.


kaczma2

Recommended Posts

Wpadł mi w ręce kadłub modelu z silnikiem 380, odbiornikiem z regulatorem i serwomechanizmami. Te serwa mają połączenie 4 żyłowe i mam pytanie czy takie serwa można jakoś zastosować do odbiorników standardowych na 3 piny. Gdybym miał nadajnik 27,225 MHz, właściwy nie byłoby sprawy.

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

To jakiś archaik chyba ?

W celu powiększenia swojej wiedzy, bo nigdy nie spotkałem takich, lub nie zwróciłem uwagi "za młodego" :D (w ruskich "Pilotach" chyba nawet było więcej jak cztery) pytanie: do czego służy czwarty kabel ?

Link to comment
Share on other sites

Tak na mój nos, to skoro zintegrowali regulator z odbiornikiem to i zmieścili tam elektronikę serwa. Zawsze to kilka centów mniej. Wychodzą 4 przewody: 2 do sterowania silniczkiem i dwa do pomiaru położenia potencjometru. Czyli z "serwomechanizmu" został tylko "mechanizm". Pętla serwo zamyka się przez ten moduł w czarnej koszulce. Ani nie podłączysz tych mechanizmów do normalnego odbiornika ani ten moduł nie wysteruje standartowych, 3 przewodowych serw. Oczywiście jest też możliwe, że są to "serwa cyfrowe", a dokładniej 3 cyfrowe: neutrum, lewe i prawe skrajne położenie :)

Ciekawe zdanie z opisu tego modelu:

"Be careful on your learning process to prevent crashing" - teraz już nikt o tym nie zapomni..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.