Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sławku trochę mnie zainteresowało pokrycie statecznika. Celowo rozcinałeś balsę i dawałeś po środku te pokrycie z takim ułożeniem włókien drewna jak na zdjęciu? Nie lepiej było dać z jednego kawałka balsy? Czy to po prostu oszczędność materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Marek , to celowa robota, z jednego kawałka balsy nie da się zrobić pokrycia na takim stateczniku. Gdyby statecznik miał jednakową cięciwę na całej długości to bez problemu by się dało jednym kawałkiem okleić całość.

Tymczasem zrobiłem prawie cały ster kierunku , wieczorem skocze do sklepu po papier ścierny i podszlifuję wszystko jak należy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wkleiłem listwę natarcia (zawiasów) z miękkiej balsy 10mm i przeszlifowałem całość. Spód steru kierunku zrobiony jest z dwóch kawałków miękkiej balsy 6mm sklejonej w L i wyszlifowanej na półokrągło (pusty w środku). Trzeba zrobić jeszcze otwory pod zawiasy i dwustronną dźwignię sterowania w układzie pull-pull i można oklejać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Edit: Chcąc uniknąć nadciśnienia w kadłubie podczas lotu (odfruwania kabiny) wkleiłem kawałki balsy 1,5 w dolną część kadłuba i wyciąłem podłużne otwory. Otwory te umiejscowiłem w okolicach końca kabiny żeby zlikwidować nadciśnienie właśnie w okolicach kabiny, reszta powietrza ujdzie przez otwory w gniazdach serw a także otwór na spływie statecznika pionowego. Pomimo podobieństw do su 29 sebartu nie jest to rozwiązanie zapożyczone z tego modelu gdyż jest ono powszechnie stosowane również w innych modelach .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze piękna czysta robota!!!

Dzięki, staram się :) . Tak na marginesie to ciekawe czy to pudło poleci.

Kiedyś też tak myślałem... Możesz być pewny, że poleci, nawet drzwi od stodoły latają jak się mocno rzuci :devil: Kwestia tylko jak i jak długo będzie latać. Mimo wszystko jestem pewien, że będzie ok, gdybym miał nadmiar gotówki to w ciemno pisałbym się na takiego Suhoja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Sławku ,skoro ja nabazgrałem rysunki na desce (dokładnie) na stole ,swojego "wycinaczka z laubzegi" i lata przepysznie , to Twoje finezyjne rysunki spowodują ,że takież bedzie latanie tym modelem :D

pozdrowionka

 

Dzięki za słowa otuchy :D .Ze mnie taki projektant że żal d...ę ściska no ale zobaczymy co z tego będzie. Dziś miałem jechać po klej CA do sklepu no i oczywiście utknąłem na łączach drogowych. Tragedyja normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pierwsza klasa, projekt i wizualizacje pomocne w budowie niezastąpione. Czego chcieć więcej? Ja wiem, chciałbym znać cenę i to wszystko(: cenę części powycinanych w "formatkach" i koszt przesyłki) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Model pierwsza klasa, projekt i wizualizacje pomocne w budowie niezastąpione. Czego chcieć więcej? Ja wiem, chciałbym znać cenę i to wszystko(: cenę części powycinanych w "formatkach" i koszt przesyłki) Pozdrawiam.

A która wersja Cię interesuje? Spalinowa czy elektryczna? Pisałeś do mnie na PW ale przez własną głupotę skasowałem wszystkie wiadomości PW. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Postaram sie podrzucić cenę na PW do soboty wieczorem. Co do wytłoczek to muszę najpierw dać kopyta do frezowania CNC a potem komuś zlecić to tłoczenie bo ja nie mam warunków do tego w Warszawie a w Ostrowcu brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie zapomnę :)

Tymczasem ulepiłem dwie połówki steru wysokości. W tle mój wierny towarzysz do projektowania Cad Dell Studio 1537 :D

 

Dołączona grafika

 

Pokryłem z drugiej strony statecznik balsą. Trzeba zrobić natarcia połówek SW. Całość będzie szlifowana po zrobieniu wszystkich elementów modelu , teraz jest w stanie surowym.

To co na zdjęciach wazy 484g , z ramką kabiny 504g. Nie jest to dużo tym bardziej że to kawał modelu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Złożyłem jedno skrzydło na próbę. Waga tego co na zdjeciu 74g do tego dojdzie jeszcze wzmocnienie dźwigara, wzmocnienia żeberek w miejscu rury łacznika i spływ skrzydła ( na zdjeciu jest natarcie lotki. W kazdym razie z pokryciem balsowym nie powinno przekroczyć 150-170g. Zobaczymy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.