Skocz do zawartości

Edzio 540 w wymiarze 1100mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakies nowe 8g mam. Dostaniesz za butelke piwa. Nowki. Bede pewnie w przyszlym tygodniu w wawie, wiec jakby co to dawaj znac :)

Nie ma problemu z tym(i) butelką(-ami) piwa. Chętnie przygarnę te serwa.

 

Serwa typu HXT900 starczą w zupełności do oblotów. Tu chodzi o regulację modelu,SC itp. Może nie będzie chciał latać i nie ma sensu pakować lepszego wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powalczyłem trochę z edkiem, zostały do oklejenia jakieś duperele dekoracyjne. Tragicznie wyszła klapa , no może nie klapa ale sama kabinka . Nie chce mi się tego poprawiać ale jak ładnie poleci to zrobię drugą kabinę. To co na zdjęciu wazy 444g. Do tego dojdzie regler , pakiet 4 x serwo 10g, odbiornik R6108, silnik Turnigy CD ROM 3530 , śmigło , jakieś podwozie i maska. Waga do lotu powinna wyjść całkiem dobra.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, jak tam Extra? :D Edek ma 1100 mm więc jest karłem hhyhyhy.

 

Ster nie ma przeciwwag a właściwie wyważenia aerodynamicznego z prostej przyczyny, model ma lądować i startować z trawy a wyważenie może być problemem przy tej wielkości modelu. Nie raz urwałem to wyważenie w innych modelach podczas startu z powodu wysokiej trawy. To za mały model żeby stosowanie tego wyważenia miało sens z punktu widzenia sił działających na ster, oczywiście chodzi mi o siły aerodynamiczne. To nie miała być makieta tylko model tani i łatwy do złożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie nowego większego nie stanowi problemu, dodatkowo dopiszę że można go zrobić tak że zostanie sam statecznik a wymienione zostaną same stery wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych lotach okaże sie czy jest dobry, i tak powiększyłem jego powierzchnię w stosunku do większości planów dostępnych w sieci, dodatkowo wydłużyłem ramię statecznika. Zaprojektować nowy statecznik lub same stery to chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot pewnie w przyszłym tygodniu, jak mi nie wstawią jakiegoś dyżuru. Okleiłem jakieś tam paski, wkleiłem stateczniki i zawiasy, magnesy w kabinę i kadłub. Myślałem że uda sie polatać w tym tygodniu ale się przeliczyłem. Ogólnie całość wyszła tak sobie ale wzór oklejania pomimo że prosty to fajny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taksówka czy nie , wkurza mnie parę rzeczy w oklejeniu ale tłumaczę sobie ze to prototyp. Spróbuję toto oblatać w niedzielę a jak się nie uda to zabiorę do Warszawy, moze gdzieś mi się to uda ulotnić w stolicy. Z drugiej jednak strony to wstyd się z tym wychylać do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen o oblocie w tym tygodniu się skończył, brak dwóch serw to mniejsze zło. W firmie "wspaniałomyślnie" zainstalowali mi dziś dyżur nocny do jutra rana a potem jeszcze jedną robotę. Już ich nie lubię :evil:

 

Edit : właśnie wróciłem ze spotkania z Boogie, który wspomógł mnie dwoma serwami .Wielkie dzieki mu za to :). Pogadaliśmy przez godzinkę o tym i tamtym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.