Jump to content

Jak głośne są benzyniaki?


Deem

Recommended Posts

Wyczytałem chyba wszystko o silnikach benzynowych i pozostał ostatni dylemat. Nie chcąc psuć jak dotąd dobrych stosunków sąsiedzkich mam pytanie raczej natury estetycznej. Czy silniki benzynowe są głośne? tu dotyczy DLE30 lub podobnej pojemności. Oczywiście ciężko jest to opisać ale może jako punkt odniesienia podam ASP46 lub LA46. Większość moich silników to czterotakty a te jak wiadomo są zdecydowanie cichsze. Może można zastosować jakiś odpowiedni tłumik dostępny w handlu do tego silnika.

Jeszcze jedno pytanie; czy zbiorniki do metanolu po wymianie korka można stosować do benzyny?

Link to comment
Share on other sites

Czy głosne to odczucie subiektywne; OS LA 46 wydaje zupełnie inny dźwięk niż benzyna np 26cm. Według mnie i kolegów DLE 30 jest akurat bardzo głośny gdyż to coś co dołączono jako tłumik to zwykła puszka. Według mnie w powietrzu był bardzo g.łośny. Na stronie youtube mam kilka filmów z pracy różnych silników w tym 26cm benzyna. Wszystko się dzieje w kompleksie garaży więc dxwięk roznosi się. Wpisując login Florek56 możesz je obejrzeć. Mego DLE 30 jeszcze nie odpalałem. Natomiast na video google mam filmy z pracy silnika 22cm i 32cm Homelite. filmy te są też w moim temacie o tych silnikach.

Link to comment
Share on other sites

ZDZ 80 RVJ i ZDZ 50 NG na tłumikach typu pitss są głośne ale w porównaniu z z DLE 30 (koledzy mają) to są ciche! zresztą jest tak jak Fokker napisał. Miałem MVVS 26 benzynę to z rurą rezonansową pracował naprawdę cicho, ale to są moje subiektywne odczucia bez urządzeń pomiarowych.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jesli twój sasiad relaksuje się wtedy gdy Ty tniesz drzewo piłą spalinowa i bardzo mu to odpowiada, to nie powinien miec nic przeciwko jak bedziesz pomiatał DL_em po niebie ze standardowym tłumikiem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.