Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Startuje z miejsca, bo mam 6s 16x8 śmigło drewniane, które wkręca się błyskawicznie, a do tego waga 2,3kg i trochę przedniego wiatru robi z niego małą rakietę ;D

 

Na razie co do projektu Sławka to nie porównywałbym tego modelu do fabrycznej wersji.

Raz, że model jest inny mimo, że wygląda prawie tak samo i na pewno nie wszystko jest takie jak u mnie, a dwa ma inny wymiar 1,6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie ma o co kruszyć kopii. Po pierwsze to rozpiętość 1600mm a więc i cięciwy dłuższe co daje kilka dm2 więcej pow. nośnej. Po drugie- profilowane stateczniki co nie pozostanie bez wpływu na parametry lotu. Po trzecie- pożyjemy zobaczymy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie zrobiłem kopii sebartu więc wymiary się zapewne inne. To tak jak z Edziami, extrami itp, pełno ich na rynku ale każdy z nich zbudowany jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa ze model Sławka jest większy niż 5cm...

Taaak.. dokładnie to 6cm. Duża różnica między 5cm a 6cm, nie?

 

Lepiej powiedz czym ty latałeś do tej pory tej wielkości że masz odczucie tego że nie czuć wagi itp...

Yakiem 54 1.7m

 

Tak się składa że zrobiłem tym modelem ( oryginałem ) około 8 pakietów = ponad godzina w powietrzu.

A latałeś tym modelem z różną wagą? Wersją v2 czy v1? v2 przeszła sporo modyfikacji.

 

Napisz jeszcze coś ciekawego, chętnie się pośmieję.

Ja również.

 

Widzę że poziom merytoryczny jak nisko był tak dalej jest... ech

Bo go podtrzymujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie się kłócić to zróbcie to na PW lub GG. Ja już mam dość kłótni itp.

 

PS:Malker, te 6 cm nawet biorąc pod uwagę rozpiętość i cięciwę ze 22cm na końcu to sobie przelicz ile to jest powierzchni. dodaj teraz jeszcze to że skrzydło ma wydłużoną cięciwę na całej rozpiętości to da Ci więcej dm2 . 5-6cm robi różnicę i w pow. nośnej i w jej obciązeniu ze wzgledu na wzrost masy. Tylko laik i ignorant nie bierze takich rzeczy pod uwagę. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie się kłócić to zróbcie to na PW lub GG. Ja już mam dość kłótni itp.

Tosz to darmowy kabaret jest a nie kłótnie ;D. Założę się że już sączysz browarka. Tak więc relax ! :). Dalsze śmianie z głupoty dokończymy na pw ;).

Wysączyłem już drugiego klejąc statecznik poziomy w "międzyczasie" . W każdym bądź razie temat dotyczy Su 29 i mile widziana krytyka z tych konstruktywnych, pianę to mam w browarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Latałeś tym modelem albo go chociaż masz? Nie? No właśnie...

 

 

Ty też nie masz teo modelu i nie latałeś nim, i o to tylko mi chodzi. To nie jest Sebart! Co z tego że podobny? Jeżdżę Polonezem, jest całkiem podobny do Lamborghini Gallardo, bo też ma 4 koła i jest zielony. I co z tego? Nie masz modelu, powstaje właśnie prototyp więc rzucenie ot tak optymalną wagą do lotu jest kompletnie bez sensu. Nie uważasz? Poza tym każdy ma inny styl latania. Dla mnie lżej = lepiej, dla Ciebie być może nie.

 

Nie będę się odzywał w tym wątku bo znów są kłótnie a ja mam ciekawsze rzeczy do roboty niż darcie paszczy.

 

Sławku - obserwuję uważnie, jak będziesz miał chwilę odezwij się na gg bo mam dwa słowa w sprawie Ulta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:Malker, te 6 cm nawet biorąc pod uwagę rozpiętość i cięciwę ze 22cm na końcu to sobie przelicz ile to jest powierzchni. dodaj teraz jeszcze to że skrzydło ma wydłużoną cięciwę na całej rozpiętości to da Ci więcej dm2 . 5-6cm robi różnicę i w pow. nośnej i w jej obciązeniu ze wzgledu na wzrost masy. Tylko laik i ignorant nie bierze takich rzeczy pod uwagę. :evil:

Nie chodziło mi o te 6cm tylko o przyczepienie się Krzyśka, że to więcej niż 5cm bo aż 6cm !

Pewnie sam myślał, że Su ma 1.5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie czas i nie miejsce na przepychanki. Generalnie oba modele z nazwy są takie same. Jako że jestem cienki bolek w 3D model oblatany zostanie przez odpowiednią osobę i zobaczymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 155.2cm i co teraz ? :cry:

 

Pytanie 1

 

W jaki sposób będzie mocowana kabina ? w wersji V1 były magnesy w V2 są śrubki porażka straszna. Może lepszy będzie patent z extrima pręt na wylot i jedna nakręteczka

 

Pytanie 2

 

Gdzie są skrzydła ?

 

Pytanie 3

 

Ta dodatkowa pół wręga jest na kabinę żeby nie zachodziła w maskę silnika ?

U mnie model dopiero zaczyna się oswajać a już kabina jest wytarta od sciągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina mocowane od przodu na wypust wsuwany w element sklejkowy jak w katanie PL natomiast od tyłu na cztery magnesy neodymowe 2x10mm (po cztery w kadłubie i w klapie)

 

Co do skrzydeł to nie rozumiem pytania. Skrzydła są jeszcze nie sklejone z powodu braku czasu.

 

Co do pytania 3 to skopiuj jakiś mój screen i zaznacz strzałką o co chodzi bo nie wiem, po prostu nie miałem Su29 z sebartu ani innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klapa będzie wsuwana w wypust z otworem wystający z kadłuba. Nie wiem jak to jest w Su który masz ale samo mocowanie kabiny i maski zapewne będzie podobne bo najzwyczajniej w świecie trudno jest coś mniej skomplikowanego wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kołki centrujące płat będą na początku i prawie na końcu żebra przykadłubowego a zaraz za łącznikiem śruba wkręcana w nakrętkę zamocowaną w skrzydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.