Jump to content

Paliwo proporcje


mati1988k

Recommended Posts

Ja zawsze rozrabiam :

77% - Metanol

18 % olej syntetyczny

5 % - Nitrometan

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przynajmniej staram sie uzyskać takie proporcje :D

 

takie proporcje ma także paliwo Model Technics Sport 5% a jeżeli chcesz inna ilość nitra to obczaj sobie w sklepach internetowych skład kupnego paliwa już rozrobionego bo często pisze :Di rozrób tak samo :D:D

Link to comment
Share on other sites

A ja się zawsze zastanawiałem czy te proporcje paliwa są podawane w procentach wagowych czy objętościowych? Patrząc okiem chemika znak % oznacza skład masowy. Jak jest w modelarstwie nie wiem. Może ktoś wyjaśni?

Link to comment
Share on other sites

No to możesz zrobić taki skład paliwa jaki pokazał kolega CZHOMIK tylko zamiast syntetyka 18% dać np. 10% syntetyka i 8% rycyny (taki przykład). Można się wzorować na różnych składach paliwa dostępnych na rynku z tym niema chyba takiego dużego problemu :)

Link to comment
Share on other sites

Piekna sprawa z tym metanolem :)

 

Proponuje takie paliwko:

5% nitra

18% syntetyka

2% rycyny

reszta metanol

 

ewentualnie 15% syntetyka i 5% rycyny

 

Rycyna zapewni smarowanie w wysokiej temperaturze a syntetyk ladnie wyczysci Ci ewentualny nagar.

Link to comment
Share on other sites

No ciągle piszecie o mieszaniu, a nie możecie wyjaśnić czy skład modelarskiego paliwa podaje się w procentach wagowych czy objętościowych :?: Nigdzie nie widziałem informacji na ten temat więc pytam. Skoro mieszacie to wiecie, czyż nie?

Link to comment
Share on other sites

Mieszałem paliwo przez kilka lat dla siebie i dla kolegów. O ile pamiętam rozbełtałem tego ok 180 l. Mieszałem oczywiście w stosunku objętościowym 10 nitro, 18 olej (aero synh, klotz, Power 2000) a reszta to metanol. I tu mała uwaga. Metanol powinien być tzw "czda" czyli czysty do analiz. Różni się on zawartością wody od tego przemysłowego a raczej jej brakiem. Przez lata silniki różnej maści nie miały problemów z odpalaniem, pracowały bardzo równo zima lato a co najbardziej istotne "nie gasły" Oczywiście dobrze były też wyregulowane :) Po obserwacji modelu a raczej to co na nim zostawało po locie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że paliwa które są u nas w sprzedaży nie mają tego co jest napisane na etykiecie a na pewno oleju. Jedyne paliwo które zachowywało się tak samo jak to mieszane to amerykańskie Cool Power które do niedawna nie było dostępne na naszym rynku a które z powodzeniem używam przez kilka lat (też w heli), I które POLECAM !! Reszta to :ass:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czesc ja osobiscie preferuje RYCYNE jest lepsza od syntetykow wiekszosc FSR-owcow przechodzi na rycune z syntetykow. Ja uzywam paliwa Castor 15% nitro metan ale warunek:ZAWSZE DOLEWAM OK 100 gram rycyny na 5l gotowego paliwa(oczywiscie gotowe kupne jest na syntetyku)jak do tej pory silniki mi chodza jak złoto bez sladow zuzycia.zarowno w slisgu jak i latajacym"oleju nigdy zawiele"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.