Skocz do zawartości

KILLER EDF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po oswojeniu się z pierwszym kilerkiem postanowiłem drugiego zrobić z edf. Znalazły się jakieś części do złożenia turbinki, silnik 5000kv kupiony na forum, parę wieczorków i jest. Po doświadczeniach z pierwszego kilerka , założenia były następujące: 1) troszkę modyfikacji - oklejam co się da oracoverem - ale zabrakło i dół poszedł do oklejania taśmą pakową "chrome" co zresztą wyszło całkiem fajnie. 2) pomiędzy połówki skrzydeł wkleiłem coś w rodzaju grzbietu z lotniczej sklejki, służącego głównie do pewnego uchwytu podczas rzutu do startu. 3) serwa zamocowane w plastikowych mocowaniach. Mocowania przykręcone do kołeczków 5mm ,z wzdłużnymi nawierceniami pod śrubki ,wklejonych w styro skrzydeł. 4) mocowanie turbinki do obciętego "domku" silnika na zwykłą, długą opaskę zaciskową. 5) Mocowanie "kabinki" - 2 rzepy na boczkach domku i końcach kabinki oraz wąskie paski rzepów na krawędziach kabinki i w odpowiednich miejscach na skrzydle, kształt spodu kabinki odrysowany na skrzydle i w tym miejscu przyklejona wąska taśma z rzepa.

Killerek nie został zważony . Pierwszy lot był zaskoczeniem - poleciał jak po sznurku. Drobne korekty wychyleń i odbył już kilka lotów. Oczywiście bajecznie lata. Wychyły turbinki zerowe, oś silnika ustawiona równolegle do dolnej powierzchni płata. Lipo 1800 mAh wystarcza na ok 20-30 minut spokojnego latania!!! TAK,TAK!

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy ktoś już robił kilerka z takim napędem? Chętnie podzielę się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Piotrek

P.S. Jutro dostanie kamerkę z HK i zobaczymy co da się z powietrza sfilmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to olsnienie chodziło; w poprzedniej wersji skrzydło było od dołu oklejone tasmą czerwoną, a od góry biało - zieloną. Na wysokości paruset metrów w słoneczny dzień powierzchnie były idealnie widoczne. Z tą łyszczacą trochę się boję czy nie zamieni się w jeden błysk trochę utrudniający orientację. Ale faktycznie - mogę zaczac od winglet bo te będą duże :mrgreen:

 

EDIT:

ale zabrakło i dół poszedł do oklejania taśmą pakową "chrome" co zresztą wyszło całkiem fajnie.

Czyli to nie jest zwykła taśma aluminiowa? U mnie w marketach z kolorowymi jest straszna bieda nie mówiąc już o takiej "chrome" :( ,a powiem, że coraz bardziej mi sieto podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest zwykła taśma aluminiowa? U mnie w marketach z kolorowymi jest straszna bieda nie mówiąc już o takiej "chrome" :( ,a powiem, że coraz bardziej mi sieto podoba.

Kupiona chyba w castoramie ale nie dam głowy. Drugą możliwością może być obi, w innych nie kupowałem. No właśnie to jest taśma tzw "chrome", porównywałem ją z folią ora coś tam i wygląda identycznie , jeno jest w formie paska i klej ma inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.