Skocz do zawartości

Wymyślillibyście takie zawiasy??


krankor

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem coś takiego w modelu Cataliny EP. Odkupiłem taką niewiele używaną. Jedna z lotek była bardzo luźna. Po bliższym przyjrzeniu się zobaczyłem dziwne(jak dla mnie) zawiasy. Wyglądały jakby były ze sznurka pokrytego tworzywem :shock: Po wyrwaniu okazało się, że to wężyki chyba igielitowe. Wkładają je w formę i wtryskują piankę . Ale nie bardzo można je usztywnić jak się juz rozklekotają. Wstawię tam chyba walcowe.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy krytykujecie a moze patent nie jest zly? Co z tego ze wezyk? Sprawdzil ktos z Was ile taki wezyk przegiec jest w stanie wytrzymac? To wlasnie kwintesencja modelarstwa :) Uczynic z przedmiotu o zgola zupelnie innym przeznaczeniu czesc, element, narzedzie, material nadajacy sie do naszych potrzeb. Zawiasy z wezyka BE, ale juz z tasmy samoprzylepnej CACY, podobnie jak pianka pod panele do budowy modeli :)

Zanim cos skrytykujecie nalezaloby sprawdzic zasadnosc krytyki. Sam wezyk jako zawias co chyba widac na fotkach nie zmeczyl sie. Widac jedynie ze zawiodlo jego osadzenie w materiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu zawiaski to nic nowego,spotkałem sie z nimi ładnych parę lat do tyłu w modelu piankowym i do do tego w EDF-ie. Niestety tak jak tutaj po jakimś czasie wszystkie zaczeły się obluzowywać,z bliska to jest jakiś rodzaj,, nawoskowaneg'' sznurka w osłonce :roll: .

Swoja drogą ciekawym pomysłem na zawiaski jest linka do podkaszarek albo tzw. żyłka budowlana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki od podkaszarki jakie znam sa bardzo twarde. No ale może nie widziałem wszystkich jeszcze.

 

 

Mam w tym miejscu pytanie.

Luźna lotka, w końcu gdzie miała mocowanie popychacza w zawiasie było po prawie pół cm w górę i w dół. Luz zmniejszał się prawie do zera na drugim końcu. Lotka ma wymiary 35 cm x 3,5 cm. Skrzydło ma 140 cm na ~19cm.

Czy ta luźna lotka mogła spowodować "niedoważenie" skrzydła w locie? Bo poprzednik dołożył na tej właśnie końcówce 10g ołowiu. Wtedy latała ponoć poprawnie bez podnoszenia skrzydła. Ja rozumiem, że ta lotka po prostu nie działała z takimi przerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 m dakronu z żagla sztormowego gramatury ok 300 g/m2 .

Nie jest kolendrowany, przez to klej lub żywica lepiej wsiąka.

Z takiego 1 m wychodzi ok 1500 zawiasów .Stosuję w różnych modelach od wolno latających z EPP

do szybkich spalinowych kombatów z laminatu. Jeszcze nigdy taki zawias mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.