Skocz do zawartości

Wycinanie kołpaka węglowego do śmigla?


Mellon-68

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem na szybko będąc w pracy. Nie zawsze mam czas sprawdzać poprawiać , ważne było że trzeba było pomóc i pomogłem.

Potem kilka postów o pisaniu z no a nie na , bez sensu.

Ktoś pierwszy zwrócił uwagę i starczy , reszta pisze bo???

Co wniosło to de tematu kołpaków?

P.S.

Czy na forum polonistycznym piszą o ó z kreską w wyrazie góra, które jest podobne do mojego Yak, a w Yaku mam silnik 50cc, 5 serw serwa Hiteka, odbiornik Assana, zbiornik 0,6l paliwa itd.? Chyba nie...

Piszcie luzie w temacie forum modelarskiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nic z tego nie zrozumiałem , ale mnie się oberwało najbardziej :| Kołpak wycięty ale inną metodą. Tak przy okazji zębata tarcza volcraftu poszła w "drzazgi" na laminacie węglowym, chińskie rude tarcze (korund?) cięły kołpak jak masło ? Może mi to ktoś wytłumaczy? Do tej pory ciąłem laminaty szklane i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem zwykłego stożkowego kamienia . Najpierw z grubsza przed linią odciąłem nadmiar laminatu, a potem do linii wyszlifowałem naddatek. Ze stożka zostało 2/3, ale kupuje je w komplecie za jakieś śmieszne pieniądze więc nie muszę się tym przejmować.

Wadą na pewno jest masa kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie do końca w temacie, ale może podzielicie się wiedzą co robicie w przypadku kiedy otwór w podstawie metalowej kołpaka ma za małą średnicę w stosunku do wału /piasty/. Mam niestety piastę śr. 12 mm, a nie znalazłem kołpaka z takim otworem w podstawie. Nie wiem czy domowe rozwiercanie zapewni centryczny otwór i brak bić przy pracującym śmigle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie kupiłem właśnie ze względu na problem, o którym napisałem, ale prawdopodobnie będzie to ten http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=426_621&products_id=9268 . Producent modelu zaleca kołpak śr. 80 mm, a ten ma otwór w podstawie śr. 10 mm czyli największy jaki znalazłem. Apropos kołpaków - w większych rozmiarach, przynajmniej w naszych sklepach wybór nie jest powalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego się obawiałem, że tak się skończy. Obawiam się tylko naszych tokarzy "Miało być 12, a jest 15 mm - o co Panu chodzi? Coś Pan wariat, wojnę robisz o 3 mm" :twisted: :jupi: . Z otworem na 12 mm chyba nigdzie nie kupię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie odpowiedni pogłębiacz Dołączona grafika poza tokarką mógłby w miarę centrycznie powiększyć otwór, i to też za pomocą wiertarki stołowej, nie ręcznej.

Jednak tokarka (i czujnik zegarowy do wycentrowania) jest do tego celu najlepszym (i chyba jedynym) rozsądnym rozwiązaniem, ze względu na bardzo duże obroty a co za tym idzie drgania związane z każda niecentrycznoscią.

Możesz kolego zażądać od tokarza dokładnego wykonania otworu za pomocą rozwiertaka 12H7 (+0 do +0,018mm http://www.lw.cad.pl/tolerpas/r_otw_dn1_500.htm) w końcowej operacji (o ile oś silnika trzyma się tolerancji wymiaru - trzeba by zmierzyć). Jednak zapewniam Cię że każdy "przyzwoity" tokarz nie będzie miał żadnego problemu z dokładnym wykonaniem "od noża" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo. Z tymi tolerancjami tokarzy oczywiście żartowałem, ale będę musiał z jakiegoś skorzystać. Zresztą śmigła też będę musiał rozwiercać /drewniane lub z tworzywa np. APC/. Czy wiecie w jakich polskich sklepach można kupić śmigła powyżej 20 cali średnicy do napędu elektrycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.