Skocz do zawartości

Licencje Modelarskie AP 2012


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie powoli dochodzimy do sedna .

O jeżeli zdecydowałem się i chcę wystartować w zawodach organizowanych pod szyldem AP i do tego muszę spełnić jakieś warunki to je spełniam i staruję lub olewam i nie startuję i nie organizuję krucjaty pod tytułem "Licencja dla wszystkich za 1 zł" - bo po co ???

 

 

Nasze kłótnie podnoszą problem AP, ale GO NIE ZLIKWIDUJĄ !!! bo tylko praca nad tymi problemami coś przyniesie a nie wzajemne plucie na siebie.

A kto tutaj w ogóle wspominał o takiej opłacie?????????????????????

Chcemy powrotu do normalnych opłat jakie były kilka lat temu. I nic więcej.

Już kilka osób tutaj próbowało nam wmówić że czegoś żadamy a nie chcemy w zamian nic dać, zrobić....

 

K... ja niczego od AP nie chcę za darmo. Chcę tylko aby AP nie robił ze mnie idioty i sponsora swoich kretyńskich błędnych decyzji.

 

Radku, ja z AP mam do czynienia od ponad 30tu lat. Obraz tego co widzę jest odmienny od Twojego.

Zapraszasz do KM i dziwisz się że nie ma chętnych???????????????????????????????

Mógłbym Ci jak z rękawa sypnąć nazwiskami wielu świetnych, utytułowanych, szanowanych i doświadczonych ludzi którzy nie chcą mieć już z AP i KM nic do czynienia.

 

Popatrz- dbasz o swój PR i jesteś jedyną osobą z KM która odważa się wykorzystać internet do dyskusji i kontaktu z modelarzami.

 

Mamy 2012 ROK!!!!! a AP naprawdę zachowuje się jak za komuny.

 

Ze sportu modelarskiego zawodnicy rezygnują. To nie mój wymysł ani specyfika tego sportu tylko suche liczby. W Polsce wydano 850 licencji FAI w 2002 i 475 w 2011 .

Gadanie że nie chcesz to nie kupuj......... .

Drugie hasło- zapraszam do KM i pokaż że umiesz lepiej. Nie nie umiem, nie mam czasu nie nadaję się ale skoro

 

Wy tam jesteście to rozumiem że wiecie jak poradzić sobie z AP. Jeśli ktoś z WAS nie czuje się na siłach to niech zrezygnuje. Nie ma chyba przymusu?

 

Już raz pytałem ale nie otrzymałem odpowiedzi:

 

Dlaczego w KM są dwa wolne miejsca?

 

Jesteście w KM. Jesteście odpowiedzialni za swoje decyzje i podlegacie krytyce.

Mamy dzięki Wam chyba najwyższe opłaty za licencje w Europie.

Ale Wam to nie przeszkadza. Odganiacie od siebie myśl że spadek liczby licencji jest spowodowany opłatami oraz sposobem w jaki KM organizuje sportową rywalizację w PL.

Ja rozumię że najwygodniej by było dla Ciebie Radku i KM aby ten temat w ogóle nie istniał, przecież tak jest miło i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A kto tutaj w ogóle wspominał o takiej opłacie?????????????????????

Chcemy powrotu do normalnych opłat jakie były kilka lat temu. I nic więcej.

Już kilka osób tutaj próbowało nam wmówić że czegoś żadamy a nie chcemy w zamian nic dać, zrobić....

Na razie potrzeba nam KM od Was modelarzy trochę zrozumienia, a konkretnie CHĘCI ZROZUMIENIA tego co się dzieje w AP i stało w AP od momentu odejścia PW - bo jak siedzisz w tym tyle lat to doskonale wiesz kim był, ale czasami możesz nie do końca wiedzieć co robił i w jakim stanie zostawił polskie modelarstwo zawodnicze.

 

K... ja niczego od AP nie chcę za darmo. Chcę tylko aby AP nie robił ze mnie idioty i sponsora swoich kretyńskich błędnych decyzji.

Napisz o jakich decyzjach myślisz bo nie wiem jak się ustosunkować

 

Radku, ja z AP mam do czynienia od ponad 30tu lat. Obraz tego co widzę jest odmienny od Twojego.

Oczywiście, ale ja przede wszystkim odciąłem to co się działo do 2006 r. Bo teraz są już inne czasy i pogląd na wiele spraw zmienił się czy tego chcemy czy nie

 

Zapraszasz do KM i dziwisz się że nie ma chętnych???????????????????????????????

no dziwie się bo wymagania są, możemy sami zadecydować o wielu sprawach , ale nikt się nie kwapi...

Mógłbym Ci jak z rękawa sypnąć nazwiskami wielu świetnych, utytułowanych, szanowanych i doświadczonych ludzi którzy nie chcą mieć już z AP i KM nic do czynienia.

Też znam ich w większości, ale nie ubieraj wszystkiego w jeden sweter, bo powody były różne - a jednym z głównym starcia z magistrem. Chyba że myślisz o dwóch komisjach które nastały po odejściu PW - jedna pod przewodnictwem Marka Szufy , a druga obecna po Jurkiem Bonieckim.
Popatrz- dbasz o swój PR i jesteś jedyną osobą z KM która odważa się wykorzystać internet do dyskusji i kontaktu z modelarzami.

No postanowiłem że będę głosem KM na tym forum ...jest to ciężki kawałek chleba :-), jednak wiem że milczenie jest gorsze więc zniosę trochę obelg i wyzwisk

Mamy 2012 ROK!!!!! a AP naprawdę zachowuje się jak za komuny.

Żeby tylko AP... he he he ale nie do końca masz rację- widziałem jak Ap się przekształciło i już nie jest tak źle

Ze sportu modelarskiego zawodnicy rezygnują. To nie mój wymysł ani specyfika tego sportu tylko suche liczby. W Polsce wydano 850 licencji FAI w 2002 i 475 w 2011 .

Gadanie że nie chcesz to nie kupuj......... .

Pisałem juz wyżej dlaczego rezygnują, gdybym siedział na tyłku i nie latał zawodniczo - nie maił kontaktu z ludźmi to bym się nie wypowiadał - po prostu nie masz kasy nie latasz zawodniczo i tyle i nie przekonasz mnie że jest inaczej.

Co do jak nie chcesz to nie kupuj...sprawa jest prosta : AP oferuje warunki startu w zawodach i jako związek sportowy ma takie prawo - jak chcesz przystąpić do rywalizacji po prostu musisz zaakceptować te warunki. Jeżeli regulamin działa na niekorzyść AP to AP musi się o tym przekonać sam, My ich nie przekonamy.

Drugie hasło- zapraszam do KM i pokaż że umiesz lepiej. Nie nie umiem, nie mam czasu nie nadaję się ale skoro

Nie piszę tego w tym kontekście - chodzi o "pomóż" daj dobrą radę, przyjedź, pogadaj, powiedz jaki masz pomysł, a nie z gębą bo KM źle zrobiła

Wy tam jesteście to rozumiem że wiecie jak poradzić sobie z AP. Jeśli ktoś z WAS nie czuje się na siłach to niech zrezygnuje. Nie ma chyba przymusu?

nikt nie jest nieomylny, ale jak my walniemy teczkami i cześć to kto będzie za nas , skoro nikt nie che zająć wolnych miejsc?

Już raz pytałem ale nie otrzymałem odpowiedzi:

Dlaczego w KM są dwa wolne miejsca?

Bo tak jak napisałeś pękli nie dali rady, a może z przyczyn osobistych ... życie
Jesteście w KM. Jesteście odpowiedzialni za swoje decyzje i podlegacie krytyce.

Mamy dzięki Wam chyba najwyższe opłaty za licencje w Europie.

Oczywiście że podlegamy dla mnie jest to jasne - tylko weź pod uwagą jak pracuje KM i co z tego ma a wtedy zobaczysz na jaką krytykę zasługuje - dlatego chcę żeby ktoś z krytyków dołączył do KM .

KM NIE REGULUJE OPŁAT ZA LICENCJĘ !!!! MOŻE TYLKO WNIOSKOWAĆ !!!! i to robi ale zarząd AP ustala ostateczne stawki !!! Więc nie zwalaj tej sprawy na KM !!! Bo nie masz racji !

Ale Wam to nie przeszkadza. Odganiacie od siebie myśl że spadek liczby licencji jest spowodowany opłatami oraz sposobem w jaki KM organizuje sportową rywalizację w PL.

Ja rozumię że najwygodniej by było dla Ciebie Radku i KM aby ten temat w ogóle nie istniał, przecież tak jest miło i przyjemnie.

Zupełnie nie wiem skąd ten pogląd... może jednak żyjemy na innych planetach. Gdyby to było najważniejsze NIE PISAŁ BYM TU I NIE UŻERAŁ SIĘ Z WAMI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek TY brzydki TY .... :wink:

 

Nie zmieniłem frontu - nadal nie podoba mi się cena licencji jednak widzę różnicę pomiędzy protestem w kestii opłat a sporem "my modelarze" -i - ONI ŹLI DZIAŁACZE ....

 

Tak naprawdę mało kto zna pełen obraz tego jak doszło do tej sytuacji finansowej jaką teraz mamy . Ale wygodniej jest wyzywać od: "czasów komuny" , "zacofania" , działaczy - kolesi itd...

 

Kto powiedział że wszystko działa jak należy ? - nikt nawet komisja !

problem w tym że przez ruchy w AP modelarze zostali pozbawieni dużej kasy w zajęciu komorniczym i nie jest tak że wszyscy wiedzieli co sie stanie...

 

wydać milion czy dwa z konta modelarzy można było w pół godziny i mieć poparcie w fakturach gdyby wtedy komisja modelarska znała faktyczny stan w AP ..

 

Nie podoba mi sie cena licencji ale do wieszania psów na innych się nie przyłącze.

Juz pisałem że to nie KM ustala ceny , Radek to powtórzył ...

Walczyc trzeba z AP a nie z KM

 

Może doczekam czasu że POL 3829 wróci na model.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Na razie potrzeba nam KM od Was modelarzy trochę zrozumienia, a konkretnie CHĘCI ZROZUMIENIA tego co się dzieje w AP i stało w AP od momentu odejścia PW - bo jak siedzisz w tym tyle lat to doskonale wiesz kim był, ale czasami możesz nie do końca wiedzieć co robił i w jakim stanie zostawił polskie modelarstwo zawodnicze.

Kolego Radku jak odszedł pan PW licencje kosztowały 30 PLN plus opłata za członkostwo w aeroklubie regionalnym u nas to było 24 złote rocznie i licencji było wielokrotnie więcej . Zadam więc pytanie co dobrego stało się po odejściu PW poza podwyższeniem opłat za licencje. ? Bym zapomniał w PP F3F sklasyfikowano ok 75 zawodników teraz ich będzie może 20. Zmniejszenie liczby licencji tłumaczy kolega ceną uprawiania sportu modelarskiego . Może to prawda ale czy mona ją przykleić do zawodników ,którzy kupują modele po 1000€ i mają ich kilka to jakieś katastrofsalna wizja że akurat w tym roku i poprzednim roku odeszło tylu utytułowanych zawodników .

Kolego Radku winnych szukaj wśród działaczy AP i KM . I nie wygłaszaj mi tu banałów o zrozumieniu i czasie . Od odejscia PW nie zrobiliście nic dobrego i wszystko czego dotkniecie obraca się w popiół . A jak się ze mną nie zgadzasz chętnie usłyszę o waszych sukcesach i tu daję wam pole żeby o nich napisać Więc Radku dokończ zdanie zrobiłem ...Zrobiliśmy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

Oczywiście że podlegamy dla mnie jest to jasne - tylko weź pod uwagą jak pracuje KM i co z tego ma a wtedy zobaczysz na jaką krytykę zasługuje - dlatego chcę żeby ktoś z krytyków dołączył do KM .

KM NIE REGULUJE OPŁAT ZA LICENCJĘ !!!! MOŻE TYLKO WNIOSKOWAĆ !!!! i to robi ale zarząd AP ustala ostateczne stawki !!! Więc nie zwalaj tej sprawy na KM !!! Bo nie masz racji !

 

No dobrze ... to po co taka instytucja skoro jest (jak wnioskuje) "martwym tworem", który to moze sobie tupać a AP i tak zrobi co chce?

Co zyskujemy ze mamy KM?

 

Ok, znów zrobie "prywate". Z AP ani razu nie otrzymalismy dotacji na żadne zawody!!!!, Wiec mi tam AP ...

Bez KM nie będzie Kadry? A moze TO jest ścieżka? Może wtedy AP nie otrzyma dotacji na działkę modelarską bo modelarzy formalnie NIE MA? Może wtedy AP pójdzie po rozum do głowy?

A może spiskując ... ta KM to Twór trzymany na siłę, właście po to by utrzymać aktualny układ sił.

 

Naprawdę chciałbym dowiedzieć się co mamy dzięki KM, co im zawdzięczamy. Które kategorie co zawdzięczają KM i jeśli COŚ dobrego zawdzięczają, dlaczego F3F zostało zaszczycone specjalnym traktowaniem(wybacz ale te tłumaczenia o kosztach, paliwie ... to można dzieciom opowiadać a nie dorosłym facetom)

 

... i dlaczego F3F nie jest WOGÓLE dotowane przez AP za pośrednictwem (jak się domyślam) KM

Proszę o odpowiedź.

 

Póki co widze ze dzieki KM w latach '80-'90 Pan Włodarczyk , upier**** nogi przy samej d*** kategorii F3F (niech potwierdza lub zaprzeczą Ci, których dotyczył ten problem)

 

W latach 2011-2012 dzięki KM pojawiają się kretyńskie wpisy o 60km od bazy....

KM zatwierdza "martwe" przepisy o finansowaniu obserwatorów z KM.

 

Dochodzę do wniosku ze w roku 2011 , KM nie daje sobie rady z wyzwaniami i rozkłada ręce.

 

Doceniam że mozemy poczytać co myśli KM, tylko czy robicie jakieś realne podsumowania swojej działalności. Czy robicie coś gdy wrze na forum? Czy moze zasłaniacie się procedurami , oczekujecie formalnych wniosków itd??? uważacie ze TYLKO członkowie są dla Was stroną, za pośrednictwem Trenerów poszczególnych kategorii?

 

Nie możecie zrobic COS , bez zbędnych formalności, pism, może jeszcze znaczków skarbowych (sorry za to ostatnie)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę nie zohydzać takiej możliwości dofinansowania kadry modelarskiej RP. Kto czyta ten nie błądzi. Można przekazać te pieniądze na dofinansowanie danej kadry np. F3F, F3J, F1A, F1E... Nawet można wskazać beneficjenta po nazwisku (o ile jest w kadrze). Skąd wiem? Czytam inne fora związane z AP. Szybownicy rządzą, wiec u nich są najświeższe informacje www.szybowce.com Ja już złapałem jednego dużego darczyńcę na przelew 1%. Bilety do Johanesburg-a będą tańsze. A co u panów? Dalej obrabiacie Komisję? Fajna zabawa z klawiaturą. Ale ręce mogą dać więcej przyjemności :oops:

Dalej piszcie, oburzajcie się, zamykajcie Komisję, na pewno przez to będzie nam lepiej :rotfl: . Jeżeli nie wiecie jak rozmawiać, aby przekonać KM do zmian w regulaminie to zafundujcie swojemu przedstawicielowi kurs negocjacji biznesowych, a innym nadgorliwcom zabierzcie klawiaturę. Załatwienie ważnych dla was spraw wymaga negocjacji a nie pyskówek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Żeby negocjować trzeba nas traktować jak partnerów do dyskusji a tu jedynie Radek przejawia jakieś chęci do rozmowy i to w dość ograniczonym zakresie bo nie chce przedstawić naszych wniosków KM i AP , reszta od dawien dawna chowa głowy w piasek twierdząc że problemów ,których nie widać nie ma . Myślisz że jaki jest powód stwierdzenia że tylko posiadając licencję będziemy mogli prowadzić dyskusję z AP. Dla AP jest jeden cel pozyskać kasę z opłat żeby było na tzw działalność statutową i domyśl się sam co się kryje pod tym pojęciem . W przypadku mojego Aeroklubu sprawa wygląda tak 240 do AP 240 do regionalnego 100 wpisowego i 40 licencja dla własnej satysfakcji badania i ubezpieczenie 200 pln . Wychodzi więc 820 pln żeby dorównać zakresowi ubezpieczeń u naszych sąsiadów . Rezygnując z licencji FAI i członkostwa w AP niewielka kilku osobowa grupa modelarzy może zorganizować zawody , wydając kasę z licencji na nagrody ,puchary i dyplomy i w przeciwieństwie do kasy wydanej na AP i licencję FAI te pieniądze wrócą do nich !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz rację, żeby negocjować trzeba być partnerem. Nie jesteś nim. Negocjuje się z członkami stowarzyszenia zwanego tutaj AP. Tobie można tylko próbować tłumaczyć. Niestety już dawno uznałem to za działanie beznadziejne. Więc odpowiadam na Twój post tylko, dlatego aby uzmysłowić innym, że bez zapisania się do AP nie można mieć wpływu na procesy opłat i przyznawania licencji sportowych. "Nie będzie mi nikt za płotu rozkazywał, co mam sadzić w moim ogródku."

Statut AP jest dla mnie i innych członków (nie dla obcych). To jest stowarzyszenie! Walne większością głosów rozlicza Zarząd z pracy, jaką wykonało. Jak większość delegatów na Walnym będzie nadal za tym, że Modelarstwu niewiele się należy to nowo wybrany Zarząd dalej będzie działał tak jak poprzednie. Niemiłe i frustrujące, ale to moja "karma" a nie dobrych wujków za płotu. Zróbcie swój związek sportowy i pokażcie, że jesteście lepsi. Dla obcych nie pracuję i uważam, że KM nie powinna nic robić dla osób spoza naszego stowarzyszenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

Witam

Masz rację, żeby negocjować trzeba być partnerem. Nie jesteś nim. Negocjuje się z członkami stowarzyszenia zwanego tutaj AP. Tobie można tylko próbować tłumaczyć. Niestety już dawno uznałem to za działanie beznadziejne. Więc odpowiadam na Twój post tylko, dlatego aby uzmysłowić innym, że bez zapisania się do AP nie można mieć wpływu na procesy opłat i przyznawania licencji sportowych. "Nie będzie mi nikt za płotu rozkazywał, co mam sadzić w moim ogródku."

Statut AP jest dla mnie i innych członków (nie dla obcych). To jest stowarzyszenie! Walne większością głosów rozlicza Zarząd z pracy, jaką wykonało. Jak większość delegatów na Walnym będzie nadal za tym, że Modelarstwu niewiele się należy to nowo wybrany Zarząd dalej będzie działał tak jak poprzednie. Niemiłe i frustrujące, ale to moja "karma" a nie dobrych wujków za płotu. Zróbcie swój związek sportowy i pokażcie, że jesteście lepsi. Dla obcych nie pracuję i uważam, że KM nie powinna nic robić dla osób spoza naszego stowarzyszenia.

pozdrawiam

Jak to wszystko czytam, przed oczami mam wiersz "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand przecież dla modelarzy nie chcących mieć nic wspólnego z AP to nie ma znaczenia ... czy nie tak ?

Działa w Polsce kilka grup modelarzy rywalizujących poza AP (bez licencji) jak Combat, F3F i jeszcze kilka innych i nikt z AP nie mówi im co i jak mają robić.

Jeżeli będę chciał polatać w takich zawodach przystąpię do nich na takich warunkach jakie obowiązują i po wylataniu dobrego sezonu będę mógł zabrać głos żeby widzieć o czym mówię.

Los modelarstwa zawodniczego nie jest jasny i myślę że KM złożona z największych krzykaczy (również z tego forum) NIE DA RADY i co gorsza będzie zaczynać od nowa...jeżeli będą chcieli poświęcić trochę prywatnego czasu i pieniędzy.

Bo żeby można było w 100%-tach zająć się pozyskiwaniem nowych członków TRZEBA NAJPIERW POSPRZĄTAĆ, a uwierz mi że jest co sprzątać...

Z ocenę spadków lub wzrostów poczekajmy do końca kwietnia kiedy upłynie termin wykupywania licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa w Polsce kilka grup modelarzy rywalizujących poza AP (bez licencji) jak Combat, F3F i

Nastąpiło tu jakieś poważne nieporozumienie. Myślę że właśnie dlatego jest to co jest.

F3F nie działa poza AP, ale myślę że skoro KM tak myśli to tak będzie już niedługo bo działania wszystkie do tego prowadzą. Myślę że używanie już dawno wyświechtanych argumentów, że nie rozmawiamy z osobami nie będącymi członkami AP jest co najmniej potwierdzeniem niezrozumienia sytuacji.

F3F organizuje zawody we własnym zakresie jak i inne kategorie, a tylko dlatego że KM i AP nie nadąża za wymaganiami i popytem na sport.

Dostaliście Panowie list otwarty, więc wydrukujcie go sobie i w imię wszystkich kategorii działajcie, bo pisaliście że chcecie uporządkowanych i wyrażonych sensownie argumentów, to jest dostaliście. I co ? Piszecie że dostaliście je od nieczłonka, bez podpisu.

Proszę jak chcecie to wyślemy wam razem z licencjami w kopercie podpisane, kilkanaście listów, ale czy to coś zmieni. Nie używajcie argumentów które pokazują że się nie chce i że macie w dupie to co mówi środowisko, właśnie tym co piszecie i jakie są uchwały.

Nie należy wykrzykiwać że jest dużo krzykaczy i że jest miejsce w KM, bo wiadomo że jest.

 

Osobiście uważam że nic nie zrobicie, nic nie możecie, a to co Radku gadasz, z całym szacunkiem, to już słyszę od 2 lat, argumenty są nie twoje, a tylko te które usłyszałeś na posiedzeniach KM a sam w to nie wierzysz, lub od ludzi którzy już tyle namieszali że wystarczyło by tylko podziękować im za współpracę. To już słyszeliśmy i rok i 2 lata temu.

 

Reakcja na list będzie żadna. Pokażecie i pokazaliście komentarzami jak reagujcie na wymagania i warunki modelarzy. Dlatego F3F będzie odchodzić od powozu z zepsutym kołem a będzie pędzić swoją drogą, jak już niedługo się stanie z wszystkimi kategoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już niedługo się stanie z wszystkimi kategoriami.

I tu się mylisz, bo póki są ludzie, którzy będą latać i ich to kręci, to kategoria będzie istniała. Jeżeli ci pasjonaci będą mieli wyniki, będą dotowani- z urzędów, z AP, klasa się utrzyma. Tak jest w klasach S czy F1- póki są chętni, nikomu nic nie grozi.

Z resztą wystarczy spojrzeć na skład kadry na ten rok. Są klasy gdzie brakuje do drużyny jednej czy dwóch osób, ale są te, gdzie na jedno miejsce są 2 osoby albo i dalej!

Dlatego też, proponowany tutaj przełom i wielki ruch rewolucyjny pod tytułem "Odpuśćcie sobie latanie zawodnicze na rzecz niezadowolonych czy innego ważnego dobra" nie ma uzasadnienia. Dwa miejsca w KM są wolne, reprezentant klas F3 może jedno zająć i walczyć o Wasze interesy, nie tylko wśród członków KM, ale i dalej- w zarządzie, bo jak wiadomo, w kupie siła. A jeśli nie po dobroci, to tak jak pisze Wojtek- kombinować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

A ja sądze, że Eryk nie rozumie sytuacji.

 

Po pierwsze ... Kadra nie oddaje obrazu całej kategorii.

Po drugie ... sęk w tym ze pasjonaci (F3Fu, podobno Combatu) nie są dotowani

Po trzecie ... jeśli KM nie jest w stanie negocjować z AP to należy ją przewietrzyć i wprowadzić nowych ludzi. 2 stanowiska ??? wybaczcie ... to polityka ... albo będziesz krakać jak pozostali ... albo wysiądziesz jak poprzednicy , którzy chcieli i nie dali rady.

 

i po czwarte ... jeśli jestem członkiem wspierającym jakiegoś aeroklubu i mój lokalny aeroklub dopłaca do mnie w rozliczeniach z AP, to dlaczego moja składka za LSFAI jest wyższa niż członków zwyczajnych i honorowych? czyli 140 zamiast 40PLN

 

Czy bilans rozliczeń członków nie powinien być jednakowy? Jakie to ma znaczenie, z jakiego źródła idą pieniądze?

Komisja pozwala na podział lepszych i gorszych członków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jeśli KM uważa że "nie da się" moim zdaniem oznacza to że trzeba przekazać pałeczkę tym ,którzy uważają że jednak się da . Stanowiska w KM są dla działaczy więc trzeba działać i cały czas mieć jakiś cel do osiągnięcia . Poddanie się ze stwierdzeniem nie da się oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle że nie da się dalej zajmować stołka w KM.

Kolejną rzeczą z ,której nie zdają sobie sprawę dzialacze AP to fakt ,że od pewnego czasu AP nie reprezentuje już większości zawodników w wielu klasach do tego trzeba poddać pod wątpliwość czy poziom sportowy tej mniejszości pozostałej w AP nie odbiega znacząco od zawodników uprawiających te klasy poza AP . Ja od dawna namawiam do konfrontacji w obrębie wszystkich klas przez organizację choć jednej imprezy otwartej umożliwiającej start wszystkim chętnym z zastrzeżeniem że będą prowadzone dwie klasyfikacje OPEN i kategoria licencjonowanych zawodników z AP posiadających licencje FAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ... Kadra nie oddaje obrazu całej kategorii.

 

No tak, lista kadrowiczów zubożała od swojej pierwszej wersji. Chociażby w F3J, osób było więcej, a pozostali ci, co od kilkunastu lat jako jedyni potrafili wywalczyć jakieś miejsca i sprawdzają się na zawodach międzynarodowych

Po drugie ... sęk w tym ze pasjonaci (F3Fu, podobno Combatu) nie są dotowani

Combatu nie widziałem w kalendarzu AP- nie należą do związku, więc nie mogą być dotowani za swe osiągnięcia.

F3F dopiero teraz jedzie na MŚ. Z urzędów można pozyskać pieniądze za miejsca w MP, trzeba tylko poszukać i porozpychać się trochę łokciami, wszak wygrać z bokserami, kolarzami, lekkoatletami, ciężarowcami, piłkarzami i innymi nie jest łatwo.

Po trzecie ... jeśli KM nie jest w stanie negocjować z AP to należy ją przewietrzyć i wprowadzić nowych ludzi.

Albo zmienić zarząd. Do tego potrzebne są sensowne propozycje, argumenty i LICZBA GŁOSÓW. Niewiele jest takich przypadków, że szybownik czy pilot jednosilnikówki jest także modelarzem. Każdy z nich jednak będzie chciał jak najwięcej wyszarpnąć dla swojej dyscypliny.

i po czwarte ... jeśli jestem członkiem wspierającym jakiegoś aeroklubu i mój lokalny aeroklub dopłaca do mnie w rozliczeniach z AP, to dlaczego moja składka za LSFAI jest wyższa niż członków zwyczajnych i honorowych? czyli 140 zamiast 40PLN

Jeżeli jest za drogo, to trzeba założyć odrębne stowarzyszenie, znaleźć tylu chętnych, żeby po podziale kosztów wyszło taniej, po odprowadzeniu wszystkich możliwych składek. Wtedy to i licencja będzie tańsza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.