Skocz do zawartości

Edzio 540 w wymiarze 1100mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będę miał latać gdzieś w Warszawie to dam znać. Okleiłem dugie skrzydło i dół. Dolne pokrycie miało składać się z pasów lila/biel ale nie chciało mi się prasować folii na zakładkę tak jak to robiłem na górze. Coś się na dolnym pokryciu napisze i będzie git, smurfa nie nakleję bo nie bedzie go widać , co najwyżej kwiatki :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sławku jak go okleisz to na wagę i pokaż ile ten maluch waży. Ja tempem Twoich prac sam się zmotywowałem i kończę zaczęty modelik. Niestety popełniłem jeden błąd przy składaniu i teraz ciągnie się za mną i niektóre elementy muszę delikatnie podcinać i dopasowywać... Jeszcze jedno pytanko. Nie przebijają jasnej folii nadpalone krawędzie balsy(chodzi mi o żeberka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokryłem jedną lotkę i wyszło obiecująco. Folie są klejone na 1-cm zakładkę i jest to strasznie upierdliwe w wykonaniu, faktem jest że wygląda bardzo dobrze.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładam jedną na drugą i prasuję na bardzo niskiej temperaturze, potem kleję na konstrukcję i naciągam całość prócz miejsca z zakładką. Jak już napnę całość jednym ruchem naciągam miejsce zakładki. Całość wymaga niestety wprawy a przy szachownicy musimy uważać żeby się z kwadratów nie zrobiły romby lub trapezy. W tym modelu problem polegał na tym ze pomarańczowj folii mam na styk a szachownicę na skrzydle trzeba było zgrać z tą na lotce, poleciało przy tym parę epitetów ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie efekt końcowy znakomity.

Rewelacyjnie wyszło przejście skrzydło lotka.

Było trudno bo pomarańczowej folii miałem po 1cm dookoła lotki a szachownica wypadała pod katem do osi podłużnej lotki. Drugą zostawiłem sobie na jutro.

 

 

Edit: okleiłem całkowicie lotki i końcówki skrzydeł, nie wiem jak Wam ale mnie się nawet podoba. Trzeba jeszcze zmyć spirytusem resztki białego kleju z folii albo zrobić retusz czarnym mazakiem.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku nie masz problemów z wichrowaniem lotek podczas oklejania? Mi często sprawiało to trudności, bo lotka wyginała się w kształcie litery U i szczelina między krawędzią natarcia lotki, a spływem skrzydła była nierównomierna(na początku i na końcu odstawało bardziej niż na środku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki problem ,teraz po sklejeniu lotki wlewam parę kropli CA od środka w spływ. Usztywnia to lotkę i jest po problemie.

 

Edit: okleiłem trochę model, szału nie ma. Dziś już nic mi się nie chce robić przy Edge, musi poczekać do przyszłej soboty.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie serwa proponujecie do tego modelu? Szukam takich do 15-20zł max. 9-11g . Chcę je kupić w kraju. Model nie jest warty droższego wyposażenia , tym bardziej że to prototyp. Myślałem o jakiś TowerPro 91 albo corona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro po 13-14 złoty zazwyczaj kosztują więc tanio.

hxt 900

 

Co do trwałości to jedno mi padło po kraksie tryby poleciały (ale są również zestawy trybików (na allegro kiedyś po 5 zło kupiłem).

Jeśli chciałbyś niedługo zamawiam kilka rzeczy z HK więc mogę serwa zamówić. Tylko wtedy jakieś 2 tygodnie czekania. Kosztują po przeliczeniu trochę ponad 8 zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.