Skocz do zawartości

Licencje Modelarskie AP 2012


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obniżyć koszt licencji sportowej? Proste, założyć lub wykorzystać istniejące stowarzyszenie modelarskie. Trzeba je stowarzyszyć się z AP i wykupić dla niego licencję klubu sportowego za 100 PLN. I mamy licencje za 15/70/140 PLN bez składki, na jaki kolwiek aeroklub regionalny. Będzie tym taniej im więcej osób będzie liczyło stowarzyszenie.

Papuga pleciesz jak zarząd. Nie gniewaj się ale to co piszesz jest dobre dla naiwnych.

 

Dwa lata temu modelarze niezadowoleni z podwyższenia opłat za licencje przenieśli się do stowarzyszeń i nadal mieli licencję FAI po normalnej cenie bez płacenia składek na AR i AP.

Gdy zarząd to zauważył postanowił sięgnąć do kieszeni "niegodziwców" ze Stowarzyszeń- efekt opłaty które wymieniłeś. Widząc sposób rozumowania zarządu nie ma zadnej gwarancji na to że wraz ze wzrostem wypływu zawodników do stowarzyszeń składka nie wzrośnie.

Jest wręcz przeciwnie, należy się spodziewać że wzrosnie ponieważ zarząd ma w głębokim poważaniu modelarzy (sami o tym piszecie że nikt się z KM nie liczy). Ważne aby wpływała kasa nieważne skąd.

 

Pisanie o terminach 2018 jest równie dobre jak marudzenie i płacz pt.: "bo my modelarze nikogo we władzach AP nie mamy buuu..."

 

Niech ktokolwiek z KM ujawni jakikolwiek dowód na to że KM sprzeciwiała się wprowadzanym opłatom za licencje !!!!

 

Nie mówcie ze modelarze wykupujący prawie połowę licencji FAI w AP nie mają siły przebicia. Moim zdaniem boicie się odezwać bo wolicie dobrze żyć z AP. Tak Wam wygodnie i ciepło. Zbyt wielu bardzo dobrych trenerów, zawodników i działaczy odeszło z powodu braku możliwości współpracy z KM i AP. Zostali konformiści? Jeden Radek się udziela i jak wcześniej pisałem- dziwię się że jest w tym towarzystwie.

Powoli z roku na rok sekcja modelarska AP schodzi na psy, członków ubywa z roku na rok. W oczach reszty świata opłaty w PL są skandalicznie wysokie. Nikt tego nie rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kamyczek_RC

Jeśli masz watpliwości na co idzie kasa i dlaczego licencja kosztuje tyle poczytaj :

http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/img/_8812297.pdf

Wszystkie podwyżki i uchwały podpisała KM i nie ma tam nazwiska ani jednego członka zarządu jest tylko Ochman , Boniecki i wszyscy za i 2 przeciw . a do 2017 zaorają wszystkie lotniska i zrobią z nich osiedla domków jednorodzinnych itp.

Word Games w języku działaczy (ogromna dotacja )... Ja w tym udziału brał nie będę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

:rotfl: Internet przyjmie każdą bzdurę. Zweryfikuje nas czas. Od wielu lat patrzę z wyprzedzeniem kilku lat do przodu. To niestety sprawdza się (dla przewidujących to tylko zysk). Dlatego jeszcze raz przypomnę: trzeba nam realistów a nie romantyków. Krzyczcie sobie ile wlezie ale to i tak nie zmieni rzeczywistości. W sumie żal mi was, cała para idzie w gwizdek. A taką energię można byłoby można sensownie wykorzystać. Ale czy jesteście gotowi do wspólnej pracy? NIE !! Jesteście tylko kilkuosobową grupką indywidualistów nie mogących połączyć wspólnych sił. A wiekszość milczy i ma to w :ass: . Przepraszam ale jest to tylko dignoza naszego środowiska: Ten pokrzyczy, tamten zapluje się a Mnie to i tak nie obchodzi bo latam na babcinej łączce. A takich Nas są dziesiątki tysięcy.

Jak ich poderwiecie do czynu? Tanią licencją? Pospolitym ruszeniem na AP? A po co Im zawracać głowę, czy są zainteresowani tą wojenką? Myślę, że mają to w dolnej części pleców. Zdroworozsądkowe i realistyczne spojrzenie na rzeczywistość powinno otworzyć nam oczy. Nie wszystko to co pragniemy zdobyć dla siebie jest tym czego pożądają nasi bliźni.

 

pozdrawiam zaślepionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Gada papuga że walka jest długa jak z ciebie taki jasnowidz to napisz ile bedzie licencji FAI na rok 2012 :D A jak już taki jesteś guru to napisz kiedy będą licencje po 1000 i kiedy to wszystko walnie na ryj . Bo do 2018 nawet szyld po AP nie pozostanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

:rotfl: Internet przyjmie każdą bzdurę. Zweryfikuje nas czas. Od wielu lat patrzę z wyprzedzeniem kilku lat do przodu. To niestety sprawdza się (dla przewidujących to tylko zysk). Dlatego jeszcze raz przypomnę: trzeba nam realistów a nie romantyków. Krzyczcie sobie ile wlezie ale to i tak nie zmieni rzeczywistości. W sumie żal mi was, cała para idzie w gwizdek. A taką energię można byłoby można sensownie wykorzystać. Ale czy jesteście gotowi do wspólnej pracy? NIE !! Jesteście tylko kilkuosobową grupką indywidualistów nie mogących połączyć wspólnych sił. A wiekszość milczy i ma to w :ass: . Przepraszam ale jest to tylko dignoza naszego środowiska: Tek pokrzyczy, tamten zapluje się a Mnie to i tak nie obchodzi bo latam na babcinej łaczce. A takich Nas są dziesiątki tysięcy.

Jak ich poderwiecie do czynu? Tanią licencją? Pospolitym ruszeniem na AP? A po co Im zawracać głowę, czy są zainteresowani tą wojenką? Myślę, że mają to w dolnej części pleców. Zdroworozsądkowe i realistyczne spojrzenie na rzeczywistość powinno otworzyć nam oczy. Nie wszystko to co pragniemy zdobyć dla siebie jest tym czego pożądają nasi bliźni.

 

pozdrawiam zaślepionych

 

Papuga, ponieważ jeszcze widzę klawiaturę napiszę:

 

To jest wątek o licencjach i ich cenie.

 

Romantykiem jesteś Ty bo wziąłeś sobie do serca jakąś ideę do zrealizowania i OK. Ludowa mądrość podpowiada mi że masz w tym swój prywatny cel i chcesz się w jakiś sposób zrealizować. Niestety ale przykre i prawdziwe.

Tylko do cholery sfinansujcie sobie to sami ok a nie za moje i innych pieniądze.

Lata działalności zarządów pokazały do czego są zdolni. Do robienia gigantycznych długów i tyle. Kredyt zaufania się skończył. To AP pożycza pieniądze od sekcji modelarskiej a teraz jeszcze grzebie w kieszeniach. Nie wstyd Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za słowo Przytek!! Nie kupuj licencji, nie finansuj mnie bo zrobisz sobie z "ust" holewę. Nie wstydzę się swojej plebejskiej mądrości bo tak samo jak 90% Polaków wywodze się z gminu. To Panowie Szlachta prowadziła nas do bezsensownych, krwawych i bezrozumnych zrywów. To do dzisiaj odbija się nam czkawką nieroacjonalnego zachowania a`la "liberum veto" bez propozycji zbudowania czegoś sensownego. Dopiero po 1981 Polski robotnik wywodzący się ze wsi zrobił przewrót prawie bezkrwawy.

Jeżeli nie potrafisz pojąć mojej argumentacji to nie wysilaj się. Przyjmij to tylko do wiadomości, że świat może być inaczej widziany przez innego człowieka. Czas zweryfikuje nasze słowa.

Rewolucja francuska, Lenin i Trocki mieli za sobą masy tak aby przeprowadzić rewolucję. A ty jakie masz poparcie? Jesteś w stanie słowami zburzyć "stary swiat"? Jeszcze raz to powiem żal mi was, tyle enegii idzie w klawiaturę zamiast w budowę nowego. Nie szkoda czasu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś uuuu słabe to było. Masz relanium? i to jest argumentacja działacza AR????

Powiedz że jeszcze o wydatkach decydujesz????

 

Sorry papuga ale ja Tobie ani nikomu innemu nie DAWAŁEM SŁOWA że licencji nie kupię.

 

No to teraz wiemy jaka ideologia Tobą kieruje :)

 

Zacytuję swojego ulubionego Mr JN:

"za stary jestem by uwierzyć w rewolucje"

 

Niech twój i inne Aerokluby miodem opływają- jestem za i życzę Wam jak najlepiej.

Ale ja nie chcę finansować ani rewolucji, ani długów bo nie widzę takiej potrzeby.

Modelarstwo jest w stanie samo się utrzymać a i dla kadry coś zostanie i na paliwo dla pana z pieskiem, i wszyscy w miarę będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

A ja koledzy licencji nie kupię , nie dam kasy dla darmozjadów. wystartuje w takich imprzach w których nikt mnie o licencje nie będzie pytał . Wolę się ubezpieczyć a resztę przeznaczyć na organizację zawodów poza AP . Dla mnie szyld AP po Mistrzostwach Polski F3F 2012 i farsie zrobionej przez panów Ochmana i Bonieckiego kojarzy się z kombainatorstwem, farsą i kpiną. Zatem jak widzę tytuł zawody klasy XXX pod szyldem AP to gwarancja jest tylko jedna będzie pięciu zawodników i można będzie spodziewać sie wszystkiego co najgorsze . W moich oczach tytuły puchary i dyplomy z AP nie mają wartości sportowej i posiadać takowe to wstyd i obelga dla prawdziwego sportowca i zawodnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

A ja koledzy licencji nie kupię , nie dam kasy dla darmozjadów. wystartuje w takich imprzach w których nikt mnie o licencje nie będzie pytał . ./../ . Dla mnie szyld AP po Mistrzostwach Polski F3F 2012 i farsie zrobionej przez panów Ochmana i Bonieckiego kojarzy się z kombainatorstwem, farsą i kpiną. Zatem jak widzę tytuł zawody klasy XXX pod szyldem AP to gwarancja jest tylko jedna będzie pięciu zawodników i można będzie spodziewać sie wszystkiego co najgorsze . W moich oczach tytuły puchary i dyplomy z AP nie mają wartości sportowej i posiadać takowe to wstyd i obelga dla prawdziwego sportowca i zawodnika .

I tak prawie w każdym poście. O tym że nie chcesz kupić licencji na tym forum wiedzą już chyba wszyscy i po co pisać o tym tak często.

Radek wcześniej napisał że w Komisji są dwa wolne miejsca, to może byś jedno z n ich zajął i postarał się coś wywalczyć dla modelarzy. Ale nie , stukanie w klawiaturę i płodzenie kolejnych postów o niczym jest dużo prostsze.

Czy całość problemu z licencjami dotyczy tylko klasy F3F. Z całym szacunkiem dla latających na zboczach /sam dla własnej przyjemności latam zboczówką/.

 

A teraz do rzeczy: Zarząd AP swoimi decyzjami związanymi z licencjami - zaprzestanie dzielenia na krajowe i FAI - odebrał możliwość kupna licencji oraz startów w zawodach modelarzom nie zrzeszonym czyli "wolnym strzelcom", takim jak moja skromna osoba, a pewnie wielu innych do takich się zaliczamy. Jeśli chcemy kupić licencję to trzeba być członkiem Aeroklubu regionalnego lub Stowarzyszenia. I tutaj jest problem.

W jaki sposób wpłynąć na Zarząd AP aby zmienił swe decyzje, i stał sie bardziej otwarty dla modelarzy nie zrzeszonych.

Ja osobiście licencję chcę kupić , ale jako nie zrzeszony:niestety nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Kostek

 

Piszesz ze jesteś "wolnym strzelcem" czyli nie zrzeszonym.

 

Masz dobrze działający Klub już od wielu lat. Wasza działalność w tym Klubie jest naprawdę godna podziwu.

 

Powiedz mi proszę, dlaczego wasz Klub do dnia dzisiejszego nie jest jeszcze nigdzie zarejestrowany?

Nie widzę u was przewodniczącego jego zastępcy, sekretarza ani skarbnika.

 

Czy jest to naprawdę niemożliwe by wasz Klub, na przykład w sądzie rejestrowym zarejestrować? Nie wiem naprawdę w czym problem, ale Klub

musi być zarejestrowany w odpowiedniej instytucji państwowej, bo inaczej to nie Klub.

 

Jak będziecie już "prawdziwym Klubem" to, zgłosicie się do np. Allianz Global Corporate & Specialty AG o ubezpieczenie zbiorcze a następnie do AP

po licencje jako zrzeszeni.

 

 

 

 

P S

Z tego co wiem na dzień dzisiejszy to w Niemczech licencje wydaje tylko Aeroklub.

A modelarze są ubezpieczeni albo przez klub do którego należą. Albo w Deutche Modellbauverband, stawka prawie ta sama.

Ja osobiście place ca. 40 euro za ubezpieczenie i 60 euro składka członkowska, razem na rok 100 euro

Wpisowe do klubu 200 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Halo Kostek

 

Piszesz ze jesteś "wolnym strzelcem" czyli nie zrzeszonym.

 

......

 

Powiedz mi proszę, dlaczego wasz Klub do dnia dzisiejszego nie jest jeszcze nigdzie zarejestrowany?

 

.

Witam

Co i jak i dlaczego podeślę ci później na priwa.

Tutaj nie za bardzo pasuje.

EDIT:

A co do stowarzyszenia, to chyba jednak będę zakładał i stowarzyszał się z AP.

Ostatnio dużo nad tym myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

A co do stowarzyszenia, to chyba jednak będę zakładał i stowarzyszał się z AP.

Ostatnio dużo nad tym myślałem.

Mam do sznownego kolegi tylko jedno pytanie czy koega policzył koszty związane z taką decyzją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

A co do stowarzyszenia, to chyba jednak będę zakładał i stowarzyszał się z AP.

Ostatnio dużo nad tym myślałem.

Mam do sznownego kolegi tylko jedno pytanie czy koega policzył koszty związane z taką decyzją .

Tak, przemyślałem.

Aktualnie jest to poza członkostwem w jakimkolwiek aeroklubie jedyna szansa aby kupić licencje i wystartować w zawodach. I są to koszty mniejsze. Koszt licencji dla członka powyżej 25 lat to: 140 zł licencja plus składka na stowarzyszenie: 40-60 zł czyli razem 180- 200 zł.

 

A pisanie że nie kupię licencji, nie będę wspierał tego dziado...a, itd,itp niczemu nie służy i w niczym nie pomoże.

O ewentualnym bankructwie Aeroklubu Polskiego to słyszę i czytam już od ponad 20-tu lat, a bankrut ma się całkiem nieźle i nic nie wskazuje aby coś miało się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Znalazłem dziś dokument ,który jakimś dziwnum trafem nie otwiera się na stronie AP jest to uchwała z dnia 17-02-2006 o numerze KM 1-12/02/2006. Warto zapoznać się z jej treścią żeby ocenić jak rzeczywistość różni się od postępowania działaczy i KM .

 

 

Strategia i główne kierunki działań Komisji ModelarskiejAeroklubu Polskiego

Po przeprowadzonej analizie dokumentacji, zebraniu opinii członków KM, uwag członków Zarządu Aeroklubu Polskiego i szeroko rozumianego środowiska modelarzy, przedstawiam propozycje mającena celu upodmiotowienie modelarzy i nieskrępowany rozwój modelarstwa lotniczego i kosmicznegow Polsce.

Zasadnicza zmiana dotyczyć będzie sposobu podejmowania decyzji w modelarstwie lotniczym i kosmicznym na szczeblu centralnym. Dotychczas stosowany, administracyjny tryb zarządzania,zostanie zastąpiony kolegialnym, realizującym potrzeby środowiska.
Pierwsze i najważniejsze zadanie Komisji Modelarskiej to skompletowanie, przegląd i uzupełnienie dotychczas obowiązujących regulaminów wewnętrznych pod kątem sprecyzowania zakresów kompetencyjnych w celu wprowadzenia nowego schematu organizacyjnego.

Komisja Modelarska planuje w jak najszybszym możliwym terminie powołać podkomisje które przejmą zadania z zakresu wyczynu, sportu, szkolenia i popularyzacji modelarstwa.
Zamierzamy nawiązać i utrzymać ścisłą współpracę z Aeroklubami Regionalnymi pod kątem
tworzenia przyjaznej atmosfery dla rozwoju sportu modelarskiego, szkolenia i popularyzacji.

Stworzymy przyjazne warunki powrotu do sportu wyczynowego dla zawodników którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z udziału w zawodach modelarskich.
Zaprosimy do Aeroklubu Polskiego lotniczych modelarzy niezrzeszonych stwarzając im sprzyjające warunki do uprawiania swojego hobby pod naszym logo.

Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego mając na uwadze ogrom zadań i piętrzące się przed nią trudności liczy na zaangażowanie całego środowiska modelarskiego i lotniczego w realizacjępowyższej strategii.

Komisja Modelarska
Aeroklubu Polskiego

Dokument przyjęty przez KM AP
na posiedzeniu w dn. 17.02.2006 r.
Warszawa 17.02.2006 r.

Bardzo ciekawy jest ten fragment :

 

Stworzymy przyjazne warunki powrotu do sportu wyczynowego dla zawodników którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z udziału w zawodach modelarskich.

Zaprosimy do Aeroklubu Polskiego lotniczych modelarzy niezrzeszonych stwarzając im sprzyjające warunki do uprawiania swojego hobby pod naszym logo. "

 

Uchwała obowiązuje od 17.02.2006 i figuruje w wykazie uchwał AP

 

Zadam więc pytanie jak się ma cena licencji i przymuszanie do członkostwa w AP do

tego stwierdzenia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Free:

Radku z KM ,może masz wiedzę jaki jest koszt wydania licencji fai, w szczegółach?

Postaram się dowiedzieć w sobotę mamy posiedzenie komisji w AP więc może się uda.

 

Bardzo ciekawy jest ten fragment :

Stworzymy przyjazne warunki powrotu do sportu wyczynowego dla zawodników którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z udziału w zawodach modelarskich.

Zaprosimy do Aeroklubu Polskiego lotniczych modelarzy niezrzeszonych stwarzając im sprzyjające warunki do uprawiania swojego hobby pod naszym logo. "

 

Zapytam więc o przyjazne warunki ( licencje za ok 400Pln ???)

Kochany Kamuku :-) w 2006 r idee były bardzo fajne - nikt się nie przejmował, skąd weźmie kasę, a głównym celem była walka z Magistrem. Te hasła są nadal aktualne, ale musimy się poruszać w ramach polskiego prawa, a nami rządzi Ustawa o Sporcie. Przeczytaj sobie tą ustawę - sporządź wnioski do KM w jaki sposób możemy ominąć jej zapisy nie łamiąc prawa i tak żeby nie stracić dotacji z Ministerstwa Sportu.

 

Kostek Ci wyliczył ile kosztuje licencja wraz z członkostwem (klub wybierasz sam) więc skąd 400,- zł ??

Ja płacę 304,- zł wszystkich kosztów (licencja + członkostwo w AO jako członek zwyczajny).

Składki były są i będą - możemy walczyć o ich obniżenie, ale tym paplaniem w klawiaturę nic nie zdziałasz. Czekam z niecierpliwością na Twoje działania w 2012 r. ile imprez "bez licencji" się odbędzie ilu wystartuje na nich zawodników.

Na razie widzę dwie klasy które latają w ten sposób - Combat i nie wszystkie F3F czy coś jeszcze pominąłem?

 

Cały czas nie wspominasz o wkładzie własnym w latanie zawodnicze czyli:

-koszt sprzętu

-koszty wyjazdów (benzyna)

-koszty treningów

-czas potrzebny na starty i treningi (żona, dzieci, praca)...

DLATEGO NIE MA ZAWODNIKÓW !!! za komuny były modelarnie sprzęt z LOK, AP, Spółdzielni Mieszkaniowych dziś każdy sobie rzepkę modelarnia polikwidowane - sam prowadziłem w Odolanowie modelarnie 6 lat i co zlikwidowali, bo do kółek tanecznych nie trzeba sprzętu i materiałów, a efekty są po trzech tygodniach a nie po trzech latach.

 

Startuję od wielu lat i mam kontakt z wieloma zawodnikami, którzy już nie startuję bo nie stać ich na wydanie 300-400,- PLN na jednych zawodach (podróż nocleg, wyżywienie, wpisowe, integracja) i to wszystko trzeba pomnożyć razy ileś imprez w roku, POMIJAJĄC WYJAZDY ZAGRANICZNE !!! gdzie koszty rosną w postępie geometrycznym.

 

Ale jedno bym chciał Wam koledzy powiedzieć KM nie jest tak skostniała jak by się wydawało - problemem jest środowisko które żyje nadal latami, gdzie w Dziale Sportu TRZY OSOBY zajmowały się sprawami modelarzy i wtedy wróg był jeden - PW, teraz modelarstwem zajmuje się jedna osoba i to nie cały czas - Sporo zadań spłynęło na nas ! i

Przewodniczący lub ktoś z KM jest na każdym posiedzeniu Zarządu AP - może jest jakiś ochotnik który będzie próbował referować nasze racje zarządowi AP (zwrot za benzynę lub PKP dostanie) ? Wystarczy poświęcić kilka niedziel w roku.

 

Dopóki środowisko się nie obudzi nie zacznie się komunikować z KM nie będzie przedstawiać wniosków , a nawet konkretnych rozwiązań nie będzie dobrze.

 

To co sobie obiecałem w tym roku to jak najbardziej liberalne podejście do wszystkich spraw, które samo możemy załatwić u siebie - chcecie żeby zawody F3F odbywały się więcej niż 60km od bazy - proszę bardzo - niech życie samo zweryfikuje takie zapisy.

Albo inaczej niech środowisko F3F przedstawi rozwiązanie jakie im odpowiada.

 

Oto Struktura trenerska (ludzi odpowiedzialnych za konkurencję) do nich należy przesyłać wnioski, a Oni przedstawiają je KM . Jeżeli wnioski nie łamią przepisów MS , AP i FAI zatwierdzamy ku chwale danej kategorii.

Przykład :

Wprowadzenie klasy narodowej F4J (pół makiety latające na uwięzi) :

-wnioskodawca Piotr Zawada

-przedstawienie regulaminu klasy - prognozy rozwoju (uzasadnienie powstania)

Piotr przedstawił wniosek bez regulaminu, ale z uzasadnieniem powstania i dość kontrowersyjnym przepisem, że w tej klasie wiek juniora podniesiemy do 21lat !.

- uchwała przeszła - Piotr ma tylko uzupełnić wniosek o regulamin klasy i tyle.

Życie i czas pokarze czy w sezonie 2012 będą ludzie w tej klasie startować.

 

Mnie osobiście ucieszył pierwszy krok w kierunku podniesienia wieku juniora do 21 lat - jest to wielka szansa na rozwój modelarstwa w KAŻDEJ KLASIE !!!

 

No kończę muszę wychłodzić klawiaturę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopóki środowisko się nie obudzi nie zacznie się komunikować z KM nie będzie przedstawiać wniosków , a nawet konkretnych rozwiązań nie będzie dobrze.

 

To co sobie obiecałem w tym roku to jak najbardziej liberalne podejście do wszystkich spraw, które samo możemy załatwić u siebie - chcecie żeby zawody F3F odbywały się więcej niż 60km od bazy - proszę bardzo - niech życie samo zweryfikuje takie zapisy.

Albo inaczej niech środowisko F3F przedstawi rozwiązanie jakie im odpowiada.

 

 

Pozostaje mi powiedzieć, że gdyby nie "troska" KM o kategorię F3F, która jest mi bliska sercu, nie poznałbym prawdziwego oblicza KM. Przegadałem wiele godzin z niektórymi osobami z KM, podsłuchałem nie jedną dyskusję Pana "bo u nas w rakietach" i ciśnie mi się na usta, że kolega jest albo inny od pozostałych (mam nadzieję), albo to tylko zasłona dymna (mam szczere nadzieje że nie)

 

Gdybym nie widział jak viceprzewodniczący stękał, ze daleko mu było jechać 90km od miejsca zakwaterowania na zbocze, jak zrezegnował z 2 dnia zawodów bo znów musiałby jechać 90km w jedną stronę to powiedziałbym, że to 60km to dla dobra F3Fu. A tak mogę powiedzieć, że to w najczystszej postaci prywata. Jako ciekawostkę podam że zawody w F3Fie na Świecie odbywają się na zboczach oddalonych od miejsca zbiórki po 150km!, często zawodnicy wstają o g.5 rano by dojechać na czas na zbocze!

 

Ale co tam viceprzewodniczacy chce miec zawody pod nosem bo szkoda paliwa na dojeżdzanie. Czyli już widać jaki to zawodnik i jakie cele przyświecają.

 

Koniec nudzenia ... podałem tylko jeden przykład. O moich prywatnych rozmowach z władnymi nie będę wspomnał, opuszczę kurtynę milczenia. Choć ciśnie mi się znów na usta chamstwo które zaprezentował Pan Praus na forum (za które faktycznie przeprosił)

 

Mam nadzieję, że zrozumiesz mój sceptycyzm w stosunku do KM i jej betonowego podejścia.

 

A co do rozmów z KM ... Jakiś czas temu usłyszałem ze my niezrzeszeni nie jesteśmy stroną dla KM, tymbardziej dla AP. Owszem... z formalnego punktu widzenia to prawda. Nie powiem, zdarzały się sytuacje w którym z racji znajomości viceprzewodniczącego ( z zawodów) nie będąc stroną rozmawialiśmy na różne tematy a bywało nawet ze ów Osoba pomagała w formalnościach ... ale doszło do momentu gdy nasz zapał zaczął przeszkadzać bo nie chcelismy się zrzeszyć, bo zaczęlismy robić zawody ucząc się od najlepszych organizatorów na Świecie,bo byliśmy inni , nowi, nowocześni, bez malkontenctwa , pełni zapału.

Problem pojawił się wtedy gdy w tym wszystkim nie było celów, które były celami dla innych, które to w naszym odczuciu skutkowałyby zwijaniem się F3Fu a nie rozwijaniem.

 

Tak więc Radku ... swoim podejściem nawet we mnie budzisz pewne nadzieje na zmiany w KM, obawiam się jednak , że KM trzyma się "u władzy" bo ma w tym swój interes. Osoba bezinteresowna w takim świecie zostanie szybko sprowadzona na ziemię. Oby nie :D

 

Czy KM publikuje gdzieś swoje rozliczenia finansowe i statutowe... ? Chciałbym poczytać o tej instytucji od 2006 roku.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ewentualnym bankructwie Aeroklubu Polskiego to słyszę i czytam już od ponad 20-tu lat, a bankrut ma się całkiem nieźle i nic nie wskazuje aby coś miało się zmienić.

Kostek słusznie zwróciłeś uwagę na ten fakt. Element ew. bankructwa itp. jest wciąż wykorzystywany do manipulacji m. in. mną i Tobą.

Ja nie widzę jakiegokolwiek racjonalnego wytłumaczenia podwyżki opłaty za licencję dla członków np. stowarzyszeń z 40 do 140 PLNów.

Ten temat jest właśnie o tym.

 

Radku kilka lat temu w tv oglądałem przemiły obrazek z panią rzecznik TPSA na temat cen za rozmowy telefoniczne. Mieszkałem wtedy w niemczech. 1 min. rozmowa z de do pl ~1,8 centa a z pl do de ~100 centów... odpowiedz na pyatnie skąd ta różnica- " wsłuchujemy się uważnie w potrzeby naszych klientów"

KM też się wsłuchuje? skoro istnieje tak ładny podział trenerski to skąd np. taki gniotek?

kopia listu umieszczonego na stronie fanifreeflight facebook:

 

Wniosek do KM

Gliwice 11 stycznia 2012 roku

 

Komisja Modelarska

Aeroklubu Polskiego

 

I. Jako wieloletni organizator zawodów zaliczanych do Pucharu Świata wnioskuję o usunięcie w całości Uchwały Nr KM 28/11/2011, ze względu na jej wyjątkową szkodliwość dla sportu modelarskiego

Uzasadnienie:

1. Dotychczas od wielu lat zawody zaliczane do Pucharu Świata w klasach modeli swobodnie latających zaliczane były równocześnie jako eliminacje do Pucharu Polski. W. wym. Uchwała nie zezwala na takie rozwiązanie. Efektem jej wprowadzenia będzie drastyczne zmniejszenie frekwencji na tego rodzaju zawodach, bo według nie tylko mojej oceny około 50% zawodników nie weźmie w takich zawodach udziału. To z kolei spowoduje odpływ sponsorów ( przede wszystkim samorządów) od dofinansowywania imprez o małej frekwencji. Zawody staną się zbyt kosztowne i w przyszłości nie będą organizowane.

2. Kalendarz imprez jest bardzo napięty. Wprowadzenie takiej uchwały wymusi poszukiwanie dodatkowych terminów na zawody eliminacyjne do Pucharu Polski – a tych terminów już obecnie brakuje.

2. Od wielu lat takie zawody w Polsce organizują dwa ośrodki modelarskie: Stalowa Wola i Gliwice. Z żadnym z tych ośrodków nie były na ten temat prowadzone jakiekolwiek konsultacje.

3.Z wymienionej uchwały wynika, że w Polsce nie mogą być organizowane zawody zaliczane do Pucharu Świata w klasie F1E, w której od lat odnosimy znaczące sukcesy w Mistrzostwach Europy i Świata. Fakt ten dodatkowo całkowicie deprecjonuje zarówno uchwałę jak i jej „Twórcę”.

4. Niezależnie od wartości merytorycznej, uchwałę przyjęto w dniach 4-6 listopada, ogłoszono znacznie później, kilka miesięcy po terminie zgłaszania zawodów do kalendarza sportowego Aeroklubu Polskiego. Wprowadzenie jej w życie w 2012 roku byłoby równoznaczne z potrzebą zgłoszenia dodatkowych imprez do Pucharu Polski.

 

II. Proponuję również zmianę p. 3 przyjętych przez Komisję Modelarską „Zasad organizacji zawodów modelarskich od 1.01.2012 roku”.

Aktualne brzmienie tego punktu:

Dopuszczenie do startu w zawodach zawodnika bez licencji będzie skutkowało nie

zaliczeniem zawodów np. jako eliminacji do Pucharu Polski.

Proponuję zmienić na:

Dopuszczenie do startu w zawodach zawodnika bez licencji będzie skutkowało eliminacją tego zawodnika z listy wyników oraz może skutkować nieprzyznaniem organizatorowi prawa organizacji takich zawodów w przyszłym roku.

Uzasadnienie: Nie ma powodu, aby za taki fakt karać zawodników, którzy posiadali licencję, w zawodach wystartowali, ponosząc niekiedy bardzo duże koszty.

 

dr inż. Stanisław Kubit

Prezes Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych

 

Otrzymują:

Komisja Modelarska

dyr. Lidia Kosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Radku !

Co oznacza w Strukturze trenerskiej kolor zielony ?

Za co fizycznie w tej strukturze odpowiada M. Słowik ?

Komu podlega klasa F3E ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ja od wielu lat kolego Radku słucham tekstów "u nas w rakietach , u nasz w elektrykach , czy u nas w wolnolotkach "a i bym zapolmniał raz miałem przyjemność usłyszeć "na takich jak wy to my mamy metody" i bardzo chciał bym usłyszeć co się zmieniło na lepsze od 2006 do 2012 r. Przybyło licencji? Może przybyło zawodów? Gdzie kolega widzi jakiś przebłysk dobrej woli i choć mały sukces polityki pro modelarskiej AP? Jedyne o czym pisali działacze KM to "historyczny sukces polaków..." problem w tym że sukces jest wyłącznie zasługą zawodników a panowie od "u nas w rakietach , czy u nas w elektrykach" wypinają klatę do medali ,które wyłącznie należą się zawodnikowi . Kolega policzy sobie wpisowe do Aeroklubu regionalnego , plus składkę na AP plus składkę na aeroklub regionalny , plus badania i plus licencję .

Zastanawiające jest jeszcze jedno mianowicie pod wszystkimi Uchwałami KM dotyczącymi tych pro modelarskich zmian są podpisy członków KM więc mogę tylko przypuszczać że wszystko co zawierają jest wynikiem działań właśnie tych panów ...

 

Podsumowując wszyscy zwalają winy na PW . Ja zapytan Ciebie Radku w prost czy coś się zmieniło w uchwale jest nowa ? Ta uchwała jest aktualna nie przeczy nowej ustawie o sporcie , w moim odczuciu nic co w niej zostało napisane nie straciło na wartości . Proszę mi więc napisać jak AP i KM stosują się działaniami do tej uchwały ? My nie krzyczymy bo jest nam lepiej , my krzyczymy bo rządzi nami banda niekompetentnych nieudaczników widzących jedynie sens z robieniu sobie przywilejów ( 60km bo dalej nam się nie chce jechać , nocleg i diety dla obserwatora z AP )tacy działacze którzy są za takimi pomysłami powinni wylecieć z KM na zbity pysk .

 

Korzystając więc z uprzejmości kolegi proponuję przegłosować uchwałę następującej treści :

 

W związku z decyzjami panów J.Bonieckiego i J.Ochmana podjętymi na MP F3F 2011 łamiącymi regulamin FAI dotyczący klasy F3F oraz nie stosowaniem się do obowiązujących uchwał w tym uchwały o Strategii AP i KM wobec modelarzy. Wnioskuje o odwołanie panów z KM i powołanie nowych reprezentantów naszego środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.