Skocz do zawartości

Serwo na 4 przewody.


kaczma2

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce kadłub modelu z silnikiem 380, odbiornikiem z regulatorem i serwomechanizmami. Te serwa mają połączenie 4 żyłowe i mam pytanie czy takie serwa można jakoś zastosować do odbiorników standardowych na 3 piny. Gdybym miał nadajnik 27,225 MHz, właściwy nie byłoby sprawy.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś archaik chyba ?

W celu powiększenia swojej wiedzy, bo nigdy nie spotkałem takich, lub nie zwróciłem uwagi "za młodego" :D (w ruskich "Pilotach" chyba nawet było więcej jak cztery) pytanie: do czego służy czwarty kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój nos, to skoro zintegrowali regulator z odbiornikiem to i zmieścili tam elektronikę serwa. Zawsze to kilka centów mniej. Wychodzą 4 przewody: 2 do sterowania silniczkiem i dwa do pomiaru położenia potencjometru. Czyli z "serwomechanizmu" został tylko "mechanizm". Pętla serwo zamyka się przez ten moduł w czarnej koszulce. Ani nie podłączysz tych mechanizmów do normalnego odbiornika ani ten moduł nie wysteruje standartowych, 3 przewodowych serw. Oczywiście jest też możliwe, że są to "serwa cyfrowe", a dokładniej 3 cyfrowe: neutrum, lewe i prawe skrajne położenie :)

Ciekawe zdanie z opisu tego modelu:

"Be careful on your learning process to prevent crashing" - teraz już nikt o tym nie zapomni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.