Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

OK, wszystko rozumiem , przepraszam

.

Przepraszać nie masz za co. Też nie jestem szczęśliwy z tych kombinacji ale życie zmusiło mnie do podjęcia radykalnych kroków w sprawach zawodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

jeżeli będziesz pracował w Warszawie to ja zapraszam na super lotnisko pod Warszawą :)

daj znać jak zainteresowany.

Dzięki za zaproszenie :) Akurat zjechałem do domu na weekend ale w niedzielę wracam do Warszawy. Może wezmę model .

 

 

Poniżej domek silnika w wersji z napędem elektrycznym.

Dołączona grafika

 

 

Usunąłem parę drobnych błędów które wyszły przy wizualizacjach 3D.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Na poniższym screenie strzałki pokazują nakładki z miękkiej balsy 6mm (po przyklejeniu zeszlifuję je zgodnie z profilem kadłuba) Mają one za zadanie usztywnić pokrycie kadłuba ( z miękkiej balsy 1,5mm) w miejscu w którym skrzydło wchodzi w kadłub.

 

Dołączona grafika

 

 

Ze screenów wynika że na kadłub uzyte jest dużo materiału jednak w rzutach bocznym i poziomym widać że tak nie jest. Pierwsze próbne cięcia pokażą czy warto jest odchudzać jeszcze bardziej czy nie.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Slawku, podziwiam Twoja prace w CAD. Jestes moim Mentorem, Sen-Sej'em... Guru! :)

:shock: , dzięki za miłe słowo.

 

Tak na marginesie sprawy to pliki wersji spalinowej i elektrycznej pod laser są już przesłane do Mirka z L. Jeżeli ktoś chce samą wycinankę ( bez maski i kabinki) to problemu nie ma. Kabinka będzie frezowana CNC ale nie wcześniej niż za miesiąc. Maska będzie składała się z trzech elementów do poklejenia i będzie najprawdopodobniej z białego hipsu co ułatwi jej sklejenie . Hips do głębokiego tłoczenia się nie nadaje ale tu tłoczenie będzie płytkie i powinno zdać egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale: cięty jest zestaw próbny celem sprawdzenia poprawności montazu oraz określenia kosztów samej wycinanki. Dodatkowo będą produkowane kopyta do elementów tłoczonych. Wszystkich chętnych na Su proszę o uzbrojenie się w cierpliwość, w ciągu nadchodzącego tygodnia będzie oszacowana cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie na prawdę udany model !

Podziwiam umiejętności projektanta bo wiem jak ciężko jest coś takiego zrobić :shock:

Pozdrawiam ;)

Zobaczymy czy da się to poskładać w całość, może jeszcze w tym tygodniu.

 

Edit: opracowałem przekroje do wykonania maski silnika, wygląda na to że w użyciu będzie tokarka. Może macie dostęp do tokarki takiej żeby wytoczyć przód kopyta maski? średnica elementu około 180mm głębokość to jakieś 60mm. Materiałem może być płyta MDF.

 

Screeny takie sobie ale chodzi o ogólny pogląd na sprawę.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Otworów chłodzących na ten moment nie robię jako kopyta do wytłaczania. Jak model będzie latał to się dorobi jako opcję.

 

Gdzieś sie zawieruszyły elementy kadłuba pod statecznikiem ale to nie ważne w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w modelarni jakąś tokarke-ale to taty musze się spytać bo on to obsługuje :)

 

Tata będzie w domu w poniedziałek(po świętach),ale nie gwarantuje że coś zdziałam bo to taka mała tokareczka..

Dzięki za odzew, ja mam dostęp do tokarki ale 100-110mm to max średnica jaką się da toczyć. Rysunek mogę dostarczyć via mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan, nie zapomniałem tylko nie chciałem Ci :ass: zawracać takimi pierdołami. Jutro podeślę rysunek :) Również pozdrawiam.

 

Edit: Zmierzając z jednej pracy do następnej , przeciskając się przez zakorkowaną Warszawę zajechałem po Su. Przed chwilą złożyłem to co przywiozłem. zajęło to 15 minut. Nic więcej nie dam rady zrobić w Warszawie. Wszystko pasuje ale bez pokrycia balsą tył kadłuba nie jest za sztywny (w założeniu było to wiadome) . Sklejenie prosto tylnej części będzie trochę trudne ale wykonalne.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Przy próbnym składaniu wyszły drobny błąd oraz konieczność odcięcia wręg garba od wręg kadłuba. Tak jest znacznie łatwiej zrobić kadłub i nie będzie to nastręczało żadnych trudności. Waga tego co na fotkach 268g. Jest to prawie cały kadłub bez pokryć balsowych . Myślę że 3,5 deski miękkiej balsy półtorówki wystarczy w zupełności. Mam taką po 16-18 g/deska to będzie w sam raz.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale: balsa 2,5 mm z której zostały wycięte elementy balsowe jest twardsza i sztywniejsza od sklejki lipówki 2.6mm :!: Jest tak twarda ze miejscami nie mógł jej przepalić laser. Nie zauważyłem tego w Warszawie bo nie miałem czasu zajmować się modelem. Jednak dziś przy próbie wyjęcia elementów z balsy ręce mi opadły. O ile firma tnąca nic nie zawiniła ani człowiek pośredniczący w zakupie materiałów to sprzedawca balsy doskonale wiedział że z tego materiału nie ma wyjść czołg tylko model latający. Zaznaczyłem wyraźnie że balsa średnia a dostałem sztachety do płotu . Sam teraz nie wiem co z tym zrobić. obłęd.

 

 

Edit: Przykleiłem poszycie kadłuba z jednej strony. Brakło kleju a kioski nieczynne.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wydawało sie że 1,6m rozpiętości to niewiele ale widzę po kadłubie że będzie to niemałe bydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.