Skocz do zawartości

Gdańsk, Gdynia i Sopot.


Podem89

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wybieram się w czerwcu na urlop do Sopotu, a jako, że prawdopodobnie będę jechał kombi to wrzuciłbym do bagażnika jakiś model elektroszybowca do polatania (jeszcze muszę go zakupić - myślę o Easy Fly z HobbyKinga). I tu pojawia się pytanie - czy w Sopocie gdzieś jest dobre miejsce do polatania? Mam nieduże doświadczenie, więc w grę wchodzi raczej większa otwarta przestrzeń - plaża także (jadę jeszcze przed wakacjami, więc może ludzi nie będzie dużo). Może jest tam jakiś klif?

 

A lotnisko Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim znasz ? To nie klif :D , ale elektroszybowcem możesz tam polatać. Kierownictwo aeroklubu zawsze pozytywnie nastawione do modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Air,

Haha, po takim czasie, ale odpowiem, a raczej zaprzeczę kolegom. W Sopocie jest świetne miejsce, mianowicie - hipodrom. Nigdy nie ma problemu z wpuszczeniem modelarzy, a obiekt jest naprawdę ogromny i wystarczająco miejsca żeby uczyć się lądować i w ogóle latac itp. Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś korzystając z ładnej pogody pogoniłem ze smykami na powietrze,

chcieliśmy odkurzyć blubigla i F22,

przy ergo - impreza dziś i zdaje się jutro więc odwiedziłem moje ulubione lasy oliwskie - zero wiatru i zero błota

na szczęście jeszcze przed startem wykryliśmy usterkę blu...

a efekty oblotu F22 przedstawia poniższa fotka :oops:

 

Dołączona grafika

 

18" rozpiętości, przewinięty emax 2805, serwa 4,5g 800mAh i rtf 220gr

przy śmigle 5x3 ciąg sporo większy niż masa

 

pierwszy lot to ok 5s w powietrzu - za słabo wyrzucony...

drugie podejście było z lepszym startem , ale niestety okazało się że drucik 0.8mm jest za mało sztywny i słabo reagował na zaciąganie do góry, po ok 15-20s pogoniłem kreta...

 

jeśli są chętni to ja jutro ok 15 - 15.30 znowu jadę za "Dwór Oliwski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ergo - impreza dziś i zdaje się jutro

Tak, gdy jest impreza to kasują za wjazd. ale da sie ominąć - jedziesz ze 100m w kierunku Pomorskiej i skręcasz w lewo w osiedle. Jest parking przy tym strzeżonym przy samej ARENIE. Ja dziś poszedłem na hipodrom i ta latałem z kamerką full hd ale tym razem jakosc okropna

Dołączona grafika

Ktoś tu pisał , że spoko na hipo mozna latać - niestety nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

uczciwie mogę powiedzieć ze opłacało się pojechać na łączkę :D - po 15.30 ucichło prawie zupełnie,

2 pakiety w bluebigl'u i ok 30 min radochy w powietrzu

 

Szkoda tylko że aku w breloku odmówiło posłuszeństwa i z filmu jest tylko 5s przed startem,

 

mam nadzieje że w przyszłym tyg. pogoda znowu dopisze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

W Sopocie już nie latamy... Za dużo problemów. A to komuś przeszkadza warczący silnik, a to komuś się nie podoba itd. Więc od pewnego czasu latamy w Pruszczu na lotnisku, w Bojanie(też jest ładne. można powiedzieć lotnisko modelarskie na ul. Bojana), na polach w Redzie... Dzisiaj są dni Oliwy i jedziemy ze znajomymi z modelami. Odbędzie się to na samym dole ul. Spacerowej na tym... boisku/parkingu. Także jeżeli ktoś z modelarzy czyta, zapraszamy od godziny 12. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedź Rafale tak dokładniej w którym miejscu latacie na lotnisku w Pruszczu? Od jakiej strony można tam wjechać na teren ?

Czy komuś trzeba zgłosić loty ? A w Bojanie często latacie ? W którym miejscu ? Zaznaczyłem na mapie kilka punktów. Czy możesz podać przybliżoną lokalizację ? Dzięki za pomoc :)

post-10266-0-57581200-1350207927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - przecież przy ERGO masz olbrzymi teren jak na elektryka bo chyba taki masz na mysli? Wykorzystałem wczorajszą i przedwczorajsza pogodę na loty. Było extra ! ;)

 

Irku tam przy Ergo też się wybieram ale jednocześnie szukam terenu gdzie można by polatać czymś trochę większym , ewentualnie zrobić bezpieczny oblot.

Fajnie tez popatrzeć na pilotowanie innych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Pruszcza to wjeżdżasz przez bramę aeroklubu, nie tą wojskową. Kierujesz się na lewo pasem betonowym do końca, potem kontynuujesz piaskową drogą przy betonowym płocie aż do pasu w poprzek lotniska. Kawałek jest. Można samochodem wjechać.

Jeżeli lubisz patrzeć jak modelarze latają to pojedź do Kazimierza na lotnisko gigantów :) Wrażenia będą napewno nie małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.