Skocz do zawartości

Su 29 1,6m -projekt CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Sławku. Buziaki dla córci :D

Dzięki Szczepan, przekażę jej telefonicznie, poszła już spać a ja o 4 rano jadę do Warszawy :)

 

...Cóż robota jak zwykle u Ciebie, perfekcyjna. Śledze temat i podziwiam.

Dzięki :)

 

Zapylenie kuchni pyłem balsowym było masakryczne. Mam nadzieję że jako tako będzie latał ten Su bo szkoda było by się napracować przy bublu-nielocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Chciałem zapytać jaka jest powierzchnia skrzydeł, jeżeli by było z 60 dm^2 to i mi ten model by pasował :D

Model ma w przybliżeniu 52dm2 pow skrzydeł , większych wersji nie przewiduję w najbliższym czasie a powiększanie tej do rozmiaru chociażby 1700mm jest ogromnie pracochłonne ze względu na komplikację modelu.

 

 

Składanie modelu trzeba zacząć od przeszlifowania elementów drobnym papierem ściernym. W pierwszej kolejności wciskamy wręgi w półkę pakietu z tym że półwręgę ( druga od przodu) dopiero po wciśnięciu we wręgę trzecią półki podwozia. potem dopiero możemy włożyć boczki do wewnątrz wręg. Wkładamy je przechylone i stawiamy do pionu . na tym etapie nic nie kleimy. Opis na ten moment przeznaczony dla beta testerów. Właśnie jestem na etapie kalkulacji ceny.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Szczepan, 10000-krotne dzięki. :D

 

Kliknąłem "pomógł" ale raz to za mało. Będę klikał w każdym Twoim poscie jaki napotkam w moich tematach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

To wyżej to kopytko?

 

Może tak na zdjęciach wygląda ale wydaje się mało Sukhoiowate

http://www.area51-distribution.com/images/S50-01W.jpg

Nie wiem Malker jak na podstawie jednego zdjecia mogłeś wywnioskować ogólną formę maski jaka ma powstać. Po pierwsze to jest to przednia część kopyta a po drugie rysunek był zrobiony w CAD i na jego podstawie powstało to kopyto. No i trzecia sprawa jest taka że nie robię kopii sebartu.

 

Maska będzie dokładnie taka jak poniżej (kształt)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tak ogólnie to kopyto jest przeznaczone do formowania próżniowego maski silnika z tworzyw sztucznych a nie do zrobienia formy negatywowej. Robienie laminatowych masek jest kompletnie nie opłacalne w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Malker jak na podstawie jednego zdjecia mogłeś wywnioskować ogólną formę maski jaka ma powstać.

Maska jest już zrobiona :D

Kopyto wyszło bardzo dobrze:)

 

Jak maska zrobiona to wnioskuję, że to co na zdjęciach jest kompletne.

 

Na zdjęciu wygląda jak opona baloniasta do samolotów Bushpilotów :)

 

No i trzecia sprawa jest taka że nie robię kopii sebartu.

Większość, jak nie każdy Su 29S ma taki kształt maski, podałem to zdjęcie co jest w linku ponieważ widziałem wcześniej zdjęcie z programu 3D Pana składanki.

 

Już wszystko jasne? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

"Łomatko" , przecież widać że nie jest kompletne. Dla mnie su sebartu nie jest wyznacznikiem i wzorem do konstruowania modeli tak samo ja PA , EF, Axar itp. Niewątpliwie są to firmy produkujące doskonałe modele ale ja nie mam zamiaru robić plagiatów, ja chcę zrobić coś od podstaw i robię. Tyle. Chyba wyraziłem się dość jasno.

 

PS: wytoczony przez Szczepana element jest dokładnie taki jak na screenie, ogólnie maska będzie się składała z trzech elementów. Należy zrozumieć że my żyjemy w Polsce gdzie robienie zestawów jest praktycznie nieopłacalne a robienie w domu masek z włókien węglowych czy laminatu jest już totalną porażką finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra... Można było tak od razu?

 

A co do kopii, nie obchodzi mnie to czy to jest klon SebArtu czy nie, przecież sebart święty nie jest i nikt nie musi się na nim wzorować.

 

Maski takie jak są na screenie z wizualizacji 3D są w każdym Su 29S - nawet w prawdziwym dlatego zdziwiłem się, że jest taki a nie inny kształt tego kopyta, teraz wiem, że jest z 2 albo 3 części ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dokładnie trzy elementy do sklejania i jeżeli sprawdzi sie to w praktyce (doskonale sprawdza się w Great Planes) to koszty maski będą naprawdę atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.