Skocz do zawartości

skrzydlo latajace ktore lepsze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale po co ci teraz izoflor skoro jeszcze nie masz rdzeni - skrzydeł? Nie wiem jaki masz kupić. Jesli skrzydła będą od sprzedawcy od , którego ja kupiłem to on w opisie podaje jakiej grubości lotki; w moim 170cm rozp lotka miała mnieć 6mm ale w mniejszej rozpiętości moze być cieńsza. Gdy już kupisz skrzydło to i tak będziesz musiał odciąć ze spływu - pare mm styro i wstawić w to miejsce listwę balsową. Gdy to zrobisz o oszlifujesz to będziesz widział czy 6mm to zbyt dużo, a moze 3mm będzie za mało ale teraz nie wiadomo nic :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja winglety i lotki zrobił bym z balsy depron jest za delikatny. Kiedyś na szybko zrobiłem winglety z depronu i wkładając do samochodu zostały połamane, a co dopiero przy gorszym lądowaniu, balsa jest wytrzymalsza jednak i potrafi wiele znieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja winglety i lotki zrobił bym z balsy depron jest za delikatny. Kiedyś na szybko zrobiłem winglety z depronu i wkładając do samochodu zostały połamane, a co dopiero przy gorszym lądowaniu, balsa jest wytrzymalsza jednak i potrafi wiele znieść.

Oj, chyba nie za bardzo wiesz co mówisz lub mało jeszcze widziałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się zaczyna robić nudne - potok zapytań mało mające wspólnego z wykonaniem modelu. Silnik żle, pakiety żle.

Zaczynasz od d... strony; mówiłem już kup najpierw skrzydło - serwa dawno poleciliśmy. Dalej to jest wielka niewiadoma - jak możemy odp. czy silnik o ciągu 200g będzie wystarczający do twego modelu , którego nie ma :?: :!:

Ładowarka też zła - musi mieć funkcję Mucho - Macho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpietosc 1200mm waga 70gr

No nie wiem czy się w takiej wadze zmieścisz, raczej problem będzie :rotfl:

Chyba że to waga samych rdzeni styro.

Mam "skrzydełko" Insomniac się zowie, lata nieźle, ale przy rozpiętości około 1m waży 550g :( .

Według mnie lata lepiej niż Killer z Allegro, bo Killerem też latałem, może pomyśl o takim.

Jeśli chcesz to mogę napisać co siedzi w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest waga samych rdzeni

No własnie. Waga rdzeni, które musisz skleić, wzmocnić tu i tam, wykonać łoże pod silnik, okleić, wyposażyć. silnik, ktory podajesz ma 200g ciągu - tyle moze ważyć samo wyposażenie. Aby latało to nie na "rzęsach" to musi być trochę mocniejszy od zwykłego "dzwonka" a te mają jakieś ok 700 g ciągu. Wrzuć w google słowo Tzagi czy jak to się pisze i wyskoczy nie jedna relacja z jego budowy. Tam znajdziesz i wyposażenie. Pakiet 1000mA jest staaaanowczo za mały ja zawsze miałem 1800 i 2200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ok ale jak mam wyposarzyc skoro pakiety sa zle o odbiorniku cisza regulator to samo a jesli chodzi o serwa to kolega cyrax_ojz ma zagiego z takimi serwami i lata mu to oto przykalad http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=43288&postdays=0&postorder=asc&start=15

robi sobie pentelki beczki i inne cudawianki

wiec sie da wzmocnione tylko tasma...oczywiscie jesli chodzi o wzmocnienie to oczywiscie jakis kawalek sosny skoluje bo tasma do mnie nie przemawia az tak bardzo a model ma byc narazie do spokojnego latania i udoskonalania w chlodne zimowe wieczory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej rozp. skrzydła może być EMAX CF 2822 lub coś podobnego. Są uzytkownicy, którzy chwalą ten silnik ja nie. Ma on ok 700g ciągu statycznego więc tak jak pisałem wczesniej. Przy skrzydełku o rozp 150cm używa sierównież silników serii Bl 28... Jesli już znasz silnik to teraz mozesz dobrać regulator - ja od razu bym brał 30A.

Znając już pobór prądu przez silnik i wydajność prądową regulatora mozesz wyszukać pakiet 3s. Teraz wszystko zależy od sposobu latania - jesli szybko to krótko lub wolniej z częstym szybowaniem - wtedy znacznie dłużej. Ja nie brałbym pakietu mniejszego niż 1500 mA, a raczej pojemniejszy.

Serwa - że ktoś lata na ma.łych to jeszcze nie znaczy, że tobie będą służyły tak samo... Ty jako poczatkujący musisz liczyć sie z nieuniknionymi twardymi lądowaniami wtedy delikatne serwa zniszczysz i kupisz drugi komplet, a to już będzie droższe niz od razu kupisz z metalowymi trybami jak wspomniane TP MG 90 - kupiłem nie najtaniej za 30zł sztuka.

Teraz to chyba masz już odp. na wszystki pytania. Co do nadajnika i odbiornika nie wypowiadam się - pamiętaj, że to najwazniejszy instrument w czasie lotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak b.prosze o doradzenie czy ten odbiornik i nadajnik sa ok??wszyscy zachwalaja nadajnik ze mozna go programowac w terenie ze jest traly i ma zasieg dobry...ale to wy sie znacie ja jedynie sugeruje sie podpowiedziami wiec prosze przeanalizuj wszystkie czesci tzn.to co jeszcze nie poruszyles bo chcialbym juz zamowic serwa nadajnik odbiornik regulator dlaczego az 30 A??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.