Skocz do zawartości

skrzydlo latajace ktore lepsze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego az 30 A??!!

W zależności od śmigła ten silnik będzie pobierał od kilkunastu A. Zawsze powinien być wydajniejszy od pobieranych przez silnik. A co będzie gdy skrzydło przeżyje nauki twoje i zechcesz dać mocniejszy silnik? Kolejny regulator? Każdy z nas ma ich po kilka ale tobie wystarczy jeden na tym etapie. Ja używam OPTIC 6 na 35Mhz i nie zanosi sie na zmianę więc tylko o tym sprzęcie mogę mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popełniłem niedawno coś takiego:

I owo skrzydełko przy 2m rozpiętości, i masie startowej ponad 850g spokojnie napędza silnik Emax C2822, do tego reg wystarczy 18A. Co do nadajnika to też polecam z czystym sumieniem Turnigy 9x lub jej klona.

Właściwości tego skrzydełka tak przypadły mi do gustu, że parę dni temu oblatałem następne, o podobnych wymiarach, ale już dostosowane do fpv, i z nieco mocniejszym silnikiem.Lotki wykonane z depronu 6mm zalaminowanego z obu stron cienką tkaniną szklaną, i oklejone taśmą - są wystarczająco sztywne, skrzydło oklejam najpierw papierem śniadaniowym, a potem taśmą dzięki temu taśma się nie odkleja, a skrzydło jest sztywne.

Po co chcesz kupić odb. skoro dostaniesz go w zestawie z nadajnikiem?

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek http://allegro.pl/silnik-...1749115621.html

a pakiety http://allegro.pl/pakiet-...1756912999.html

serwa cos na wzor tego co podales i ma metalowe tryby bo sa tez co maja metalowe tryby ale nie wststkie wiem wiem eureka:P:D http://allegro.pl/serwo-t...1749117960.html

No nareszcie... :mrgreen: takich pakietów własnie używam, silnik dobry serwa widzę, że jakby kopia TP MG 90S - takie mam w skrzydle 160cm i 176cm.

Jedna uwaga - im cięższy silnik tym więcej musisz obciążyć przód ale mój najlżejszy silnik wazył co najmniej 50 pare gram. nie mniej masa całego wyposażenia jak i modelu do lotu jest bardzo ważna - obciążenie pow. skrzydła max to coś 20 - 30 (?) g/dm2. Znając cięciwy i rozp skrzydła mniej więcej mozesz policzyć jego powierzchnię ze wzoru na pole trapezu. Dodać masę całego wyposażenia - zakładając, że nie trzeba doważać - masę wzmocnień i oklejenia modelu. To co waga wskaże podziel przez pow. modelu; jeśli obciążenie pow wyjdzie wiecej niż podane znaczy wyposażenie za ciężkie jest. Myślę jednak, że będzie dobrze. Moje skrzydło o rozp 160cm i pow 56dm2 do lotu waży jakieś 1340g. Te większe 177cm i 81dm2 pow jeszcze nie gotowe waży już 1600g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wlasnie ze silnik ciezki ale tylko taki byl szukalem dokladnie bo w ta strone hb czy jakos tam nie wierze nie mam poprostu zaufania....przez co duuuzo trace ale co zrobic... moze kiedys....ciesze sie ze sie zaczynamy dogadywac na tym mi zalezy najbardziej:Dojj policzyc bedzie ciezko chociaz wszystkie przedstawione wytyczne znam sprobuje moze cos wyjezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kochani skrzydlo juz jest w domku i widze ze wyzlobienia na wzmocnienie skrzydla sa po obu stronach dol i gora6x6mm;skoro elektryke mamy ogarnieta to pytanie o kleje wczesniej podalem kila propozycji(nie chce zeby skrzydlo sie stopilo) i listwe wzmacniajaca ta ktora podalem 8x8x1000 wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x8 to wg mnie zbyt dużo jak na ten rozmiar modelu. Nie wklejaj listwy w te przygotowane otworki; wejdź do mego tematu o Mega Delta i zobacz jak ja to zrobiłem. Kup w castoramie lub praktikerze długie listwy i wklej jedną tak długą jak się da i ewentualnie dwie krótkie - widać to na moich fotkach. Oczywiście zrobisz noiwe rowki ale lutownicą przy linijce robi się to bardzo szybko. Dlaczego nie tak jak jest przygotowane? Wielu tak robi ja jednak daję listewkę przez obie sklejone połówki co niewątpliwie wzmacnia bardziej niż tylko wzdł€ż każdej oddxielnie... Możesz też zamiast listewki nakleić pasek tkaniny i zalaminować. Jesli listewki to 5x5 spokonie wystarczy lub 6x6 skoro taki rowek.

Jeśli chodzi o klej to użyjesz tylko jednego - a potem podziękujesz mi za to :rotfl: klej poliuretanowy SOUDAL 66A. Występuje z oznaczeniem D4/B4 lub bez tego oznaczenia ale na środku w dole etykiety ma oznaczenie 66A. kleisz nim na mokro...Prze sklejeniem połówek skrzydła zwilżasz je wodą, nanosisz klej na jedną z nich i ściskasz trzeba unieruchomić bo wiaże ze 3 godziny pieniąc się przy tym czyli idealnie wypełnia szczeliny.

to chyba tyle przed końcem wakacji,,, :rotfl:

Wklejam jednak fotkę byś nie musiał szukać. wydaje sie, że listewki nie są równolegle ale są to tylko aparat był pod kątem ustawiony.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle przed koncem wakacji??ja go chce za niedlugo oblatac:D

elektronika zamowiona w calosci jeszcze ladowarka mi zostala w castoramie wlasnie nie maja tak cienkich listew...hmm moze w lerla beda mieli trzeba tam skoczyc aha grubosc splywu 5mm pewnie juz odciol w czasie tworzenia a instrukcji jakie winglety maja byc nie dostalem tak samo lotki wiec zdaje sie na wasza wiedze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość lotek masz podaną na stronie allegro. Pamiętaj, że trzeba będzie odciąć kawałek spływu - 5-10mm i wkleić tam balsę. Po takiej operacji moze już nie być na spływie 5mm ale to żaden problem bo i tak do niego dobierasz grubosć natarcia lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soudal 66A to jest klej do drewna - mokrego. Jako poliuretan wchłania wilgoś i klei wszystko; drewno, sklejke, styropian depron, balsę. W zależności co chcemy uzyskać kleimy albo nim albo Dragonem polimerowym, który masz. Dragon jest elastyczny, a Soudala spoina jest twarda i sztywna. Ja połówek skrzydeł polimerem nie będę kleił ale własnie Soudalem, listewki też nim wklejam.

Masz listewki jakie masz trudno - rób czysto i schludnie. Za dużo kleju nie nanoś bo spieniona spoina jest dosyć twarda do szlifowania - zrób sobie próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.