Skocz do zawartości

skrzydlo latajace ktore lepsze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dobra aparatura przyszla TURNIGY 9X(mode1)awizo na silnik i serwa juz mam odbiore po wolnym ale mam pytanie szukalem i juz wiem ze instrukcji obslugi do aparatury nie ma po polsku sa filmiki na you tube po czesku wiec mysle ze ja ogarne i teraz do rzeczy loze na silnik jak zrobic najprosciej?? http://rc-fpv.pl/printview.php?t=2070&start=0&sid=ef361214277f18a145631dfd23130ad6 chcialbym aby silnik byl zamontowany wlasnie w ten sposob bez ingerecji w skrzydelko ale co prosciejsze i latwiejsze w montazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aparatury TGY9x nie ma jak na razie (i zapewne nie będzie) instrukcji PL. Jest jednak ona tak intuicyjna, że po jakimś czasie Sam "rozkminisz o co kaman" :mrgreen:

Jest oczywiście dostępna instrukcja EN, na której na początku warto się "oprzeć": FS-TH9X Manual.rar

Co do montażu silnika, to w takim przypadku Będziesz musiał mocno "doważyć" na dziobie. Silnik w zagi przesuwa się do przodu (kosztem wycięcia kanału na śmigło), aby poprawić wyważenie modelu. Jeśli nie chcesz ścinać tyłu, to może "wpuść" śmigło w profil. Coś takiego, jak w delcie poniżej:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie nie zawracajmy mu głowy takimi rozwiazaniami. Gdy będzie już miał całe wyposażenie to przyklei tasmą do skrzydła i jesli faktycznie silnik zbyt daleko to wtedy będzie przesuwał go aż do wyrównania SC. Wtedy odetnie z tyłu ile trzeba będzie. Tak zrobiłem w moim byłym STRATOS'ie, który wczoraj miał oblot po modernizacji i tak samo zrobiłem w Mega delcie - jak go nazwał twórca.

Łoże to prosty sposób - widać na moich fotkach: przyklejam np deseczkę - jako ścianę silnikową - wprost do ściętego spływu skrzydła, potem doklejam scianki boczne by całosc była sztywna i wzmocniona. Może je wykonać ze sklejki - im lżejszy i słabszy silniczek tym cieńszej lub z płytki ebonitowej (tej montażawej dla elektroników). Nie zrób czasem błędu jak na focie, że wkręty przechodzą bezpośrednio przez goy styropian :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.