Skocz do zawartości

Licencje Modelarskie AP 2012


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A więc wieszana psów na KM BEZ KOMPLETNEJ ZNAJOMOŚCI TEMATU ciąg dalszy.

 

Skro potrafię tylko zamydlać i odbijać piłeczkę odbiję ją jeszcze raz:

1.KM - postaram się żeby informacje na temat tego co robi i o co walczy KM były widoczne - może nawet na tym forum (są różne pomysły może powstanie strona www komisji).

2.Sprawy dotyczące danej konkurencji: oto struktura ludzi

Odpowiedzialnych za daną konkurencję i do nich proszę kierować wnioski (w razie braku kontaktu proszę o info).

To na wnioski tych Panów KM będzie przyjmować zmiany w przepisach, jeżeli oczywiście będą zgodne z kodeksami sportowymi AP i FAI. Ci panowie podjęli się koordynacji danej konkurencji i załatwiana wszelkich spraw z nią związanych z KM.

Oczywiście człowiek odpowiedzialny za konkurencję i KM odpowiada tylko na wnioski i uwagi LICENCJONOWANYCH ZAWODNIKÓW -bo to ich dotyczą zmiany w regulaminach, opłaty itp.

3. Nie będę odpowiadał na jakieś dziwne wypowiedzi i insynuacje co do działania KM.

 

Ostatnią sprawą jaką wyjaśnię jest cena licencji :

Decyzję co do kosztów licencji podejmuje Zarząd AP !!! nie KM.

 

Czekam na chętnych do działania w KM.

 

Z modelarskim pozdrowieniem

Radek

Członek KM przy AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Najniższa w Polsce cena licencji FAI 140+60 na stowarzyszenie =200 PLN/ 4,25 =

 

47 euro - "słownie czterdzieści siedem euro"

A najwyższa to:

wpisowe do AR=100

na Aeroklub 240

za licencję 60

za badania 50

 

plus 140 za ubezpieczenie które w większości licencji jest już wliczone.

 

I mamy 590 PLN czyli 140€

 

Oczywiście człowiek odpowiedzialny za konkurencję i KM odpowiada tylko na wnioski i uwagi LICENCJONOWANYCH ZAWODNIKÓW -bo to ich dotyczą zmiany w regulaminach, opłaty itp.

Radek nie myliłem się jesteś taki jak reszta sprowadzasz problem do tych co zapłacą a to bzdura totalna. Mieliście walczyć o integrację środowiska NZ o czym mówi uchwała z 2006 roku cytowana w moim poście . To jest chowanie głowy w piasek i wmawianie sobie ze problemu nie ma i znów na zebraniu bedzie "mamusiu jak tu pięknie" i zrobiliśmy , zrobimy , jest pięknie . Prawda jest jednak odmienna i wyglada tak Modelarzy NZ i tych co zrezygnują z licencji jest wielokrotnie więcej od tych z AP i z licencjami . Wasze wymysły niszczą sport modelarski i wypaczają sens współzawodnictwa. Chcecie mieć kasę na darmowe wycieczki na koszt organizatorów . Zapłacicie długi z kieszeni członków AP.

Zapytajmy więc o rozliczenie kosztów i może nam pan Radek przedstawi na co idą pieniądze ? Chcę też usłyszeć o co walczysz ? Chcesz zostać obserwatorem i robić sobie wycieczki za naszą kasę ? . Skończcie z obłudą to nikt nie jest idiotą mi wiemy , widzimy wszystko , pamiętamy a jak przyjdzie czas oddacie nam każdą złotówkę i odszczekacie każdą uchwałę ... Kłamstwo ma krótkie nóżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Przesady szukaj Czarku w płaceniu za kartonik z logiem AP i FAI opłaty wyższej niż 60 PLN ,bo taki jest rzeczywisty koszt licencji FAI wraz z ubezpieczeniem OC. AP i jego długi nas nie interesuja to samo z "turystyką obserwacyjną" pana Bonieckiego , i całej reszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że nie zgadzasz się z obecnymi zasadami wydawania licencji sportowych nie uprawnia Cię do snucia insynuacji o nieprawidłowościach finansowych AP i wiązania z nimi Radka, który jest już ostatnim cierpliwym człowiekiem z KM, który ma odwagę z nami pisać. Za to należy się mu szacunek, a nie obrzucanie błotem.

 

Przepis w regulaminie organizowania MP, o zapewnieniu noclegu obserwatorowi delegowanemu z KM istnieje nie od tego roku. Dopiero teraz nagle się tego uczepiliście? Bo to kolejny fajny powód do bicia.

A wiecie w ogóle jak do tej pory wyglądało praktyczne realizowanie tego zapisu? Na zawodach i tak był obecny najczęściej opiekun klasy, albo nawet członek KM, jako startujący zawodnik, więc nie było potrzeby przysyłania zewnętrznego obserwatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Przesady szukaj Czarku w płaceniu za kartonik z logiem AP i FAI opłaty wyższej niż 60 PLN ,bo taki jest rzeczywisty koszt licencji FAI wraz z ubezpieczeniem OC. AP i jego długi nas nie interesuja to samo z "turystyką obserwacyjną" pana Bonieckiego , i całej reszty .

SKOŃCZ WAŚĆ kamyczku, WSTYDU SE OSZCZĘDŹ.

W wielu wcześniejszych postach w tym temacie WIELU, wiele razy dość precyzyjnie wyjaśnili o co chodzi z licencjami i jakie są problemy, a ty w kółko o tym samym.Jak taka katarynka.

Czy ty chcesz powoli podzielić i skłócić ze sobą całe środowisko modelarskie?

Puki co jesteśmy w Polsce i jesteśmy skazani na Aeroklub Polski oraz , obowiązują nas nasze krajowe regulacje.

O całej komisji wiele nie mogę powiedzieć, ale dziwi mnie że czepiasz sie Radka.

I to by było wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Mylisz się kolego na AP skazani są ci ,którzy nie mają dość odwagi żeby powiedzieć NIE i tacy ,którzy w prawdziwej sportowej rywalizacji zapełnili by miejsca pod koniec stawki ludzie mający honor i świadomość własnej wartości nie mają ochoty brać udziału w zakupach licencji i miejsca w reprezentacji a tym bardziej do robienia jak to pisze pan Boniecki historycznych sukcesów żeby je mogli przypiąc sobie działacze KM i AP. To że piszę jak to kolega stwierdził o jednym i tym samym oznacza że w przeciwieństwie do chorągiewek które co dwa posty mają inne zdanie i ustawiają się jak im zadmucha AP ja wyznaję jedną i niezmienną opinię . Do funkcjonowania sportu modelarskiego , zawodów , i współzawodnictwa nie potrzeba działaczy , AP i KM.

Dla mnie stwierdzenie przyjmujemy wnioski od tych co płacą i mają licencje jest jawnym przyznaniem się do sympatyzowania z resztą towarzystwa wzajemnej adoracji pod nazwą KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego na AP skazani są ci ,którzy nie mają dość odwagi żeby powiedzieć NIE i tacy ,którzy w prawdziwej sportowej rywalizacji zapełnili by miejsca pod koniec stawki

Wielu świetnych zawodników nadal płaci składki i startuje w zawodach, więc wypisując takie bzdury obrażasz ich.

 

Za insynuacje i pomówienia jest na tym forum paragraf, więc może daj sobie na powstrzymanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Kamil !

Wstydzę się za Ciebie ! Jeszcze nie taki stary chłop a już bez czucia ?

Demokracja - demokracją, a fora są po to, by dać upust różnym frustracjom.... Ale wszystko ma swoje granice !

Zmień spodnie i wytrzyj pod krzesłem !

Nie wiedzieć czemu przylgnęła do mnie taka stara melodia piosenki, zaczynająca się od słów:

- chodzi po wsi waryjot .....

i refren:....... może to wszystko przez te atomy, że waryjota, że waryjota - momy... !

 

-------------

POL: 6417

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Wielu świetnych zawodników nadal płaci składki i startuje w zawodach, więc wypisując takie bzdury obrażasz ich.

Wybacz mi czaro ale na tej liście zbyt wielu znanych mi nazwisk nie ma :

http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/licencje_zawodnikow_2012__aktualizacja_2012_01_13_/

Licencji z numerem niższym od mojego jest słownie 4 ,nawet licencja kolegi Jerzego Markitona ma numer porządkowy ponad 2000 wyższy od mojego a biorąc pod uwagę ilość modelarzy w AP 2000 to cała wieczność ... Napisałeś Jerzy że się za mnie wstydzisz , wstydź się lepiej za działaczy AP , za takie zawody jak robią , za mistrzostwa dla 5 zawodników i drukowane mistrzostwa polski F3F 2011 . Za kalendarz w którym liczba imprez wszystkich klas jest mniejsza od wykazu imprez jednej klasy u naszych sąsiadów , wstydź sie za cenę licencji , i wiele innych rzeczy . Uczestniczenie i zakup licencji FAI to przyzwolenie na takie dziadostwo . Nawet najlepsi zawodnicy powinni się zastanowić bo kupując licencje na takich zasadach i przystępując do AP podpisują się pod obecnym obrazem sytuacji . Zanim więc wyjmiecie kasę i zapłacicie zastanówcie się czy z czystym sumieniem możecie podpisać się pod zdaniem Wspieram i całkowicie akceptuje działania AP wobec naszego środowiska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Kamyku sfrustrowanym człowiekiem, nie mającym pomysłu na swoją przyszłość (mam nadzieję , że tylko modelarską ) cóż zostawiam Cię z twoimi bólami i niechęcią do życia... jak widzisz bardzo szybko zostałeś sam ze "swoimi racjami" . Szkoda że nie umiesz rozmawiać... bo tylko wtedy można się porozumieć .

 

A najwyższa to:

wpisowe do AR=100

?????

na Aeroklub 240

to odprowadza twój Aeroklub jeżeli do niego należysz, lub płacisz skałdkę na Stowarzyszenie do którego należysz z reguły 30-40 zł rocznie

za licencję 60

40,- mój drogi jeżeli jesteś członkiem AP lub 140 jeżeli jesteś członkiem stowarzyszenia

 

za badania 50

Od 2011 BADANIA DO LICENCJI JUŻ NIE ROBIMY - niesławna KM to załatwiła, ale och ja niedobry pochwaliłem się :-)

 

Radek nie myliłem się jesteś taki jak reszta sprowadzasz problem do tych co zapłacą a to bzdura totalna. Mieliście walczyć o integrację środowiska NZ o czym mówi uchwała z 2006 roku cytowana w moim poście . To jest chowanie głowy w piasek i wmawianie sobie ze problemu nie ma i znów na zebraniu będzie "mamusiu jak tu pięknie" i zrobiliśmy , zrobimy , jest pięknie .

Może i masz rację, ale nie znam związku który by słuchał głosów ludzi nie będących w organizacji- oczywiście trzeba dbać o powiększania grona, ale zawsze są jakieś ramy i zasady, które obowiązują i odstraszają... tak jest wszędzie.

 

Prawda jest jednak odmienna i wygląda tak Modelarzy NZ i tych co zrezygnują z licencji jest wielokrotnie więcej od tych z AP i z licencjami .

Zawsze tak było od kiedy padła komuna i kapitalizm pokazał swoje pazurki pisałem już o tym wcześniej, nie potrafisz zrozumieć że NIE WSZYSCY CHCĄ BYĆ ZAWODNIKAMI ???

W moim Aeroklubie w ciągu dwóch ostatnich lat przybyło trzech nowych zawodników ... więc? i musieli zainwestować w sprzęt ok 40 000 PLN ... sądzisz że koszt licencji by ich odstraszył ? nie po prostu chcą latać zawodniczo i tyle.

 

Wasze wymysły niszczą sport modelarski i wypaczają sens współzawodnictwa. Chcecie mieć kasę na darmowe wycieczki na koszt organizatorów . Zapłacicie długi z kieszeni członków AP.Zapytajmy więc o rozliczenie kosztów i może nam pan Radek przedstawił na co idą pieniądze ?

Naprawdę przegiąłeś, ale może miałeś ciężki dzień ... następnym razem zareaguję inaczej. Nie jesteś w związku ... więc jakim prawem chcesz Nas rozliczać ???

A poza tym uwagę potraktuję tak: KM nie ma nic do ukrycia i rozliczenia z działalności postaram się przedstawiać tu lub na stronie PA (lub stronie KM jeżeli taka powstanie).

 

Chcę też usłyszeć o co walczysz ? Chcesz zostać obserwatorem i robić sobie wycieczki za naszą kasę ? . Skończcie z obłudą to nikt nie jest idiotą mi wiemy, widzimy wszystko , pamiętamy a jak przyjdzie czas oddacie nam każdą złotówkę i odszczekacie każdą uchwałę ... Kłamstwo ma krótkie nóżki.

 

Powinienem napisać coś w Twoim stylu, ale nie zniżę się do Twojego poziomu... powtarzam OSTATNI RAZ PUŚCIŁEM CI PŁAZEM PUBLICZNE OBRAŻANIE I INSYNUACJE NA TEMAT JAKICHŚ PIENIĘDZY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Powinienem napisać coś w Twoim stylu, ale nie zniżę się do Twojego poziomu... powtarzam OSTATNI RAZ PUŚCIŁEM CI PŁAZEM PUBLICZNE OBRAŻANIE I INSYNUACJE NA TEMAT JAKICHŚ PIENIĘDZY

O wybacz mi wielki działaczu, ale czytając take dokumenty jak ten :

http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/img/_8812297.pdf

straciłem zaufanie do AP i jego działaczy .

 

Poza tym wytłumacz mi czym się rózni członek stowarzyszenia od członka AP jak za ten sam kartonik można płacić raz 40 raz 140 ?

 

Poza tym nie zwalaj opłat na kapitalizm bo jak by były 2 związki wydające licencje FAI to już by licencji w AP nikt nie kupił ...

 

Chciałeś usłyszeć o co walczę więcnapisze :

 

Walczę o szanowanie i uczciwe traktowanie wszystkich modelarzy w polsce bez względy na to kogo i jaką organizację reprezentują.

Walczę o wydawanie licencji FAI za koszt jej wyprodukowania bez przymuszania do członkostwa w AP.

Walczę o to żeby Polskę reprezentowali najlepsi zawodnicy bez względu jaki związek i klub reprezentują.

Walczę o to żeby licencji było 5000 nie 27 a na zawodach 50 nie 5 zawodników .

 

A o co ty Radku walczysz z KM w AP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wybacz mi wielki działaczu, ale czytając take dokumenty jak ten :

http://modelarstwo.aerokl...mg/_8812297.pdf

straciłem zaufanie do AP i jego działaczy .

Poszukaj trochę to znajdziesz uchwały z 1990 r wtedy rozliczysz całe 20-to lecie

 

Poza tym wytłumacz mi czym się rózni członek stowarzyszenia od członka AP jak za ten sam kartonik można płacić raz 40 raz 140 ?

Pytanie do zarządu AP , ale może uda mi się uzyskać odpowiedź

 

Poza tym nie zwalaj opłat na kapitalizm bo jak by były 2 związki wydające licencje FAI to już by licencji w AP nikt nie kupił ...

ja o niebie a Ty o chlebie

 

Chciałeś usłyszeć o co walczę więc napisze :

 

Walczę o szanowanie i uczciwe traktowanie wszystkich modelarzy w polsce bez względy na to kogo i jaką organizację reprezentują.

Walczę o wydawanie licencji FAI za koszt jej wyprodukowania bez przymuszania do członkostwa w AP.

Walczę o to żeby Polskę reprezentowali najlepsi zawodnicy bez względu jaki związek i klub reprezentują.

Walczę o to żeby licencji było 5000 nie 27 a na zawodach 50 nie 5 zawodników .

Nie da się pogodzić sportu z rekreacją - bo nie ma z resztą takiej potrzeby - zostaw modelarzy latających rekreacyjnie w ŚWIĘTYM SPOKOJU ! poradzą sobie bez Ciebie

 

A co do zawodników to ... napisz gdzie i jak walczysz o te wspaniałe cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych licencjami, którzy odwiedzają ten wątek.

Spróbuję pokrótce streścić co zostało powiedziane w wątku i jest istotą tematu..

 

 

Z Licencjonowaniem na 2012 wiąże się:

a) jeden istotny minus:

konieczność zrzeszenia się, ale została ona niejako wymuszona nie tyle przez samą KM czy AP, a raczej przez uchwałę Ministerstwa SiR.

 

:) jeden plus:

brak uciążliwej, drogiej konieczności odwiedzenia lekarza po kwitek wystawiany za podanie wzrostu i masy ciała(lub i bez tego).

 

 

Ad.a. - pare stron temu w tym wątku bardzo pomocną tabelę z opłatami i kontaktami do różnych stowarzyszeń/aeroklubów przedstawił Paweł -pabork. Chcącym posiadać licencję przyda się to porównanie - dzięki!

 

 

 

Szkoda, że ten dział nie posiada moderatora, sądzę, że za odbieganie od tematu oraz niestosowanie się do zasad forum(obelgi, pomówienia, nie reagowanie na zwrócenie uwagi) powinny się posypać "krawaty" jeśli nie bany.

Proponuję osobom zainteresowanym stworzenie nowego wątku w tym czy innym bardziej odpowiednim dziale na temat "konstruktywne wnioski i istotne zapytania do KM", a także coś na kształt "na ratunek F3F - o co i jak będę walczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nie da się pogodzić sportu z rekreacją - bo nie ma z resztą takiej potrzeby - zostaw modelarzy latających rekreacyjnie w ŚWIĘTYM SPOKOJU ! poradzą sobie bez Ciebie

 

A co do zawodników to ... napisz gdzie i jak walczysz o te wspaniałe cele.

Zapewniam Cie kolego że da sie pogodzić sport z rekreacją i to z korzyścią dla obu stron. Powodów jest kilka większość zawodników swoją zabawę zaczynała od rekreacji a ich ambicje rosły . Poza tym jeśli licencja zawierała by w sobie ubezpieczenie i miała realną cenę powiększyło by się grono zainteresowanych o amatorów kupujących ja dla ubezpieczenia OC . Poza tym każdy mający licencję w garści mógł by zakosztować latania w zawodach bez dodatkowych kosztów . Mało roztropnym postępowaniem jest odcinanie wyczynu od zabawy i rekreacji tym bardziej że można jednocześnie być czynnym zawodnikiem F3F i latać rekreacyjnie modelem z EPP na hali .

Siłą motoryczną rozwoju sportu modelarskiego jest jego popularyzacja i dostępność . Jedynie konkurencja wpływa na rozwój . Jeśli w danej klasie startuje 5 zawodników tej konkurencji brak lub jest ona znikoma . Jeśli w zawodach bierze udział 50 zawodników i każdy chce wygrać ta presja i mobilizacja staje się znacząca . Tylko prawdziwa rywalizacja rozwija i podnosi poziom sportowy zawodników ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, sorry ale przesadziłeś, pewnie się zdenerwowałeś ok ale powinieneś przeprosić Radka.

Wielu z nas trafia na myśl o haraczach za licencja.

Pozostańmy w tym wątku przy licencjach a resztę spraw może faktycznie gdzieś indziej np. w hyde parku?

 

Postaw się w sytuacji Radka który nie jest przecież niczemu winny!!!!

 

Radek- ups.. twardy jesteś- ja bym eksplodował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak eksploduję to nie będzie dyskusji, a wbrew pozorom dla mnie te opinie są ważne ... nawet Kamyka :) ( taki żarcik).

Po prostu żeby coś naprawić trzeba wiedzieć dokładnie co się popsuło, potem pomyśleć nad sposobem naprawy i naprawić, choć w tym przypadku nie da się tego zrobić szybko i będzie to ciężka sprawa - mamy jako modelarze zbyt wielu przeciwników w AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Radku już bez zbędnych emocji moim zdaniem popsuło się wszystko a zaczeło się od nieuzasadnionego windowania cen licencji , i zmuszania do stowarzyszenia osób NZ. Nikt nie bierze pod uwagę że są osoby ,które chcą startować w zawodach międzynarodowych i nie chą być w AP z różnych przyczyn . Podłożem takich działań AP jest w zasadzie chęć zarabiania na licencjach przez zmuszanie do płacenia za członkostwo , oraz brak możliwości przypisania sobie sukcesów ludzi nie będących w AP do osiągnięc działaczy i AP. Stanowimy konkurencję dla AP bo nie płacimy ,mamy licencje i często wygrywamy różne imprezy udowadniając że nie jesteśmy tylko przeciętni. Radku jeśli wywalczysz powrót do regulaminu i cennika licencji obowiązującego trzy lata temu będziesz moim idolem . Ja bardzo chętnie zapłacę za licencje 60 PLN i zrobię badania i nie będę pytał co z tą kasą zrobi AP . Mogę mieć nalepkę NZ i nie być członkiem reprezentacji to mój wybór ale pozbawia mnie tego wyboru AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.