Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja daję uszczelkę taką do okien 3mm ale to rozwiązanie ma wadę. Niestety uszczelka się po pewnym czasie odkleja. Musze ją przyklejać na okrągło. Musisz też wszystkie rogi uszczelnić sylikonem bo odkurzacz nie wydoli przy głębokim tłoczeniu. Przy elementach 5 cm to nie problem, ale przy 15 cm to już trzeba aby podciśnienie było dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bardzo chciałbym zrobić już obiecane kopyta dla modelarzy z forum i skończyć model, ale niestety teraz najważniejsze jest dla mnie szykowanie modelu udźwigowca na zawody nad którym pracujemy już bardzo długo. W sierpniu mamy jechać do Portugalii i wziąć nim udział w zawodach. BARDZO chciałbym przeprowadzić relację z naszych prac, bo jest na prawdę wiele bardzo ciekawych, sprytnych i dla mnie wcześniej nieznanych rozwiązań, których cały czas się uczę.. Po zawodach na pewno walnę cały wątek o tym modelu i wstawię masę fajnych zdjęć. Teraz dam tylko przedsmak naszej maszyny. Model 3D opracowywaliśmy do dokumentacji:

 

post-451-0-23532900-1372406635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym zrobić już obiecane kopyta dla modelarzy z forum i skończyć model, ale niestety teraz najważniejsze jest dla mnie szykowanie modelu udźwigowca na zawody nad którym pracujemy już bardzo długo. W sierpniu mamy jechać do Portugalii i wziąć nim udział w zawodach. BARDZO chciałbym przeprowadzić relację z naszych prac, bo jest na prawdę wiele bardzo ciekawych, sprytnych i dla mnie wcześniej nieznanych rozwiązań, których cały czas się uczę.. Po zawodach na pewno walnę cały wątek o tym modelu i wstawię masę fajnych zdjęć. Teraz dam tylko przedsmak naszej maszyny. Model 3D opracowywaliśmy do dokumentacji:

 

post-451-0-23532900-1372406635_thumb.jpg

 

Fajny modelik. Moze kolega podac wymiary i mase do startu. BTW tez mieliśmy jechac do Portugalii na te zawody cargo ale kasy nie starczyło dla koła.Mam nadzieje ze i tam Polska zdominuje konkurencja tak jak to było na AeroDesign w kwietniu. POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiętość 3m(3 odcinki skrzydła mieszczące się w skrzyni transportowej), cięciwa 280mm w centropłacie, na uszach zbieżna, profil S1223. Długości dokałdnie nie pamiętam. Dużo trudności nam sprawiło zmiana obciążenia statycznego na ziemi - na końcówkach skrzydeł a nie w 2/3 skrzydła. Mimo to poradziliśmy, przeprowadziliśmy obliczenia i teoretycznie powinno dać radę. Planowany udźwig 10kg, masa modelu do 2000g, udźwig rzeczywisty powinien osiągnąć nawet 15kg, bo płat raczej się nie rozwali na próbie statycznej na ziemi i nowe sprawniejsze śmigło powinno na to pozwolić. Dużo innych danych oraz całą fotorelację zamieszczę po zawodach, teraz nie chcę zaśmiecać tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.