Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało sie że 1,6m rozpiętości to niewiele ale widzę po kadłubie że będzie to niemałe bydle.

To samo myślałem jak zamawiałem swojego SU :D

Mówię, mały modelik do polatania, przyszedł to tak popatrzyłem... i to kawałek modelu jest :P Przecież tylko 60cm większy od extrima :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nikt nic nie pisze to ja dopiszę. Zrobiłem pokrycie drugiego boku i przodu . Dokleiłem poszycie dolne na przodzie i tyle. Kadłub jest jeszcze przed szlifowaniem więc za fajnie to nie wygląda. Waga tego co na zdjęciu 318g. Trudno stwierdzić czy mało to czy dużo na ten moment. Zapewne będą porównania do su 29 sebartu jednak trzeba uwzględnić to że mój su ma 1600mm rozpiętości więc i jest dłuższy , większe są cięciwy itp itd. Na ten moment wszystko składa się w miarę fajnie.

 

PS: Szczepan < instruktor> , na plikach które Ci wysłałem jest parę błędów ale są one minimalne, jak coś to mogę podesłać jeszcze raz. Pozdrowionka jak zwykle dla Ciebie :)

 

Zdjęcia nie jakieś szałowe ale coś widać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniają i to w sumie dość dużo bo model rozrasta się o te kilka procent w każdym wymiarze a to pociąga za sobą wzrost masy i to nieubłagalnie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Radek, ujęcie wagi wyniesie może 5-8g a to jest konstrukcja półskorupowa więc pokrycie jest pracujące. Zrobienie ażurów osłabi sztywność kadłuba dość znacznie więc ich nie będzie. Balsa na pokryciu to 1,5mm miękka .

 

Jadę dziś do Warszawy i wracam w piątek więc w sobotę dopiero coś porobię przy Su.

 

Edit: Sobota, wrócilem do Ostrowca. Przykleiłem garb, czeka mnie szlifowanie kadłuba. Na ten moment waga tego co na zdjęciu 375g.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem statecznik pionowy. Całość ze zdjęcia waży 390g. W sumie dość lekko w porównaniu do Katany X-lite 1,4m gdzie mniejszy kadłub bez statecznika ważył 405g a z łożem silnika spalinowego 455g. Wkomponowałem statecznik do kadłuba , oczywiście wyszarpałem za dużą dziurę na statecznik w pokryciu garbu i musiałem zrobić wklejkę z miękkiej balsy i poprawić dopasowanie całości. Teraz jest ok. Pomknę jutro do Castoramy po drobny papier ścierny i przeszlifuję całość.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wagę do lotu trudno oszacować, na 100% z silnikiem spalinowym będzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uzasadnij.

Bo modele o takiej masie latają najlepiej na filmach na YT. proste ;D ?

 

Sławku - buduj, buduj. Mi się podoba

 

Latałeś tym modelem albo go chociaż masz? Nie? No właśnie...

 

Ja już zrobiłem kilka lotów swoim i przy 2.8kg z bardzo słabym wiatrem startuje z prędkości truchtu człowieka. Nie wiem jak to możliwe ale w locie nie odczuwa się tej wagi, powierzchni nie ma aż tak dużo większej niż Yak 55 HK. Nie wiem jak lata Yak przy swojej wadze ale jeśli Sławek pisał, że te 5cm dużo zmieniają w modelu to 2.6kg będzie optymalne. Przy 2.3kg tak jak ma Radek, pisał, że model jest za lekki, startuje prawie z miejsca.

 

Z resztą... przekonacie się sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model już troszkę i troszkę polatałem może z 30 lotów pozwolę sobie coś powiedzieć.

 

Otóż zrobiłem ten model super lekko waga mniej więcej 2,3kg zależy jakie śmigło i czy jest kołpak i owiewki.Powiem szczerze, że nisko i powoli lata się nim super.

Schody zaczynają się przy lataniu precyzyjnym.Model nie trzyma się dobrze powietrza i prawdopodobnie strumień zaśmigłowy robi duże spustoszenie trzeba sporo męczyć się kierunkiem, żeby utrzymać go w osi.

Zrobię jeszcze próby z większym pakietem i większym śmigłem żeby zbliżyć się do 2,5kg i zobaczę co będzie.

Tego efektu raczej można było się spodziewać ciężki model przy dużym gazie lepiej lata precyzyjnie i lepiej trzyma się w osi przy wolnych beczkach, natomiast gazety mają przewagę nisko nad ziemią.

Waga 2,7kg dla tego modelu to może być złoty środek nie jest to piórko a i do cegły trochę brakuje.

 

Należało by się zastanowić waga optymalna czy może ustawienie konkretnie pod styl latania, obecnie mam przy 2,3kg model, który nadaje się do śmigania nisko i powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uzasadnij.

Bo modele o takiej masie latają najlepiej na filmach na YT. proste ;D ?

 

Sławku - buduj, buduj. Mi się podoba

 

Latałeś tym modelem albo go chociaż masz? Nie? No właśnie...

 

I tutaj jest twój problem, zakładasz z góry coś nie mając racji i myślisz ze jesteś najmądrzejszy, ach to dojrzewanie.

 

Tak się składa że zrobiłem tym modelem ( oryginałem ) około 8 pakietów = ponad godzina w powietrzu.

 

Lepiej powiedz czym ty latałeś do tej pory tej wielkości że masz odczucie tego że nie czuć wagi itp...

 

Druga sprawa ze model Sławka jest większy niż 5cm...

 

Ale fajnie poczytać to co piszesz, nauczyłem się ze to że model jest za lekki objawia się tym że model startuje prawie z miejsca... szkoda że to bardziej wynika z napędu, tego w jaki sposób rozpędzasz model a nawet powierzchni z której startuje.

 

Napisz jeszcze coś ciekawego, chętnie się pośmieję. Albo lepiej idź się dokształć to popiszemy. Ja tradycyjnie pass bo mi ręce opadają. Widzę że poziom merytoryczny jak nisko był tak dalej jest... ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.