Skocz do zawartości

Edzio 540 w wymiarze 1100mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzut boczny kadłuba ( taki jak dwa posty wyżej) mogę Ci podrzucić w CAD i sobie pomierzysz czy będzie dobrze.

Co do wycinanki możesz mieć komplet plików za symboliczne 25 zeta :D .Oczywiście pod laser. Instrukcję montażu doślę jak zrobię.:D

 

 

Edit: Piątek. Zabrałem się za Edge 540. Wszystkie elementy pasują(zadziwiające !). W każdym razie model wycięty bez offsetów

i składa sie bardzo dobrze. Najwyraźniej sklejka jest trochę grubsza. To co na zdjęciu 160g.Oczywiście można to i owo

zrobić z balsy ale jako że nie przewiduję robić kitów tego modelu (chyba że ktoś sie będize bardzo upierał) a jedynie

udostępniać za niewielką odpłatnością pliki pod laser to każdy może wyciąć elementy z dowolnego materiału.

Dobra, żeby nie przynudzać. To co na zdjeciach to 2h pracy.Zapomniałem wstawić półki podwozia ale jeszcze dam radę.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dorwałem jakąś wytłoczkę kabiny i chyba będzie pasować :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sklejka 2,6mm lipowo balsowa. Cięcie samych elementów sklejkowych około 50zł.

 

Zrobiłem wzmocnienia ramki kabinki z miękkiej balsy 6mm i wyszlifowałem dół tak żeby pasowały do ramki i profilu skrzydła oraz boki . W sumie te wzmocnienia są potrzebne tylko po to żeby można było przykleić balsowe pokrycie ramki. Wytłoczka kabiny od Mirka extry sie raczej nie sprawdzi . Wygląd boczny jest ok ale sposób wytłoczenia przodu tej kabinki raczej dyskwalifikuje ją z użycia w Edge. Zobaczymy. Balsa 1,5mm miękka mi sie skończyła więc prace przy ramce kabiny wstrzymane.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kogoś zainteresuje postęp prac, post pod postem bo w poprzednim przesadziłem z ilością zdjęć (około 30). Znalazłem kawałek balsy miękkiej i wstępnie przyciąłem kabinę. Chyba będzie ok.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, chce mieć wreszcie coś do polatania. Co zrobię jakiś model to muszę sprzedać :(

 

Wkleiłem kabinkę. Szału nie ma. Ogólnie to nie postarałem się za bardzo. Jak będzie fajnie latał to zrobię sobie jeszcze jednego.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te puzzle to czysta bajka...

 

Ryli grejt! :shock:

:)

 

Złożyłem w CAD kompletne skrzydło , zaraz złożę stateczniki. Niestety ale tylko wirtualne na tą chwilę gdyż muszę dać do wycięcia elementy balsowe. Render skrzydła bez pokrycia balsowego w okolicy centropłata. Oczywiście będą zdjęcia z wykonywania tego pokrycia. Wygląda na to że model będzie lekki i nawet przypomina prawdziwego Edge 540 :D

 

Dołączona grafika

 

Stateczniki. SW bez żadnych wyważeń, za mały żeby je robić a dodatkowo są trochę upierdliwe w oklejaniu.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silniki CDROM 3530 1400kv , do tego jakiś pakiet 2000mah 3s , regler Turnigy Sentry 40A, na ogon serwa 13g na lotki może takie same. Powinien polecieć na takim wyposażeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obetniesz trochę ryja w edziu i da radę ten 3536- to będzie inwazja mocy :D

 

 

Odświeżę trochę temat. Oklejam tym co mam pod ręką, jakąś tam koncepcję kolorów mam. Co do samego oklejania to tak sobie wychodzi. To prototyp to można sobie pozwolić na kaszanę.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ale chyba przesadzacie. Zawsze można zrobić lepiej chociaż mnie to jakoś nie chce wyjść. Myślałem że wytnę w Warszawie pozostałe elementy do Edzia ale nie otrzymałem odpowiedzi od firmy wycinającej. Szkoda. I tak mam co robić przy Su ale Edka można kleić pomiędzy pierwszym i drugim daniem podczas obiadu. To dość prosty model. Tak na marginesie to myślałem że to będzie brzydal a tu robi się całkiem fajny model.

 

 

Edit: Cóż, z braku możliwości zrobienia skrzydełka i stateczników pokryłem folią kadłub z drugiej strony i wyciąłem szczelinę na statecznik poziomy. Ponieważ będzie napędzany jednym serwem musiałem pomyśleć o miejscu na łącznik.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku, model naprawdę świetnie, czysto i precyzyjnie wychodzi i mnie zapewne też by interesowała budowa takiego małego elektryka do poszalenia.

 

Jak już będzie po udanym oblocie to w jakiej cenie były by plany pod laser i konstrukcyjne wraz z instrukcją. I czego Pan używa do tak czystego klejenia? Ja Patexu do paneli i tak się nieprzyjemnie "bieli"

 

Pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to myślałem że to będzie brzydal a tu robi się całkiem fajny model.

twoje konstrukcje w niczym nie ustępują zestawom modeli wielkich i uznanych firm modelarskich.

 

wielki SZACUN!!!

Dzięki :) Szkoda tylko że w naszym kraju nie ma możliwości rozpoczęcia produkcji rodzimych zestawów.

 

Squa

 

Komplet formatek pod laser w formacie DXF AutoCad14 jest dostępny od ręki za 25zł (tylko dla userów z forum) Na alegro są po 35zł :D

Kleję średnim klejem CA. Składam elementy w całość a potem zalewam CA z igłą i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś czyta ten temat i kogo to interesuje ale jak relacja to relacja. Przed chwilą zostawiłem balsę w firmie tnącej (ledwie zdążyłem przyjechać ze sklepu F3M) . Co prawda w sklepie nie było takiej balsy jak chciałem ale dam radę. Fotki wieczorem lub rano. Musze jeszcze dostać się do Ostrowca z Warszawy a to prawie 200km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.