Skocz do zawartości

Licencje Modelarskie AP 2012


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bravo Papuga!!

 

Wypowiedzi takie jak Twoje utwierdzają mnie w przekonaniu że ta dyskusja nie ma sensu.

Wyjaśnia to również dlaczego inne kraje mogą mieć samodzielne organizacje i tanie licencje a Polska nie.

 

Koszty uprawiania sportu modelarskiego nie mogą być usprawiedliwieniem tak wysokiego kosztu licencji.

AP to nie Lions Club.

Ja również ostatnio wydałem kilkanaście kilo peenów na swoją zabawę ale wydałem je najlepiej i najoszczędniej jak umiałem a nie na czyjeś długi i niekompetencję. Zresztą co to ma do rzeczy???

 

Poprzedni prezes A.P. Pan Jerzy Makula sam zrezygnował z tej funkcji publikując w necie wyjaśnienie swej decyzji- nie miał zamiaru popierać swoim nazwiskiem takich decyzji jak łatanie dziury finansowej przychodami z licencji bo to niezgodne ze statutem FAI.

 

Papuga przeczytaj sobie statut AP. Ta organizacja nie istnieje tylko dla ludzi którzy wydają grubą kasę na swoją zabawę.

 

Moi koledzy w UK płacą za licencję FAI na 2012 rok 10 funtów tj ok. 53 PLN.

Na modele wydają KOSMICZNE pieniądze, widzę to.

 

W 2011 wydano 474 licencje. Do tzw. szerokiej Kadry na rok 2011 planuje się powołać 131 zawodników. Srednio na jednego takiego kadrowicza przypada 2,6 chętnych aby z nim powalczyć.

 

I to jest ok?

 

Wiesz jak wielu chętnie wzięłoby udział w MP lub pucharach ale nie mają ochoty na sponsoring AP?

 

Nie mylcie pojęć!!!!!!!!! Na Świecie z licencjami FAI nie startują wyłącznie pretendenci do kadr narodowych. Mnóstwo ludzi robi to dla przyjemności, dla spotkania znajomych, dla rywalizacji też ale nie wysoko wyczynowej.

 

Jak na razie od kilku lat ciągnie się za AP smród. Ja też tak jak Ty Papuga wykupię licencję na 2012 bo bawię się w to dla siebie a nie dla AP. Ale w przeciwieństwie do Ciebie zrobię to z obrzydzeniem.

 

I to mi się bardzo nie podoba.

 

EDIT: kto bywał/bywa w normalnych cywilizowanych krajach ten wie że takie twory jak AP tam nie istnieją. Jest to nieekonomiczne i niemożliwe do utrzymania samodzielnego.

U nas na siłę próbuje się utrzymać to co było za komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brawo Przytek!!

 

:rotfl: Przepraszam nie mogłem się powstrzymać . Śmieszy mnie postawa kupię ale jak będę obrzydzony tym krokiem to dostanę od własnego sumienia rozgrzeszenie. Jak już kolaboracja z pozostałością komuny to całą gębą a nie kącikiem ust. Czy kupię racjonalnie czy z niesmakiem to przecież poprę darmozjadów!!

Nie ma w tej chwili żadnej alternatywy dla chcących latać zawodniczo za granicą. Jak powstanie coś, co będzie wydawać licencje FAI zamiast AP to chętnie opuszczę jego szeregi. Na razie to jest tak jak jest i nie widać niczego nowego w oddali. Bądźmy realistami a nie romantykami. Słusznie oburzonych słyszę już od wielu lat. Tylko słyszę, bo oni jak kadłubki, do roboty maja usta a nie ręce.

 

A co kosztów to można robić rakiety, latać aeromusical lub w rzutkach. Relatywnie tanie i wiele rzeczy można zrobić samemu. Nie wszyscy musza latać w kosztownych klasach. A równanie poziomu do dołu zawsze się źle kończyło. Tak przynajmniej piszą w podręcznikach historii. Jak jakaś klasa będzie za droga to sama umrze. EOT

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Dobry pomysł spłacajcie długi a ja sobie poczekam na to żeby moja kasa wspomagała prawdziwy sport modelarski . Nie satysfakcjonuje mnie rywalizacja w spłacaniu długów za bilecik na mistrzostwa i losowanie do kadry. Żeby nie być gołosłownym proponuje sportową rywalizację KADRA AP kontra TEAM F3F zbudowany z grona ludzi ,którzy sa NZ i bez licencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić się.

Nie ma w tej chwili żadnej alternatywy dla chcących latać zawodniczo za granicą. Jak powstanie coś, co będzie wydawać licencje FAI zamiast AP to chętnie opuszczę jego szeregi. Na razie to jest tak jak jest i nie widać niczego nowego w oddali. Bądźmy realistami a nie romantykami.

Panie Wojtku chodzi o to, żeby zmusić AP do obniżenia składek za licencje, lub utworzenie nowego 'organu' jak zwał tak zwał, który zaoferuje tańsze licencje. Jeśli nawet połowa osób z tych co wykupiła licencje na ten rok nie kupi ich na rok następny to może zacznie się AP zastanawiać czemu.

Jak nie podejmie się żadnych kroków ku temu to się nie zmieni nic. Z Pana wypowiedzi wnioskuje, że Pan chce przyjść na gotowe nie zgłaszając protestu przeciwko obecnej sytuacji. Czy krzywdą dla Pana i Pańskiego syna będzie nie kupienie tego papierka na ten czy następny rok? Ba za niewydane pieniądze można kupić 'lepsiejsze' modele. A takie działanie i następnych osób da już jakiś efekt.

Osobiście nie kupiłem ani razu licencji i nie mam zamiaru jej kupować. Po prostu nie jest mi potrzebna. jeśli uraziłem Pana lub syna najmocniej przepraszam nie było to w moim zamysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło - tak długo jak modelarze będą sami siebie dzielić na wyczynowców i resztę to nie będzie jednolitego głosu w tej sprawie .

 

A do czasu aż wszyscy nie dojdą do tego że trzeba mówić jednym głosem by osiągnąć cel to tutaj licznik nabije jeszcze kilkaset stron w tym temacie aż rozmówcy wymrą ze starości ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Działacze AP od wielu lat korzystają z braku jednomyślnej i zdecydowanej postawy naszego środowiska . Z przykrością stwierdzam że większość patrzy jedynie na swój interes i zamiast zdecydowanie wspierać ludzi ,którzy chcą położyć kres obecnej sytuacji potrafią jedynie wyciągnąć korzyści dla siebie w końcu łatwiej być mistrzem wśród 5 niż wśród 50 to samo z nominacją do reprezentacji ,którą nazwał bym raczej reprezentacją AP. Mam więc pytanie do kolegów którzy twierdzą że nie ma alternatywy dla AP : Czy dążycie do tego żeby taka alternatywa powstała i w jaki sposób wspieracie takie dążenie ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Bartek - proszę, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś wyżej !

 

- chodzi o to, żeby zmusić AP do obniżenia składek za licencje, lub utworzenie nowego 'organu' -

 

- zmusić Aeroklub do utworzenia nowego organu wydającego licencje modelarzom ?????

Wybacz, na takie dictum, nawet obrazić się nie można !!!! I Ty nie chcesz przyjść na gotowe ?

Gębą będziesz popierał Nowe ? A jak będzie Nowe to też nie wykupisz licencji bo nie będzie Ci potrzebna ? Ale wszyscy będą mogli zobaczyć Twój wkład w Nowe na PFMRC ? AŁŁŁA !!

Jeśli myślisz tak jak napisałeś to jest w Tobie więcej komucha niż Ci się wydaje ! Zjawisko dość ciekawe biorąc pod uwagę Twój wiek.

Do przemyślenia:

- na zawody Młodzi Modelarze, Lotnicy na Start nie trzeba licencji;

- na zawody balonów nie trzeba licencji;

- na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych nie trzeba licencji;

- na szereg innych zawodów nie trzeba licencji......

Pękają w szwach od nadmiaru uczestników ? Od wszystkich chętnych do spotkania w miłej atmosferze, chętnych do wymiany doświadczeń ? Od ilu lat są imprezami formuły otwartej, bez eliminacji ?

Co, mam zwidy ?

 

Aeroklub jak najbardziej realizuje zadania statutowe - umożliwia latanie ludziom, którzy nie mają na to pieniędzy ! Że piloci płacą zdecydowanie więcej ? Ależ oczywiście ! Tylko biorą niewspółmiernie więcej ! Gdyby polatali za swoje, jak modelarze, to Aeroklub zrzeszał by tylko modelarzy, lotniarzy i członków honorowych.... Można by tak jeszcze długo i wiele.

Mam bardzo poważne wątpliwości, czy Nowe będzie tańsze i da więcej za podobną wysokość składki !

Uporządkowania wymaga sprawa ubezpieczeń ! Wolna Amerykanka będzie trwała tak długo, aż ktoś zostanie zmuszony do zapłacenia odszkodowania ! Wielu dopiero wtedy otworzą się oczka ! Podobnie jest z badaniami lekarskimi do licencji - myk, róbta co chceta, na własną odpowiedzialność, my (Aeroklub) mamy dupochron w postaci oświadczenia wnioskodawcy!

Miłej dyskusji ! - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trafił Pan w sedno. Nie zależy mi na licencji, ponieważ nie startuję w zawodach i jak na razie nie mam takiego zamiaru bawić się w modelarstwo zawodnicze. Dla tego tez raczej nie kupię licencji jak powstanie to 'Nowe', chyba że oferowane będzie ubezpieczenie. To bardzo zmienia postać rzeczy. Tak kupię licencje o ile będzie oferować ubezpieczenie w przystępnej cenie ( nie podam ile ).

 

To czy będe miał jakiś wkład w Nowe i czy będzie to w ogóle zauważalne to akurat mnie nie interesuje. Jeśli można jakoś pomóc, żeby ten papierek był tańszy to owszem podpisać się mogę nic mnie to nie kosztuje, a że nie skorzystam to już inna historia.

 

Czy mam w sobie coś z komucha nie wiem, nike nie powiedział, że mam równo pod sufitem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem wystartować na mistrzostwach polski w kategoriach F3P oraz F6B. Moja obecna sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra, gdyż prawie całą kasę przeznaczyłem na sprzęt do modeli. Od organizatora dowiedziałem się, że do mistrzostw Polski, niezależnie od kategorii i grupy wiekowej wymagana jest licencja. Cóż, to akurat było do przewidzenia do przewidzenia. Zdziwiłem się jednak co do ceny licencji. Myślałem, że to będzie ze 20-30zł, a tu bach, 90zł. W innych klasach nie mogę startować, za młody na seniorów, za stary na juniorów. Między innymi dlatego musiałem odwołać swój start na zawodach F3J/M w Gotartowicach w zeszłym roku (to akurat nie były MP). Ale wracając do tego co pisałem, to w innych klasach nie mógłbym startować, po prostu mnie nie stać na modele lub jestem za stary do klasy, dlatego patrząc na koszt licencji by mi się nie opłacało kupować jej na jedne zawody, co przekreśliło również mój pierwszy start w zawodach modelarskich :) Tak, tak, powiecie, niby 90zł czy ileśtam to dla was mało, ale dla mnie, człowieka, który nie ma za dużo pieniędzy (znaczy się miał, ale sytuacja się mocno pogorszyła), teraz nawet 30zł to jest dużo, jeśli chcę kontynuować w ogóle to hobby (nie tylko latanie, ale i budowa), to muszę oszczędzać każdą złotówkę na materiały do budowy i wyposażenie, więc byłbym za obniżeniem ceny licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany patrzcie na to !!!

 

Zasady organizacji zawodów modelarskich od 1.01.2012 roku

 

Przytaczam punkt 11 i 13.

11. Organizator MP lub zawodów międzynarodowych wpisanych do kalendarza FAI zapewnienia wydelegowanemu obserwatorowi KM nocleg i wyżywienie

 

No to już jest przesada, ja jadę na swoje a oni za nasze ? Nie mam słów k*****.

 

I kolejny ...

 

13. W kategorii F3F starty muszą odbywać się w odległości nie większej jak 60 km od

miejsca zbiórki /bazy zawodów/.

 

No jak pokazuje historia, na zawodach ostatnim pucharze Wisły, lub Bałtyku, chłopaki pojechali na górkę troszkę dalej bo tak wiało i zawody się odbyły i się pojawił punkt taki.

 

A to już jest masakra masakr:

Dopuszczenie do startu w zawodach zawodnika bez licencji będzie skutkowało nie zaliczeniem zawodów np. jako eliminacji do Pucharu Polski.

 

Zawsze były 2 listy i się jakoś latało, aby zwiększyć poziom sportowy.

Aha ciekawe czy sędziów na bazach też będą tak traktować, może będą musieli miećjakieś papiery ?

Ciekaw jestem kto pomoże w zawodach jak nie polata, kto skosi trawę, rozniesie bramki, posiedzi na bazie.

Ja się poddaję.

 

Aha resumując tą grandę, pojawiają się przepisy po tym jak zostały zgłoszone zawody do kalendarza, więc to uważam za niezły przekręt !

Ciekawe czy się by zgłaszali organizatorzy zawody jak by wiedzieli że muszą kupić hotel dla KM.

Ja na zawody nie jadę, nie zapłacę, nie mam zamiaru sponsorować noclegu KM.

No to jest jawne cięcie w CH**** i za nasze pieniądze.

Panowie to już jest szczyt szczytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Dadzą radę Specyfik :))

ad 11 Wiskas i namiot na klifie :lol:

ad 13 dojazd do stacji PKP/ PKS mniej niż 60 km :) dalej nie policzą ślupków przy trasie ;))

Pozostanie 6 z licencją to nie ma kłopotu zapłacą delegację obserwatora ;))

Wiesz jak to pięknie wygląda jak Janek będzie szósty na MP on zawsze mówi który był ale zapomina dodać na sześciu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajtam ajtam ...

Jaki delegat ... taki nocleg i wyżywienie :lol:

 

Ale poważnie ... wydaje się ze Komisja obnażyła się w tym regulaminie i pokazała w jaki sposób realizuje swoje Statutowe Obowiązki . Poza tym mamy jak na dłoni, że to własnie F3F jest solą w oku Komisji - (wyciągajmy z tego wnioski!!!).

Takiego daru od Komisji chyba nikt się nie spodziewał. Dziękujemy :)

 

Panowie i Panie ... KRÓL JEST NAGI

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest to odgornie ustalane i mozna znalezc aeroklub ktory ma dla nas najlepsza oferte.

Moze warto taka akcje zrobic (to dla tych co jednak chcieliby polatac w tym roku w zawodach)

- zbierzmy informacje, ktory aeroklub lokalny jest dla modelarzy najbardziej przychylny i grupowo si? do niego zapiszmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W chwili obecnej najtańszym sposobem na uzyskanie licencji modelarskiej umożliwiającej start w zawodach pod egidą AP i FAI jest zapisanie się do stowarzyszenia modelarskiego zarejestrowanego w AP.

Mój dobry kolega,od kilku lat,jest członkiem takiego stowarzyszenia i lata zawodniczo w klasie F3A.Koszty,które ponosi to 150 zł. za licencję i 60 zł. składka roczna na stowarzyszenie.

Słyszałem,że takie organizacje istnieją w Bydgoszczy,na Śląsku i Opolszczyżnie.

Do tego ostatniego mam namiary:http://www.smofeniks.pl/index.php?id=1

Myślę,że chętnie Wam pomogą :) .

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.