Skocz do zawartości

skrzydełko VEGA by miksell


miksell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

VEGA OBLATANA!!!

 

Do wyważenia modelu musiałem na dziób dać ok 220g ołowiu ;-) W przyszłości wejdzie tam FPV więc ilość ołowiu znacznie zmaleje.

Model z osprzętem FPV będzie ważyć ok 1720g.

 

Oblot odbył się przy dużym wietrze - 16 km/h wg internetu. (realnie mogło być więcej)

Skrzydło lata rewelacyjnie. Od razu poleciało do góry i pięknie poszybowało. Strasznie trudno je przeciągnąć. Leci jak po sznurku i ładnie szybuje. Zdecydowanie polecam ten model. Filmy i zdjęcia z oblotów zamieszczę w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oblot odbył się przy dużym wietrze - 16 km/h wg internetu. (realnie mogło być więcej)

E tam... jak byś napisał 16m/s to faktycznie byłby silny :mrgreen: U mnie ostatnie tygodnie wiało cały czas więc loty odbywały się przy jakieś 12-13m/s. W tę niedzielę było najspokojniej bo tylko 9-10 m/s .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odbył się pierwszy lot z FPV. Dzięki OSD mogłem odkryć parametry tego sprzętu:

 

V max (jaką osiągnałem) - 102km/h

V przeciągnięcia ok 32km/h

V śr ok. 60km/h

Wysokość maksymalna na jaką się wzniosłem to ok 479m.

 

Generalnie model jest dość szybki. Średnio na 1/2 gazu porusza się z prędkośćiami rzędu 50-60km/h. Maksymalnie rozpędziłem go do 100 i mam wrażenie, że z tym śmigłem to było maksimum. (według wyliczeń serwa i lotki powinny działać do 140km/h)

Niestety przez nadajnik na Lewym skrzydle model jest nierównomiernie wyważony przez co lekko przechyla się na lewy bok. ( ta nierównowaga zostanie zniwelowana po zamontowaniu kamery lub aparatu.

W sumie w powietrzy spędziłem ok 17 minut. Jak lądowałem to napięcie wynosiło ok 9V.

 

Trochę zdjęć:

 

BAZA WALIZKOWA

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

PODGLĄD

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

RECORDER (Później będzie film z lotu)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

PILOT :-)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.