Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dokładnie trzy elementy do sklejania i jeżeli sprawdzi sie to w praktyce (doskonale sprawdza się w Great Planes) to koszty maski będą naprawdę atrakcyjne.

Może odkrywam Amerykę, dobrze by było nanieść wewnątrz (lub na zewnątrz) tych części linie cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dorobiłem dziś natarcia lotek, nic co warto by pokazywać na fotkach. Waga kompletnego skrzydła wynosi teraz 194g i chyba już nie wzrośnie. Natarcie zrobione z balsy 8mm -miękkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Newsy: dotarło kopyto od Szczepana :) Tutaj dla Szczepana wielkie podziękowania z mojej strony. Hips 1mm już zakupiony. Wrócę do Ostrowca to dorobię pozostałe części kopyta i może uda się próbnie wytłoczyć przód maski. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Szczepan, dodałem punkt "pomógł" ale to i tak za mało :) . Rozpakowałem paczkę. To co zobaczyłem w środku to nie kopyto tylko dzieło sztuki.Szacun. Rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga wspominales Slawku, ze laminowanie jest bez sensu w domowych warunkach. Rozumiem Cie. Pamietam jednak, jak moj kolega wykonal na bazie oryginalnej wytloczki od Extrima maske z tkaniny szklanej. Moze moglbys opcjonalnie wykonywac wytloczki z grubszego tworzywa, zeby moc wykorzystac je jako foremnik do laminowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Maska będzie klejona z trzech części- tak będzie dużo taniej i dużo łatwiej w wykonaniu. Co do laminowania to oczywiście można zrobić formę negatywową i laminować podciśnieniowo nawet z "wóngla" Dziś dorobię pozostałe części formy- przynajmniej się postaram. Mam do załatwienia ważne sprawy rodzinne więc plan może nie wypalić ale będę się starał coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

Dawno nie pisałem ale tyko z powodu braku czasu i braku rury węglowej. Rura dzięki Mirkowi (wielkie ukłony dla Mirka za spełnienie mojej prośby odnośnie przesyłki) dotarła do Ostrowca a to oznacza że w sobotę rano nawinę kieszenie , wkleję w skrzydła i pora na szlifowanie wszystkiego i oklejanie. Dylemat będzie przy oklejaniu bo pomysłu na kolorystykę nie mam ale coś się wykombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ponieważ dostaję bardzo dużo zapytań odnoście zestawów Funtany i Su i Edge to wyjaśniam że pliki są przygotowane do wyceny ale mam problem z pocztą i pomimo wysyłania do firmy wycinającej dostaję mail zwrotny z informacją o błędzie dostarczenia. Mam do tej firmy całkiem blisko ale czas nie pozwala mi się do niej udać. Druga sprawa że jestem w trakcie próbnych tłoczeń elementów do su ale mogę to robić tylko w weekendy bo w Warszawie nie mam do tego warunków. O ile same elementy wycięte laserem będą dostępne niebawem o tyle na wytłoczki trzeba poczekać i ewentualnie mogę wysłać całe zestawy z wytłoczkami ale w późniejszym okresie. Rury węglowe do Funtany i Su mogą być w zestawie ale trzeba mieć na uwadze że rura carbonowa do Su fi 16mm kosztuje 34zł i to jest cena standardowa dla tego rozmiaru. W funtanie jest z tego co pamiętam fi 10 lub fi 12 i jest tańsza. Jak sprawa plików ruszy do przodu to dam znać.

 

Edit: przeniosłem post bo przez pomyłkę umieściłem go w niewłaściwym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość slawekmod

Projekt nie upadał, w żadnym wypadku. Trochę mnie brak czasu przycisnął. w sobotę miałem tłoczyć maskę ale znowu się plany posypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie padł. Brak czasu wstrzymał pewne sprawy. Model mam gotowy do oklejania. Kopyta maski zrobione. Brak możliwości wyfrezowania CNC kabiny trochę wstrzymuje pracę. Będę musiał poradzić sobie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.