Skocz do zawartości

skrzydełko VEGA by miksell


miksell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś tydzień temu zakupiłem Vegę od Marka.

Jest to wersja 1.6m. Cały zestaw składa się z 4 elementów tworzących skrzydło, 1 będącego podstawą silnika, 2 lotek, wingletów i wzmocnień węglowych.

 

Części skrzydła skleiłem SOUDALEM poliuretanowym, smarowałem jedną powierzchnię klejem, a drugą nasączyłem wodą.

 

Lotki są wykonane w 2 wariantach. Jedną przykleiłem SOUDALEM, a druga żywicą.

Gdybym miał to robić jeszcze raz to bym skleił obydwie SOUDALEM, z racji tego iż ten klej ładnie puchnie i wypełnia idealnie wszystkie luki.

Dodatkowo napiszę, iż każdy klejony element po nasmarowaniu Soudalem był punktowo sklejany cyjanoakrylem.

 

Następnie wkleiłem wzmocnienia na bardzo żadkim cyjanoakrylu + przyspieszacz. Wzmocnienia nacinałem nożykiem na głębokość ok 0,5 cm, nasepnie wpychałem pręt i zalewałem klejem. W sumie zużyłem ok 30g kleju cyjanoakrylowego na ww. prace.

 

Kolejnym etapem prac było wycięcie wnęk pod baterie i serwa. Wycięcie odbyło się za pomocą lutownicy transformatorowej z grotem wyprofilowanym pod kształt cięcia.

 

Na obecna chwile, skrzydło sklejone z wklejonymi wzmocnieniami waży ok 600g. Gotowe do lotu z FPV + 3 lipole + regulator + silnik + śmigło + kamera itp przewiduję na masę do 1500g.

Powierzchnia skrzydła to ok 50 dm. Obciązenie wyjedzie więc ok 30g/dm = nie jest źle ;-)

 

ZESTAWIENIE CZASU PRAC:

 

dzień 1:

- sklejenie 2 zewnętrznych części skrzydeł z częściami centropłatów (ok 40 min)

 

dzień 2:

- doklejenie lotek ( ok 40 min)

 

dzień 3:

- sklejenie powstałych skrzydeł w 1 część. (ok 20 min)

 

dzień 4:

- wklejenie wzmocnień szklanych - 7 prętów, doklejenie silnika ( ok 3 godzin)

 

dzień 5:

- wycięcie wnęk pod baterie i serwa, wstępne rozmieszczenie aparatury ( 1 godzina)

 

SUMA:

ok 5godzin 40 min.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Części skrzydła skleiłem SOUDALEM poliuretanowym, smarowałem jedną powierzchnię klejem, a drugą nasączyłem wodą.

 

 

Hello

Podałbyś dokładną nazwę tego soudal'u lub może nawet jakąś fotę opakowania ??

Kolejne pytanie gdzie można nabyć pręty szklane ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to ten klej: KLEJ

 

Pręty szklane były w zestawie. Tutaj można coś podobnego dostać:

PRĘTY SZKLANE

Dzięki za info o kileju, pręty z tego linku nie trącą ci węglówkami ... [??]

Pytam, poniewaz zawsze widziałem tylko żółte..

 

A skoro pręty zółte były w zestawie to full wypasik. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejanie Cd.

 

Wyciąłem główną ładownię na lipola do zasilania FPV i OSD. niestety osłabiło to trochę sztywność kadłuba w związku z tym wyłożyłem wszystkie wnęki włóknem szklanym na żywicy.

 

Zastanawiam się nad rozmieszczeniem anten.

Z tego co się orientuję to powinny być prostopadłe względem siebie. Jednak w jakich płaszczyznach? Jedna wzdłuż osi skrzydła a druga pionowo, czy w poprzek?

 

 

Na stan obecny Vega wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Vedze również wylaminowałem wnęki na lipole bo niestety przy jakimkolwiek mocniejszym krecie może wyrwać natarcie.

Kilka dni później zostały one przetestowane w drastyczny sposób, upadek z dużej wysokości :D (tak to jest jak się lata pod słońce ) lipole wypadły z kieszeni a konstrukcja nie została naruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mariusz - moja płytkowa zamocowana jest do podstawy na zawiasach tworzac z nią kąt prosty. Obie cześci połączone są na sztywno śrubą rzymską w celu ewentualnego pochylania kamerki w zależności czy mocowana na spływie, natarciu itp. Całosć jest przykręcana do klocka wklejonego w styro - zrobiłem sobie takie punkty mocowania. Jak do tej pory świetnie zdaje egzamin - fotki póżniej jak naladuje sie akumulator w aparacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada

Dołączona grafika

co do urazowości - jak wszystko i to nie jest wieczne :rotfl: W skrzydle jest mocowana na zewnatrz bez zadnej osłony. Bałem sie na poczatku, że przy złym lądowaniu wyrwę ją i zniszcze ale takiego lądowania jeszcze nie było :rotfl: Chociaż nie - prezentowałem w czerwcu film z nieudanego startu Stratosa - wtedy miał zainstalowane pierwszy raz FPV. Na jakieś 30 lub więcej lotów zawsze lądował jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.