Skocz do zawartości

Depronowiec Morane Saulnier type N, makieta- 1915r


imodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić ciekawą konstrukcje z czasów I Wojny Światowej. Data pierwszego oblotu oryginału 1915r. Model został zaprojektowany w programie 3d, elementy wycięte na ploterze termicznym. Rozpiętość 178 cm, masa bez wyposażenia modelu na zdjęciu około 220g. Ilość elementów około 70. skala 1:5

 

Jeśli komuś się spodoba wstawię kolejne zdjęcia modelu.

Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując Twoją aukcję tego modelu zatanawiałem się czemu cieszy się zerowym wzięciem? Czy to za sprawą materiału , z jakiego został wykonany? Przy tych rozmiarach to faktycznie bardzo lekki a opór czołowy nie jest mały. Ja mam plany tego modelu ale w skali 1:3 i aż korci mnie by go rozpocząć :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując Twoją aukcję tego modelu zatanawiałem się czemu cieszy się zerowym wzięciem? Czy to za sprawą materiału , z jakiego został wykonany? Przy tych rozmiarach to faktycznie bardzo lekki a opór czołowy nie jest mały. Ja mam plany tego modelu ale w skali 1:3 i aż korci mnie by go rozpocząć :idea:

Moranków sprzedało się kilkanaście na licytacji :) To nie jest model na wiatr i ciężkie warunki. Jest lekki i powolny, taki urok makiety. Jestem miłośnikiem starych samolotów z duszą. Taki model nie musi bić rekordów prędkości, najmniejszego oporu itp itd. Ma cieszyć oko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moranków sprzedało się kilkanaście na licytacji To nie jest model na wiatr i ciężkie warunki. Jest lekki i powolny, taki urok makiety. Jestem miłośnikiem starych samolotów z duszą. Taki model nie musi bić rekordów prędkości, najmniejszego oporu itp itd. Ma cieszyć oko:)

Każdego sprzedającego cieszy każda liczba kupujących :wink: Ale odpowiedz konkretnie jaki przewidujesz silnik, podanie niskiego kv i średnicy śmigła to za mało. Raczej bardzo trudno będzie dobrać lekki silniczek o takich parametrach. Smigło skalowe ma sie nijak do wielkości modelu - znaczy rzadko jest w odpow. skali własnie ze względu na gabaryty silnika. Masa silnika i pakietu pewnie zrówna się z masą modelu, a on jakiś taki za delikatny jest. Znaczy Twój model jeszcze nie latał?

Ja również jestem miłośnikiem modeli Iwojennych o czym świadczą prezentowane tu moje modele. Nawet zastanawiałem się nad kupnem Twego, niestety wydaje mi się zbyt delikatny jak na tę wielkość. Dlatego będę robił mego albo tradycyjnie w skali 1/3(ponad 2700mm rozp) lub w skali 1/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest w sprzedaży, nie chce żeby ktoś pomyślał że go reklamuje itp. Poprostu jest to prezentacja własnego modelu. Mam model już wzmocniony( rakoll, tkanina szklana, pręty węglowe) i jest całkiem wytrzymały, oczywiście masa wzrosła jak wcześniej pisałem. Jedynie jak ktoś ze znajomych jest zainteresowany to wymieniam ten model na akcesoria modelarskie i podzespoły.

Zdjęcia wnętrza kadłuba:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.