Skocz do zawartości

B-17 Flying Fortress by Rokowski/Kajor


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis robilem proby napedu, prosta "hamownia" spelnila swoje zadanie. Silniki :HobbyKing 2824 Brushless Outrunner 1300KV, smigla 8x4. Kazdy z nich dawal ok 120W i ciagu w granicach 0,63 kg, max prad pobierany przez jeden zestaw to 11A. Nie wiem czy nie troche za maly ciag, waga modelu bedzie oscylowala w granicach 3kg.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/ebasic.asp:

Multi engined models - 100w per 1lb (thrust from Multiple props gives in effect, more than 100w per 1lb performance)

A Ty masz ok. 8,8 funta (lb), czyli potrzebujesz 800-900W łącznej mocy silników.
1 lb = 0,45 kg ? czyli jakies 6 lb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność swoją drogą, ale po mocy widać, że silniki mają jeszcze zapas :-)

Powinny oddać ponad 200W, więc zakładając nawet "chiński narzut" 120W to za mało:

Dołączona grafika

A na śmigle 10x6x2 ciąg powinien się (teoretycznie) zbliżyć do 900g...

Ja bym wrzucił 8x6x3 (choćby na jednym) i zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że śmigła dwu łopatowe mają większa sprawność niż trzy łopatowe. Może tu jest pies pogrzebany.

Gdzieś czytałem, że dołożenie jednej łopaty pozwala zmniejszyć średnice śmigła o 1 wartość. ale chyba trzeba było też zmniejszyć skok. Czyli można pozbyć się jednej łopaty, zwiększając zarazem średnicę smigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.