Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kabinka teraz bardziej podpada pod oryginał samolotu(jak dla mnie w oryginale jest okropnie, ale w modelu Sławka będzie nawet fajnie i oryginalnie). Rozmiary poprzednich modeli Sławka troszkę mnie zniechęcały, ale Su jest po mojemu złotym środkiem. Do tej pory sam robiłem i projektowałem swoje modele, ale w tym momencie zastanawiam się, czy nie zrobić wyjątku(na następny sezon, bo niestety nie każdy śpi na forsie :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinka teraz bardziej podpada pod oryginał samolotu(jak dla mnie w oryginale jest okropnie, ale w modelu Sławka będzie nawet fajnie i oryginalnie). Rozmiary poprzednich modeli Sławka troszkę mnie zniechęcały, ale Su jest po mojemu złotym środkiem. Do tej pory sam robiłem i projektowałem swoje modele, ale w tym momencie zastanawiam się, czy nie zrobić wyjątku(na następny sezon, bo niestety nie każdy śpi na forsie :D).

No nie wiem. Chyba bardziej przychylę się do opinii Krzyśka. chodzi o to żeby model optycznie był "opływowy" sprawiający wrażenie szybkiego.Zamysł - kabinka ma nie "przytłoczyć" całości swoją wielkością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie przeżywaj tak Krzychu. Nad tą kabiną nie ma się co rozwodzić. De facto to jest ona prawie tej samej wysokości co w sebarcie a złudzenie zbyt wysokiej powoduje nie oklejony garb, nie oklejona kabina w sensie boków oraz brak maski silnika. Potem się zobaczy jak to wygląda. Druga sprawa która wstrzymuje finisz to brak wymiarów mocowania i długości silnika SK5055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dzięki za pomoc, chodzi mi jednak o dokładniejsze wymiary tzn. rozstaw otworów w krzyżaku 5055 oraz długość od podstawy krzyżaka do czoła aluminiowej piasty. Interesujące mnie wymiary zaznaczyłem na zdjęciach na poprzedniej stronie. To ostatni element układanki przed robieniem offsetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku pisze się na 2 podwozia do mojej suki.

 

Mój silnik waży 320g pakiet 6s 2650mah serwo kierunku na linkach i pakiet mam przesunięty sporo w przód.Proponuje od razu nanieść poprawki i zrobić półkę na serwo kierunku pod kabiną inaczej trzeba będzie wkładać bardzo ciężkie wyposażenie do przodu

 

Jeżeli potrzebujesz Sławek jakiś wymiarów to służę pomocą z oryginału podwozie, generatory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Półka serwa SK jest zrobiona już wcześniej pod kabiną. Napęd SK był niemalże od początku dedykowany do pull pull. Co do otworów na serwa w tylnej części kadłuba (próżno szukać tych elementów na ostatnich screenach bo gdzieś się zawieruszyły) to zrobiłem ich tyle żeby nie mieć problemu z ich wykonaniem na gotowym modelu bo to będzie "awykonalne" Dzięki Radek za wsparcie :)

 

 

Tak na marginesie to mam jeszcze jeden model rozrysowany i gotowy do cięcia Edek540 1100mm ale ten juz chyba zrobię w Warszawie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Sławek wymiary SK5055 to , do maski 64mm , przekątna krzyżaka 58mm , w lini prostej 42mm śmigła do tego silnika to od 12x6 do 15x9

Stukrotne dzięki :)

 

Narysowałem domek pod 5055 co oznacza że 4250 też sie zmieści. Żadnych skłonów, wykłonów na firewallu nie robię, będzie można sobie wyregulować to podkładkami . Uwzględniłem przesunięcie osi silnika o 2,5mm na firewallu co oznacza że będzie można odchylić cały silnik o kilka stopni w odpowiednią stronę. Na screenie są nieaktualnie boczki kadłuba ( w nowej wersji są inne ażury uwzględniające siły działające w osi ciagu itp.) Ostateczna wersja modelu będzie przed wycięciem złożona jeszcze raz w 3D.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Sławek tak obserwuję Cię od pewnego czasu i powiem szczerze kopara mi opada :) przechodzisz sam siebie !!! Brawo !!!!

Cześć Piotrek, powiem szczerze że nic szczególnego nie robię ale dziękuję za dobre słowo :)

 

Tymczasem zakończyłem rysowanie. Trzeba jeszcze złożyć wszystko w 3D , poprawić ewentualne błędy. zrobić offsety i dać do próbnego cięcia.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Aktualizacja: Formatki przygotowane. 2x sklejka 2,6mm lipowo balsowa + kawałek na żebro i natarcie statecznika, 3 x balsa 2,5mm , 1x 6mm , do tego parę desek 1,5mm miękkiej. Ręcznie pozostanie do zrobienia : natarcia stateczników , skrzydeł, lotek, sterów (proponowana balsa miękka 6 i 8mm) no i pokrycie balsą 1,5mm modelu (oczywiście nie w całości)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jako że to relacja z projektowania/budowy modelu pozwolę sobie napisać post pod postem( poprzedni edytowałem kilkanaście razy) Być może ktoś czyta temat i czeka na "newsy" . Pliki wysłane do wyceny. Zamieszczę parę screenów montażowych ( będę edytował temat). Jako podstawę wykorzystałem płytę marmuru (nie łapie do niego wirtualny klej :D )

 

Pierwszy screen to statecznik poziomy, po sklejeniu i pokryciu odcinamy stopki i oklejamy drugą stronę . Pokrycie to balsa 1,5mm. Szczątkowe natarcie można zrobić z balsy 2,5mm co pokażę potem.

 

Dołączona grafika

 

Statecznik pionowy. Niebieski to balsa, kolor starego złota mają elementy sklejkowe.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Cześć Sławku

Jak będzie wiadomo jaki jest koszt zestawu tego SU to od razu możesz mnie wpisać na listę chętnych. Chętnie poskładam te cudo tym bardziej ze rozglądam się za jakimś modelem tej wielkości pod 15 cmm.

 

Pozdrawiam

Chciałbym najpierw złożyć sztukę żeby zobaczyć czy wszystko pasuje. Dodatkowo 2-3 sztuki będą złożone i oblatane przez kolegów celem sprawdzenia założeń projektowych.

 

Zacząłem składać skrzydło w 3D. Wszytko pasuje. Spływ skrzydła da się założyć dopiero po odcięciu jednostronnie pokrytej lotki. Przyjąłem takie właśnie rozwiązanie w celu zminimalizowania błędów geometrycznych przy montażu skrzydła. Jeżeli tylko połączymy główny dźwigar z koncowym żebrem dokładnie pod kątem prostym to reszta kątów zostanie dopasowana niejako automatycznie łącznie z żebrem przykadłubowym.

 

Dołączona grafika

 

 

Generalnie ma to zadziałać tak jak poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Prawie kompletne skrzydło.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ nie mam z Tobą żadnego kontaktu i widzę że sam będziesz wycinał zestaw gdzie indziej , więc rrozumię, że nasza współpraca dobiegła końca .

W związku z tym napisz proszę sprostowanie , że zestawy będziesz rozprowadzał sam.

Jeśli sie mylę , to mnie popraw.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No właśnie błędnie myślisz Mirku, nie mam czasu na zajmowanie się modelami , jutro wyjeżdżam/przeprowadzam się do innego miasta a tu mam mnóstwo spraw do załatwienia. Więc wstrzymaj się do soboty/niedzieli i porozmawiamy bo wcześniej szans nie ma na to . Dziwi mnie trochę Twoje podejście bo doskonale zdajesz sobie sprawę jak u mnie jest z czasem i łącznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.