Skocz do zawartości

Model FW 190A (jaki pakiet)


koszkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po długim namyśle nad zakupem następnego modelu po trenerku chciałbym sobie kupić coś zupełnie innego w kategorii "latadeł" :P. Wybór padł na Combata.

 

Założenie jest proste :

 

- nie jest to model na zawody, dlatego nie musi spełniać norm wagowych itp.

 

Pytanie do znawców tematu:

- Model (http://www.abc-rc.pl/p/58/1069/model-fw-190a-epa-cyber-fly--modele-esa-epa-samoloty-i-szybowce.html)

- silnik (Emax C2822 albo dzwonek Tower Pro)

- regiel 18A

 

I teraz pytanie odnośnie pakietu, chciałbym takim modelem polatać więcej niż 10min i średnio mi się widzi kupować pakiet 1200mAh , czy można w takim modelu zamontować jakiś większy pakiet ? Jeżeli tak to jaki waszym zdaniem był by w miarę rozsądny.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy za ciężki, lepiej 2 małe niż jeden duży. 1300mah 3s akurat dobrze wyważy Ci model. JAk będziesz spokojnie latał to da się do 10 min dociągnąć.

qbacz ma całkowitą rację. To są małe modele, więc pakowanie do niego pakietu 2000 mAh nie ma kompletnie sensu, a taki musiał byś dać, żeby latać dłużej niż 10 min. Kup 2 1300 i masz ok 15- 20 minut w zależności jak latasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki waszym zdaniem był by w miarę rozsądny.

To bardzo źle postawione pytanie .... ja zamieniłbym je na pytanie - po co Ci kombat?

 

Jeżeli nie zamierzasz latać w kategorii ESA tylko nadal będziesz bujał się po niebie trenerko-kombatem to kup co chcesz a najlepiej kub sobie model typu AN-2 od Marka Rokowsskiego albo coś z serii piankowych makiet GWS-a..... spełnią Twoje oczekiwania co do "wojskowego wyglądu".

Jeżeli jednak znudził Cię trenerek i chcesz więcej emocji, chcesz szybciej, ciaśniej i lubisz brzmienie żyłowanego na pełnym gazie silnika ... to kup regulaminowy pakiet , regulaminowy model ESA i przyłącz się do wciąż powiększającego się grona modelarzy tej kategorii

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na 1600 mA 17minut ,dodatkowo wkładałem 2200mA 32minuty spokojnego latania

40% gazu .Ale w drugim przypadku to już cegłolot jak odejmiesz gazu kąt opadania jak ekierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgredek napisał/a:

Ja latam na 1600 mA 17minut

 

 

czy przy takim pakiecie nie było większych problemów z właściwościami lotnymi ?

zależy, czy 2s, czy 3s pakiet. Najlepszy do takiego modelu jest pakiet 3s 1000-1300mAh.

Jak chcesz mieć cegłę latającą jedynie w pionie z góry na dół, to daj tam pakiet nawet 4s 5000mAh - nikt ci nie zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ESA powinien być jak najlżejszy .Jeśli nie chcesz się na razie bić to załóż silnik RAY 140 watSilnik (używam taki w Rolandzie)

Na takim silniku i śmigle GWS 8x4 polatasz co najmniej 17 min.Ja latałem 15 min na pakiecie 1000 mAh ale o płaskiej charakterystyce.>>>PAKIET <<<

Zwróć uwagę na śmigło .GWS bierze dużo mniej prądu od TP czy APC.

Regulator 18 A musi być dobrej marki a jak chińczyk to raczej 30 A lub 25 z radiatorem.

Chiński 18 A też dobry jest ale nie na starty w zawodach bo się grzeje i nie wytrzymuje sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja w moim P51B mustang mam jakiś stary silnik - chyba pulsar 400, produkcji niemieckiej kupiony przed chyba 4 laty. Mustang jest już 4 modelem, w którym lata. Silnik świetny, niestety chyba już ich nigdzie nie ma, szukałem w sieci i nic nie znalazłem.

Przy spokojnym lataniu, takie same esy floresy w poziomie na minimum gazu wyszło 28 min (tak 28 minut, to nie pomyłka), a w bateryjce jeszcze odrobinkę zostało, ale oczywiście tylko raz tak majestatycznie latałem, przy normalnym lataniu na gazie z dużą ilością figur pionowych już tak pięknie nie jest.

 

Pozdrawiam

 

Viper

 

P.S. Zapomniałem dodać, to długie latanie na pakiecie 3s 1050mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.