Skocz do zawartości

Licencje Modelarskie AP 2012


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kamyczek_RC

Kamil, może ogłosimy zrzutkę na licencję dla ciebie, a Ty w zamian przestaniesz już pisać, co?

Zerknij kolego w mój podpis i zastanów się czy walczę bo mnie nie stać na licencję , czy może z innych powodów . To że są tacy jak ja, którzy nie chcą zapłacić za licencję nie oznacza że nas na to nie stać finansowo , jednym slowem nie mamy zamiaru Spłacać zobowiązań finansowych AP ,które nie dotyczą naszego środowiska , od kilku lat AP nie przedstawia kalkulacji kosztów związanych z licencjami i opłatami za nie. Może kolega Radek przedstawi nam odpowiedni bilans i uzasani każdą cześć opłaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprzątane więc napiszę co miałem napisać :

Komisja na ostatnim zebraniu zajmowała się głównie poprawą i uzupełnieniem regulaminem Współzawodnictwa Młodzików - gdyż AP chce przyłączyć Młodzików do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży ... po co ??? a no po to żeby można było wyciągnąć trochę środków z samorządów - dla mnie jest to BARDZO WAŻNA SPRAWA - bo "narybek" jest najważniejszy.

Przy okazji KM chce żeby AP obniżyło licencje dla młodzików do lat 16-u a z 15 na 5 zł. Zobaczymy co na to Zarząd .

Co do Zasad Organizacji Zawodów w 2012 - bo to wzbudzało wiele kontrowersji... powiem tak

3. Organizator dopuszcza do startu w zawodach tylko zawodników z ważną licencją sportową.

Dopuszczenie do startu w zawodach zawodnika bez licencji będzie skutkowało nie zaliczeniem zawodów np. jako eliminacji do Pucharu Polski.

Oczywiście głosy, że to zawodnicy zostaną ukarani są częściowo słuszne . Intencją KM jest jednak, żeby nastąpiło "wzajemne pilnowanie tematu" i myślę, że przepis pozostanie martwy, bo organizator zwróci szczególną uwagę na posiadanie licencji przez zawodnika - czyli w praktyce - ZBIERZE LICENCJE PODCZAS REJESTRACJI Pozostawienie tego przepisu w formie pierwotnej czyli bez jakichkolwiek konsekwencji jest bez sensu.

 

Po zakończeniu zawodów organizator ma obowiązek w ciągu 10 dni przekazać kompletne wyniki z zawodów do Biura AP ( model@aeroklubpolski.pl ­, przewodniczącego KM, trenera kadry narodowej oraz do osoby prowadzącej daną kategorię. Nie dotrzymanie tych terminów spowoduje nie zaliczenie imprezy do PP.

Przepis bez konsekwencji nie miał znaczenia, teraz jest jakaś konsekwencja - sam organizuję zawody i mam w głowie, żeby te wyniki wysłać do AP i KM - a w dobie komputerów te wyniki są zaraz po ogłoszeniu KLASYFIKACJI - bo przecież według czegoś ogłaszamy wyniki !!! Więc 10 dni na wysłanie meila to chyba dosyć dużo.

 

11. Organizator MP lub zawodów międzynarodowych wpisanych do kalendarza FAI zapewnienia wydelegowanemu obserwatorowi KM nocleg i wyżywienie

Jako organizator zawodów nie uśmiech mi się to, ale obserwator będzie wysyłany gdy zajdzie taka potrzeba - a nie na każdą imprezę - chodzi jednak o to żeby organizator miał świadomość, że może być skontrolowany co wpłynie na jakość imprezy - bo z tym bywa różnie. Myślę, że przepis ten będzie w większości przypadków martwy.

Zresztą zdarza się często że członek KM jest zawodnikiem na MP czy PŚ .

 

Mistrzostwa Polski zostają uznane przy minimalnej ilości 6 zawodników ,przy mniejszej ilości zawody zostają zaliczone jako ogólnopolskie do Pucharu Polski.

 

Po prostu wymóg MS i tyle, są klasy które latają na styk lub poniżej tej liczby, ale nie mamy zbyt dużego pola do popisu to MS daje kasę na wyjazdy kadry i organizację MP.

 

W kategorii F3F starty muszą odbywać się w odległości nie większej jak 60 km od

miejsca zbiórki /bazy zawodów/.

Cóż nie jestem zwolennikiem wtrącania się daną klasę - zostałem jednak przekonany do życiowych spraw związanych z tym przepisem np : cena benzyny

Osobiście jak sobie wyobraziłem, że mam jeździć dziennie 200km (100km w jedną ) od hotelu żeby polatać a do tego trzeba doliczyć koszty dojazdu na imprezę to niestety nie ma szans żebym w takiej imprezie uczestniczył -- ale to moje prywatne zdanie.

Sądzę, że jeżeli środowisko F3F opowie się że jest to nieżyciowy przepis to KM go zmieni.

Te posty czytają zawodnicy F3F więc myślę, że nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
Panie Radku a sprawa licencji i opłat została przemilczana i pominięta ? . Pomijam przepisy martwe jak te 60km . Oraz ten że obserwator z AP może coś zmienić w zawodach . Jak udowodniono to na MP F3F 2011 w obecności J.Ochmana i po uzgodnieniu z J.Bonieckim zrobiono z 2 kolejek lotów w praktycznie bezwietrznych warunkach Mistrzostwa Polski F3F 2011 . Wobec tego faktu co zmieni obecność panów na zawodach poza oszczędnością na rachunku telefonicznym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilka razy, że KM może tylko wnioskować i wszyscy się zgadzają, że opłaty członkowskie są wysokie (konkretnie składki odprowadzane do AP przez Aerokluby Regionalne) ale tego typu próby obniżenia tej opłaty odbija Zarząd AP.

Zresztą już w 2010 r podejmowane były próby obniżenie licencji na 20,- zł

Jak pisałem wyżej zaczynamy od obniżenia ceny licencji dla młodzików zobaczymy czy się uda, ale na to że senior będzie miał licencję za 10,- zł bym nie liczył.

 

Sądzę że na sezon 2012 MOŻESZ ZAPOMNIEĆ O ZMIANACH ! może na 2013 coś wskóramy.

 

Zresztą powtórzę to chyba z dziesiąty raz ZAPRASZAM DO KM czekamy na tych co pomogą ratować polskie modelarstwo zawodnicze.

BO pozostałe z tego co widzę ma się BARDZO DOBRZE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie Radku, będzie miało się coraz lepiej mam nadzieję choć "kryterium szybkiego efektu" jest wszechobecne w młodszym pokoleniu.

 

Kiedys trzeba było nie wiadomo czego aby się móc zebrać, teraz wystarczą chęci - nie trzeba "pozwolenia" na to czasy się zmieniły a AP nie.

 

Zobacz jak rywalizacja w klasach które "olały" związek sportowy AP sie maja a jak te które są "pod" AP. Czasy sie zmieniły i jak płacisz to masz świadomosć, ze musisz coś dostac w zamian a nie samo "pozwolenie".

 

Mnie rozwala kasa za wpis do kalendarza - to jest chore. Organizuje zawody, finansuje je i mam jeszcze komuś zapłacić nie symboliczna cenę za wpis do kalendarza, w dobie internetu i telefonów komórkowych?? Jeszcze rozumiem jak miało by to pokryć koszty publikacj w dzienniku codziennym.

 

Mój głos sie nie liczy, nie jestem zawodnikiem licencjonowanym, prawie nie latam dla przyjemności i ogólnie nie znam się ale jedno wiem jak płacę to chcę cos dostać w zamian a nie tylko "pozwolenie" bo za koszenie trawy na lotnisku i tak trzeba się zrzucić czy masz POL'a, FMP, itd. czy nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Sądzę że na sezon 2012 MOŻESZ ZAPOMNIEĆ O ZMIANACH ! może na 2013 coś wskóramy.

 

Zresztą powtórzę to chyba z dziesiąty raz ZAPRASZAM DO KM czekamy na tych co pomogą ratować polskie modelarstwo zawodnicze.

BO pozostałe z tego co widzę ma się BARDZO DOBRZE

Co ja mogę Radku na to powiedzieć kupię licencję za dwa lata albo jak coś się zmieni na lepsze...

 

Co do KM nie widzę możliwości uczestnictwa w tej komisji, jeśli będą w niej panowie Boniecki i Ochman a cena licencji nie będzie adekwatna do jej wartości . Nie widzę celu w poswięceniu swojego czasu dla garstki naszego środowiska tym bardziej że wykupując licencję w obecnej postaci wyłamuje się ona z pozycji jaką reprezentujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powoli dochodzimy do sedna .

Otóż mi osobiście zależy na zawodniczym lataniu - LUBIĘ JE !

Gdyby moja klasa F4C, H i B rozgrywały się poza AP to pewnie nie kupował bym licencji, a tak od wielu lat jestem członkiem AO i AP i płacę więc jeżeli zdecydowałem się i chcę wystartować w zawodach organizowanych pod szyldem AP i do tego muszę spełnić jakieś warunki to je spełniam i staruję lub olewam i nie startuję i nie organizuję krucjaty pod tytułem "Licencja dla wszystkich za 1 zł" - bo po co ???

 

Mi nigdy nie będzie przeszkadzać organizowanie F3F, combatu, i innych konkurencji poza AP (czytaj bez licencji) - OBY SIĘ MIAŁY JAK NAJLEPIEJ !!! rywalizacja w każdym wymiarze ma więcej dobrego niż złego - nic mnie tak nie nauczyło latać jak zawody. Sam wielokrotnie latałem w zawodach F3J start z gumy, z wyciągarki wszystkie zawody organizowane były bez licencji, może kiedyś najdzie mnie na ESA, które bardzo mi się podoba

 

Mam inne pytanie

W DE powstało DMV - dlaczego w Polsce nie powstanie ??? można będzie tam działać organizować zawody imprezy i mieć wszystko po swojemu... zresztą chętnie bym się do takiej organizacji zapisał - zapłacił składkę (oczywiście niezbyt wysoką ) w której dostałbym ubezpieczenie i miał wszystko w :ass:.

 

Nasze kłótnie podnoszą problem AP, ale GO NIE ZLIKWIDUJĄ !!! bo tylko praca nad tymi problemami coś przyniesie a nie wzajemne plucie na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie

W DE powstało DMV - dlaczego w Polsce nie powstanie ???

Radku, możesz rozwinąć tę myśl? co kryje się pod tym tajemniczym skrótem? Wujek Google skąpo się tłumaczy, jedyne do czego dostałem sensowny odnośnik to dmv-motorsport.de. Jak działa ta organizacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Deutsche Modellbau Verband są zrzeszeni: wszystkie Kluby i Vereiny modelarstwa lotniczego w Niemczech.

 

Niema natomiast Klubów czy Vereinow które by bezpośrednio do Aeroklubu należały.

 

 

Gdyby ktoś miał więcej pytań, dotyczących struktury czy tez organizacji, chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem Ci tak, większość modelarzy lotniczych, do których ja też należę, nie maja z Aeroklubem nic wspólnego. Składki płacą do swojego Klubu i pieniądze tam też zostają.

 

Natomiast modelarze zawodniczy, jak najbardziej żyją w symbiozie z Aeroklubem Niemieckim. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.